Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İş Dünyası: Yemek Kamyonuna Eklenecek Türk Sohbetleri (23.05.2017)

Turk Dogs’un ortak sahipleri Brian Higgins ve Suzanna Long, 26 Nisan Çarşamba günü Jackson Food Truck Rally’de. Girişimci bir çift, genişleyen işleri için seyyar yemek kamyonu satın alır.

Jeff Uzun

Türk VergisiSusanna Long ve nişanlısı Brian Higgins’in yerel pop-up sosisli sandviç işletmesi, önümüzdeki birkaç hafta içinde Oklahoma’dan bir seyyar yemek kamyonu ekleyecek.

Long ve Higgins, 9’dan 5’e kadar çalıştıkları işlerinden ayrılarak sosisli sandviçlere yöneldiler ve eskiden ana işleri olan şeyi yaptılar.

26 Nisan Çarşamba günü çift, ürünlerini şehrin St. Louis Mountain Demiryolu konumunda Jackson Food Truck Rally’de satıyordu.

Dört çocuk annesi Long, “İlk başladığında (türk köpeği) bir hobiydi ama gördük ki Cape Girardeau’da sosisli arabası yoktu ve sosisliyi seven çok insan vardı” dedi. Daha önce Drury Management’te çalıştı

Higgins, 17 yıldır Olive Garden’ın bir çalışanıydı.

“Meşgul ve aktif olmaya başladık ve ayırtmamız gereken işlerimiz vardı, bu yüzden artık (Turk Docs) bizim için tam zaman. Çocuklarım sayesinde hep softball maçlarına gidiyoruz ve her zaman softbol maçlarına gidiyoruz. Louis’de ya da Memphis’te ya da herhangi bir yerde onlarla seyahat ederken, “Sosisli sandviç standı arıyoruz. Burada başka kimse sosisli sandviç yapmaz,” dedi Long.

“Cape’de ilk kez bir park yeri kurduğumuzda, kiliselerden ve çeşitli kuruluşlardan bizi rezerve etmek isteyen telefonların gelmesi uzun sürmedi” diye ekledi.

Long, kendisinin ve Higgins’in benzer düşünen girişimcilerden oluşan bir topluluk keşfettiğini söyledi.

“Gördüğümüz yemek kamyonları çok destekleyici, tavsiyelerde bulunuyor ve bize yardımcı oluyor. İnsanların çalıştığı diğer bazı yerler çok acımasız bir ortam bulabilir” dedi. “Biri özel ihtiyaçları olan çocuklarla, kışı geçirmek ve onlarla bunu yaparak zaman geçirmek harika.”

READ  Bruce Willis'in eski 37 milyon dolarlık Turks ve Caicos çiftliği içinde

Long and Higgins, işi Eylül 2021’de başlattı ancak 1 Nisan 2022’de tam zamanlı bir işletmeye dönüştürdü.

Türk Dawgs’ın Facebook sitesi, belirli bir hafta içinde sosisli sandviç sepetinin nerede olacağını düzenli olarak günceller.

Fırında fasulye ve kırmızı biberi sıfırdan ekleyen Long, “Menüdeki her köpeği önce kendi bünyemizde deniyoruz. Arkadaşlar ve aile bize geri bildirimde bulunuyor ve satmaya çalışmadan önce pek çok tat testi yapılıyor” dedi. 1 numaralı satış ürünü olarak “Turkado” ile.

Higgins’le Cape Girardeau’da yaşadığını söyleyen Long, “Sloganımız, ‘Biz kesinlikle en iyisiyiz’. Yaptığımız işi seviyoruz ve kasabada gördüğünüz küçük kırmızı yemek sosisli arabasıyız” dedi. 20 yıldan fazla bir süredir bölge.

Not: Susanna Long, bu makalenin yazarı ile ilgili değildir.

Daha fazla iş haberi ister misiniz? B Magazine ve B Magazine e-posta bültenine göz atın. Daha fazla bilgi edinmek için www.semissourian.com/newsletters adresini ziyaret edin.