Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jimmy Butler, Miami Heat’i Doğu Konferansı Finallerine taşıdı

Jimmy Butler, Miami Heat'i Doğu Konferansı Finallerine taşıdı

Philadelphia — Miami Heat, Perşembe gecesi ikinci turun altıncı maçında Philadelphia 76ers’ı 99-90 mağlup ettikten sonra üç yıl içinde ikinci kez Doğu Konferansı Finallerine gidiyor.

Dizi boyunca olduğu gibi, Jimmy Butler Takımının ona en çok ihtiyaç duyduğu anda kim öncülük etti? İlk yarıda sadece 3-10 sayı yapabilen Butler, üçüncü çeyreği geride bırakmayı başardı ve takımını bitiş çizgisine taşırken 32 sayısının 14’ünü kaydetti.

Maksimum Strauss İlk yarıda 20 sayının 16’sını toplayarak üst üste ikinci maç için hücumdaki gevşekliği yakaladı ve hemen baştan 65’e 14 önde aldıktan sonra şutları eleyeceklerinden emin olan bir Heat takımının gidişatını belirledi. Philadelphia’daki 3. ve 4. oyunlardaki kayıplar sırasında ark. .

Joel EmbiidYaralanmaları, hem dizi içinde hem de dizi sırasında hikayenin ana manşetleriydi. Ancak, başparmak bağ yaralanmasının yanı sıra yörünge kırığı da olan Embiid, aynı tür kalibre MVP performansları sunmak için mücadele ederken, geçen bir buçuk hafta boyunca Butler’ın genel performansı öne çıktı. Bu onun normal sezonunu belirledi.

Butler, sahadan sadece 16 sayı 5 çıktığı sallantılı bir 1 maçın ardından ritmini buldu ve oyununu 2020 playofflarında yaptığı seviyeye yaklaştırdı. Butler, 3. ve 4. maçlarda toplam 73 puan topladı ve 23 puan topladı. Salı akşamı beşinci maçta kesin zafer sırasında sayı, dokuz ribaund ve altı asist.

Beşinci Maçtan sonra Butler, “Takım arkadaşlarım, koçlarım ve tüm bu organizasyon, her şeyden çok, olduğum oyuncuya gerçekten inanıyor” dedi ve Miami’deki üç yılı boyunca oyununu neden defalarca yükselttiğini açıkladı. “Yıllar içinde dönüştüğüm oyuncu. Bu yüzden burada olmama izin verdiler.

“Pek bir şey söylemeden sadece antrenman yapmama izin verdiler. İyi, kötü, kayıtsız, sadece benimle sallanıyorlar. Bence bu, özellikle şu anda playofflarda yaşadığım en iyi duygu. Ve bence bu yüzden koç Pat” [Riley] Beni buraya getirin ve olduğumuz yerdeyiz.”

READ  Giants, Daniel Jones'un seçimine karar verdi

Şimdi The Heat, Milwaukee Bucks-Boston Celtics serisinin kazananını bekliyor. Bucks seride 3-2 önde. Bu serinin 6. maçı Cuma gecesi Milwaukee’de geçiyor.

Bucks-Heat maçı, iki takımın playofflarda karşılaştığı üst üste üçüncü sezon olacak. Heat, Bucks, 2021’de Heat’i Doğu Konferansı çeyrek finallerine süpürmeden önce, 2020’de Doğu Konferansı yarı finallerinde Bucks’ı yendi.