Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İtalya belediye başkanı, Büyük Kanal’da sörf yaptıkları için tutuklanan turistleri eleştirdi

İtalya belediye başkanı, Büyük Kanal'da sörf yaptıkları için tutuklanan turistleri eleştirdi

İtalyan belediye başkanının ikiliyi sosyal medyada eleştirmesinin ardından Çarşamba sabahı Venedik Büyük Kanalı’nı sörf tahtalarıyla hızlandıran iki turist tutuklandı.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro Yayılmış Su otobüslerini ve taksileri çeken ve tanıdıkları için akşam yemeği almaya söz veren sörfçülerin videosu.

Sosyal medyada yayınlanan başka bir klipte, bir sörfçü Accademia Köprüsü’nün altında tahtasından düştü, ancak grubunun istismarlarını filme almak için telefonunu sudan uzak tuttuğundan emin oldu.

Brugnaro, şüphelilerin “şehirle alay eden iki kibirli aptal” olduğunu yazdı.

Şüpheliler o gün tutuklandı, her biri 1.530 dolar para cezasına çarptırıldı ve şehirden sınır dışı edildi. Yetkililer yaptığı açıklamada, pahalı elektrik panellerine el konulduğunu ve şehrin imajını zedelemek için daha fazla yasal işlemle karşı karşıya olduklarını söylediler.

Venedik’in kanallarında ve binalarında davranışları düzenleyen katı kuralları vardır. Yolları olmayan bir şehirde kanallarda yüzmek veya anıtların basamaklarında yemek yemek yasalara aykırıdır.

Almanca para cezasına çarptırıldılar Ünlü Rialto Köprüsü’ndeki kahve için 2019’da şehirden 1000 dolar ve Veneto başkentine asla geri dönmeme emri verildi.

Şehir lansmanları ziyaretçi vergisi Gelecek yıl aşırı turizmle mücadele etmek ve belediyeye hizmet sağlama maliyetlerini dengelemek.

Otel odası olmayan turistlerin kanallar şehrine gitmek için rezervasyon yaptırmaları ve 10,50 dolar ödemeleri gerekecek. Venedik’e gelen ziyaretçilerin büyük çoğunluğu bir gecede kalmıyor.

tel ile