Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jacinda Ardern, Prens William’ın Earthshot Ödülü konservatuarını atadı

Jacinda Ardern, Prens William’ın Earthshot Ödülü konservatuarını atadı

görüntü kaynağı, Getty Resimleri

Fotoğraf başlığı,

Prens William, Jacinda Ardern’i Earthshot’ın Mütevelli Heyeti’ne davet etmenin bir onur olduğunu söyledi.

Kensington Sarayı, Jacinda Ardern’in prestijli Galler Prensi Çevre Ödülü’nün mütevelli heyeti olarak atandığını doğruladı.

Prens William, Yeni Zelanda’nın eski liderini Earthshot Ödülü’ne davet etmenin bir onur olduğunu söyledi.

Ardern, ülkeyi yönetmeye yetecek kadar “tankı” kalmadığını söyleyerek Ocak ayında istifa etmişti.

Eski başbakan, “Earthshot ekibiyle çalışmaktan alçakgönüllü ve mutlu olduğunu” söyledi.

Randevu hakkında konuşan Prens William, Bayan Ardern’in “sürdürülebilir ve çevresel çözümleri desteklemeye ömür boyu bağlılığının” ve deneyiminin “misyonumuza zengin bir taze düşünce karışımı getireceğini” söyledi.

“Dört yıl önce, Earthshot Ödülü’nün bir adı olmadan önce, Jacinda konuştuğum ilk insanlardan biriydi ve onun teşviki ve tavsiyesi, ödülün erken başarısı için çok önemliydi.

“Kariyerinde sonraki adımlarını atarken bize katıldığı için ona çok minnettarım” diye ekledi.

Earthshot Ödülü, gezegeni kurtarmayı amaçlayan projeleri finanse etmek için Prens William tarafından kuruldu.

Earthshot’ın Mütevelli Heyeti’ne katıldığında Bayan Ardern, başlangıcından bu yana “ödülün yalnızca çok ihtiyaç duyulan yeniliği değil, aynı zamanda iyimserliği de teşvik etme ve yayma yeteneğine” inandığını söyledi.

Eski Yeni Zelanda Başbakanı, Eylül 2022’de New York’ta düzenlenen Earthshot İnovasyon Zirvesi’ne katıldı ve burada merhum Kraliçe Elizabeth’in ölümünün ardından Birleşik Krallık’ta ikamet eden Prens William adına konuştu.

görüntü kaynağı, Kensington Sarayı/Reuters

Fotoğraf başlığı,

Jacinda Ardern, geçen yıl Temmuz ayında İngiltere’ye yaptığı bir ziyaret sırasında Kensington Sarayı’nda Prens William ile bir araya geldi.

Reuters haber ajansına göre Ardern, istifasından bu yana teknoloji şirketlerini ve ülkeleri aşırılıkçılıkla mücadelede bir araya getirmek için 2019’da kurucu ortağı olduğu Christchurch Call için ücretsiz özel temsilci olarak da görev yapacak.

Prens William ve Leydi Ardern, eski Yeni Zelanda liderinin geçen yıl Temmuz ayında İngiltere’ye yaptığı bir ziyaret sırasında Kensington Sarayı’nı ziyaret etmesi de dahil olmak üzere birçok kez bir araya geldi.