Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Iga Świątek, Naomi Osaka’yı mağlup eden heyecan verici galibiyetin ardından Fransa Açık taraftarlarından puan sırasında çığlık atmamalarını istedi

Iga Świątek, Naomi Osaka’yı mağlup eden heyecan verici galibiyetin ardından Fransa Açık taraftarlarından puan sırasında çığlık atmamalarını istedi

Olimpiyat Fotoğrafı/Noor Fotoğrafı/Getty Images

Świątek, final setinde Osaka’yı yenmek için bir çöküşten döndü.CNN

seni iyileştireceğim Eleştir Fransa Açık Gergin ikinci tur galibiyetinin ardından puanlar sırasında çığlık atan kalabalık Naomi Osaka Çarşamba.

Roland Garros’un son şampiyonu Świątek, karar setinde ara vererek geride kaldı ve Osaka ile oynanan büyüleyici maçta bir maç puanı kurtarmak zorunda kaldı.

Sonunda Philippe Chatrier sahasında 7-6 (7-1), 1-6, 7-5 kazandı ve ardından – sahadaki sakinliği ve çekingen tavrıyla tanınan bir oyuncu için alışılmadık bir şekilde – büyük maç sırasında dikkatini dağıttığı için kalabalığı azarladı. puan.

Świętek sahadaki röportajında, “Size büyük saygım var ve esas olarak sizin için oynadığımızı çünkü bunun eğlence amaçlı olduğunu ve aynı zamanda sizin sayenizde para da kazandığımızı biliyorum” dedi.

“Ama bazen [we’re] Çok fazla baskı altında. Yürüyüş sırasında ya da dönüşten hemen önce bağırarak bir şeyler söylediğinizde konsantre olmak gerçekten çok zor oluyor. Bu bizim için tehlikeli, hayatımız boyunca daha iyi olmak için mücadele ediyoruz ve bazen bunu kabullenmek zor oluyor.

“Riskler yüksek ve burada kazanılacak çok para var. Birkaç puan kaybetmek çok şeyi değiştirebilir. Lütfen, bizi rallilerin arasında destekleyebilirseniz ama ralli sırasında destekleyemezseniz, bu gerçekten harika olur.

Beşinci Grand Slam şampiyonluğunu ve dördüncü Fransa Açık şampiyonluğunu kazanmayı hedefleyen Svetek, mesajı ilettiği sırada kalabalık tarafından alkışlandı.

Her ikisi de dört Grand Slam şampiyonluğuna sahip olan mevcut 1 numara ile eski Dünya 1 numarası arasındaki yüksek kaliteli karşılaşmada bu kadar çok boş koltuk görmek de şaşırtıcıydı.

“Osaka ve Swiatek harika bir maç.” İngiliz Andy Murray X’te yayınlandı ve sporun maçı tanıtmak için daha fazlasını yapması gerektiğini ekledi.

READ  Sean Payton bu hafta Broncos'un antrenman sahasına Bills logosu yerleştirdi

Bu, Fransa Açık taraftarının bu hafta ilgi odağı olduğu ilk sefer değil. Belçikalı oyuncu David Goffin, Fransız Giovanni Mbeche-Pericard’a karşı kazandığı beş setlik galibiyet sırasında bir seyircinin kendisine sakız tükürdüğünü söyledi.

Goffin Belçika medyasına şunları söyledi: “Yakında tribünlerde sis bombaları, holiganlar ve kavgalar olacak.” Reuters. “Bu durum saçma olmaya başlıyor. Bazı insanlar bir atmosfer yaratmaktan çok sorun yaratmak için oradalar.”

Fransa Açık sözcüsü olayla ilgili olarak CNN’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kalabalık, özellikle açık hava kortlarında inanılmaz derecede coşkulu. Ancak bunu yaparken elbette tüm oyunculara tam saygı göstermeleri gerekiyor.

“Taraftarların coşkularını paylaşmaları ve tuttukları takım için tezahürat yapmaları doğal olsa da, bu hiçbir şekilde tenisin değerleriyle veya oyuncuların düşünceleriyle çelişmemelidir. .

Osaka ise Swiatek’e karşı oynadığı maçta atmosferin “gerçekten inanılmaz” olduğunu söyledi ve “seyircilerdeki herkesin ne kadar eğlendiğini” fark ettiğini ekledi.

Jean-François Badias/AFP

Osaka, Światek’e karşı forehand oynuyor.

Japon yıldız, bu yıl kızının doğumundan sonra tenise geri döndü ve spordan uzak kaldığı süre, dünya sıralamasında ilk 100’ün arasına düşmesine neden oldu.

Pek çok kişi, en sevdiği toprak kortta oynayan ve Madrid ve Roma’da arka arkaya şampiyonluklar kazanan Świętek’in Osaka’yı rahat bir şekilde yeneceğini bekliyordu ancak bu gerçeklerden çok uzaktı.

Cuma günü 23 yaşına giren 22 yaşındaki Polonyalı oyuncu, ilk sette üst üste 12 sayı kazanarak 3-1 öne geçtikten sonra Osaka güçlü bir karşılık verdi ve Światek’in servisini 40 gerideyken 4-3 kırdı. Bir nokta. Maçın başlarında -0.

Światek, 5-4’lük skorla bir maç puanı kurtarmak zorunda kaldı, ardından eşitlik bozmalarda hücum ederek ilk seti bir saat dokuz dakika içinde aldı.

Ancak liderlik uzun sürmedi; güçlü ve isabetli bir vuruş yapan Osaka, maçı eşitlemek için ikinci sette Swiatek’i üç kez kırdı.

READ  Kolej Futbolu Playoff Sıralaması: Ohio Eyaleti, Georgia, Michigan ve Florida Eyaleti zirvede kalmayı sürdürüyor

Final setinin başındaki bir başka mola, onu toprak zeminde çok baskın bir oyuncuya karşı üzücü bir zafere doğru yola koydu, ancak 5-3’teki birkaç maliyetli ıskalama – maç noktasında backhand galibiyeti de dahil olmak üzere – Światek’in hayatta kalmasına yardımcı oldu.

Savunan şampiyon, Osaka’nın sekiz as ve 54 galibiyetle sonuçlanan etkileyici performansına rağmen, iki servis molası ve üç saat 13 dakika içinde heyecan verici bir zafer kazanarak oradan toparlandı.

Šwientek gazetecilere şunları söyledi: “Mantıklı bir düşünceye sahip olmak zor çünkü gerçekten yoğun ve gerçekten yüksek düzeydeydi.” Üçüncü sette büyük bir sorun yaşadım ama bir şekilde maçı kazanmayı başardım.

2007’de Justine Henin’den bu yana arka arkaya üç Fransa Açık şampiyonluğu kazanan ilk kadın olma arayışında olan Švetic, üçüncü turda Hırvatistan’dan Jana Vit veya Çek Cumhuriyeti’nden Marie Bouzkova ile karşılaşacak.