Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İspanya: Savcılar Shakira için 8 yıl hapis cezası istedi

İspanya: Savcılar Shakira için 8 yıl hapis cezası istedi

Madrid (AFP) – İspanyol savcılar Cuma günü yaptığı açıklamada, Kolombiyalı pop yıldızı Shakira’nın vergi kaçakçılığı iddiasıyla yargılanması beklenen davasında suçlu bulunursa mahkemeden sekiz yıl iki ay hapis cezasına çarptırılmasını isteyeceklerini söyledi.

Tam adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll olan Shakira, 2012-2014 yılları arasında İspanyol hükümetine 14,5 milyon euro (15 milyon dolar) vergi ödememekle suçlanıyor. Savcılar ayrıca 24 milyon euro (24 milyon dolar) para cezası isteyeceklerini söylediler. ). ).

İddianamede Shakira’ya yönelik altı suçlama detaylandırılıyor. Bu hafta şarkıcı, savcılık tarafından sunulan uzlaşma anlaşmasını reddederek bunun yerine dava açmayı tercih etti. Henüz bir duruşma tarihi belirlenmedi.

Londra’daki tanıtım yetkilileri Cuma günü yaptıkları açıklamada, Shakira’nın “her zaman işbirliği yaptığını, yasalara bağlı kaldığını ve hem birey hem de vergi mükellefi olarak kusursuz davranış sergilediğini” söyledi. Tanıtım personeli, İspanyol vergi dairesini haklarını ihlal etmekle suçladı.

Shakira’nın İspanyol PR ekibi, bu haftanın başlarında, sanatçının borçlu olduğu söylenen tutarı 3 milyon avro faiz de dahil olmak üzere yatırdığını söyledi.

Barselona savcıları, Grammy kazananının 2012 ve 2014 yılları arasında her yılın yarısından fazlasını İspanya’da geçirdiğini ve ülkede vergi ödemesi gerektiğini iddia etti.

Shakira, geçtiğimiz günlerde iki çocuğu olduğu Barcelona’nın yıldızı Gerard Pique ile 11 yıllık ilişkisini sonlandırmıştı. Aile Barselona’da yaşıyordu.

READ  Jacob Elordy'ye Priscilla Presley'in filmlerinin setinde Elvis olarak ilk bakış