Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Iga Swiatek-Jessica Pegula Maçı ‘Cotton-Eye Joe’ Tarafından Durduruldu

Iga Swiatek-Jessica Pegula Maçı ‘Cotton-Eye Joe’ Tarafından Durduruldu

Jessica Pegula, kariyerinin en büyük ve en tuhaf galibiyetlerinden birini Iga Swiatek’e karşı kaydetti. (David Kerouac – USA Today Sporları)

Tenis, bir noktada konuştuğunuz için tüm bir kesimin sizi susturduğu bir spordur. Yani muhtemelen taşralı rockçı “Cotton-Eye Joe”nun İlk 5 eşleşmesi sırasında nasıl düştüğünü tahmin edebilirsiniz.

Cumartesi günü Kanada Açık’ta seribaşı Ija Swiatek ile dördüncü seribaşı Jessica Pegula arasındaki yarı final maçında kaba ama komik duraksama yaşandı. Pegula’nın ikinci set eşitlik bozmalarında 4–3 önde olduğu ve üç kırılma noktasında kritik bir noktada, Pegula Swiatek üzerinden fileye voleybolu denedi.

Top düşerken, “Lola Cotton I Go”nun hızlı tempolu sözleri Montreal’in IGA Stadyumu’nda yankılandı ve kalabalığın nefesini tuttu. Kameralar Pegula’yı inanamayarak yakalayınca konu hemen askıya alındı.

Puan tekrar oynandı, ancak Swiatek sadece tie-break’te değil, üçüncü setin ilk iki maçında arka arkaya 12 sayı kazandığında tuhaf an maçın dönüm noktası oldu. Neyse ki, Pegula oradan geri sıçradı ve 6-2, 6-7(4), 6-4’lük bir skorla galip geldi.

Maç sonrası andan itibaren güldüm.

Pegula, Pazar günü Elena Rybakina ile Lyudmila Samsonova arasında oynanacak yarı final karşılaşmasının galibi ile karşılaşacak.

READ  Taraftarların görüşü: Abramoviç, futbolun rahat dünyasını rahatsız ederek üzüldü | Chelsea