Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jets, koç olarak Rick Bowness’ın yerine Scott Arnell’i seçti

Jets, koç olarak Rick Bowness’ın yerine Scott Arnell’i seçti

Serinin 1980’lerdeki önceki versiyonunda oynayan Scott Arnell, Cuma günü Winnipeg Jets’in yeni koçu seçildi.

Her ne kadar Jets açılışları için diğer adaylarla röportaj yapsa da, Arniel’in franchise ve şehirle olan bağlarının yanı sıra daha önceki baş koçluk deneyimi sayesinde işi alacağı yönünde yaygın bir spekülasyon vardı.

61 yaşındaki Arnell, sezon sonunda emekli olan Rick Bowness yönetiminde son iki sezon boyunca Jets’in yardımcı antrenörü olarak görev yapmıştı. Arnell, Bowness’in aile ve sağlık nedenlerinden dolayı üç yokluğu sırasında Jets’in geçici baş antrenörü olarak görev yaptı. Arnell, 2022-23 ve 2023-24 sezonlarındaki 25 maçta bu geçici rolde 15-7-3’lük bir rekora imza attı.

2010-12 yılları arasında Columbus Blue Jackets’in baş antrenörüydü ve 2011-12 sezonunda sezon ortasında yerini Todd Richards aldı. Columbus, Arnell’in her iki yılını da yedek kulübesinin gerisinde play-off’ların dışında tamamladı.

Arnell, NHL’de Buffalo Sabres (2002-06), New York Rangers (2013-18) ve Washington Capitals (2018-22) takımlarında yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 2006’dan 2010’a kadar AHL’nin Manitoba Moose takımının baş antrenörlüğünü yaptı.

Jets’in 1981’deki önceki versiyonu tarafından seçilen Arnell, Winnipeg’de altı sezon forvet olarak oynadı. Genel olarak NHL’de Jets, Sabres ve Boston Bruins ile 730 maç oynadı.

Winnipeg bu sezonu 110 puanla Orta Lig’de ikinci sırada tamamlayarak Bowness’a NHL Yılın Koçu olarak Jack Adams Ödülü’ne aday gösterildi. Ancak Jets, Stanley Cup play-off’larının ilk turunda beş maçta Colorado Avalanche’a yenildi.

Genel menajer Kevin Cheveldayoff koçluk kadrosu hakkında “Harika bir iş çıkardıklarını düşünüyorum” dedi. “Kazanabileceğimizi gösteren bir yapı aşıladık. Uzun bir süre boyunca bir tutarlılık seviyesi vardı.”

READ  Uzun süredir Stanford koçu Tara VanDerveer, Kardinal'de geçirdiği 38 sezonun ardından emekli oluyor

Jets’in işe alınması, NHL’de iki boş koçluk pozisyonu olduğu anlamına geliyor: San Jose Sharks ve Seattle Kraken.