Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hydra için geliştirilmekte olan RDNA2 GPU’lar için “Radeon Monster Profile” voltaj/frekans optimizasyon aracı

Hydra için geliştirilmekte olan RDNA2 GPU'lar için "Radeon Monster Profile" voltaj/frekans optimizasyon aracı

Hydra Radeon Monster File by 1usmus

Ryzen geliştiricisi için Clock Tuner, Hydra adlı en son araç için bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Program ilk kez Radeon GPU’lar için optimizasyonlar sağlayacak.

Yuri “1usmus” Bubliy, Radeon 6000 GPU’lar için bir voltaj/frekans eğrisi optimize edici geliştirdi.Çalışma voltajını %6’ya kadar azaltarak RDNA2 GPU’nun maksimum potansiyelini ortaya çıkardığı söyleniyor. Radeon RX 6800XT’deki bir örnekte, RMP frekansı 300MHz artırabilir. Bu, kartın 3DMark Time Spy testinde RX 6900XT ve RTX 3090 Ti’den daha iyi performans göstermesini sağlar:

Hydra için Radeon Canavar Profili, Kaynak: 1usmus

Belirtildiği gibi, profiller evrenseldir ve uyarlanabilir, ancak hala aktif geliştirme aşamasındadır ve farklı GPU’lar için farklı sonuçlar gösterebilir. RMP’nin çalışması için özellikle önemli olan, etkili bir soğutma çözümüdür. Bu nedenle, özel formların RMP kullanırken daha iyi sonuçlar vermesi olasıdır.

Hydra için Radeon Canavar Profili, Kaynak: 1usmus

Bu iyileştirmeler, dolar başına daha iyi performansa yol açabilir, ancak bu, daha yüksek bir güç tüketimi maliyeti getirir. Sözde “RMP 305” profili, aslında Radeon RX 6900XT’den daha yüksek güç tüketimi ile sonuçlanıyor.

RX 6800XT için Radeon Monster Profili, Kaynak: 1usmus

Hydra için bir RMP güncellemesi bu sonbaharda yayınlanacak. Geliştirici ayrıca RDNA3 GPU’lar için güncellenmiş Radeon Monster profilleri yayınlayabilir.

kaynak: