Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Johnson, Temsilciler Meclisi'nin önümüzdeki hafta İsrail için “temiz, bağımsız” bir yardım tasarısını oylayacağını duyurdu

Johnson, Temsilciler Meclisi'nin önümüzdeki hafta İsrail için “temiz, bağımsız” bir yardım tasarısını oylayacağını duyurdu

Temsilciler Meclisi Sözcüsü Mike Johnson (R-LA) Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Meclisin gelecek hafta İsrail için “temiz, bağımsız” bir yardım tasarısını oylayacağını duyurdu; bu, geçen yıl Tel Aviv'e de dahil olan bir yardım paketini onayladıktan sonra GOP konvansiyonunun tersine çevrilmesi anlamına geliyordu. Mali yardımda kesintiler. IRS finansmanı.

the 17,6 milyar dolarlık İsrail faturası Senato milletvekilleri, Temsilciler Meclisi'ndeki GOP milletvekillerinin itiraz ettiği İsrail yardımını ve sınır güvenliği politikasını içeren bir ulusal güvenlik ekini önümüzdeki hafta oylamaya hazırlanıyor.

Johnson Cumartesi günü meslektaşlarına yazdığı bir mektupta, “Senato'nun gerekli mevzuatı zamanında çıkarma konusundaki başarısızlığı ve İsrail'in şu anda karşı karşıya olduğu zorlu koşullar göz önüne alındığında, Temsilciler Meclisi liderliğini sürdürecek” diye yazdı. “Gelecek hafta İsrail için temiz, bağımsız bir ek paketi tartışacağız ve üzerinde anlaşmaya varacağız.”

Johnson'ın haberi, Temsilciler Meclisi'nin İsrail'e yönelik, Demokratların Slash Act olarak adlandırılan büyük harcama tasarısının bir parçası olarak onaylanan IRS finansmanında eşit miktarda kesintiyi içeren 14,3 milyar dolarlık bir yardım paketini onaylamasından üç ay sonra geldi. Bu tedbir, Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e düzenlediği saldırıya tepki olarak geldi.

Yasa, Temsilciler Meclisi'nde partinin 226'ya 196 oyuyla onaylandı ancak Senato'ya sunulmadı; burada Çoğunluk Lideri Chuck Schumer (D-N.Y.) yasayı “kusurlu bir öneri” olarak eleştirdi.

Cumhuriyetçiler, açık harcamaların kontrol edilmesine yardımcı olacağını öne sürerek IRS kesintilerinin dahil edilmesini övdü. Ancak Kongre Bütçe Ofisi, kesintilerin federal borcu milyarlarca dolar artıracağını tahmin etti. Bu arada Demokratlar, acil durum finansmanının genellikle tazminatları içermediğine işaret ederek GOP stratejisine itiraz etti.

Johnson Cumartesi günü ilk İsrail yardım tasarısı hakkında şunları söyledi: “Maalesef Demokratlar bu tazminatı İsrail'e destek olarak değerlendirmeyi reddettiler.”

Meclisin Tel Aviv'e yardım göndermeye yönelik ikinci hamlesi, Senato'nun İsrail, Ukrayna ve Hint-Pasifik bölgesindeki müttefiklerine yardımın yanı sıra sınır güvenliği politikasını da içeren uzun zamandır beklenen ulusal güvenlik eki üzerinde harekete geçmeye hazırlandığı dönemde geldi. ana konu oldu. Aylardır süren yoğun müzakerelerden.

READ  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Testi: Dünyadaki iklim ihlallerinin faillerinin isimleri belirtilmeden hakaret

Beyaz Saray'ın İsrail, Ukrayna ve Hint-Pasifik ve sınırlarındaki müttefikleri için finansmanı da içeren yaklaşık 100 milyar dolar değerinde ek bir talebi açıklamasının ardından Cumhuriyetçiler, Ukrayna'ya yapılacak her türlü yardımın sınır güvenliği politikasıyla birlikte yapılmasını talep etti.

Schumer Cuma günü, zeyilname metninin hafta sonu yayınlanacağını duyurdu ve ilk usul oylamasının Çarşamba günü yapılabileceğini söyledi.

Ancak Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri yaklaşmakta olan anlaşmaya itiraz etti ve Johnson daha önce meslektaşlarına, anlaşmanın şartlarının söylendiği gibi olması halinde Meclis'e ulaştığında anlaşmanın sona ereceğini söylemişti.

Cumartesi günü bu pozisyonunu yeniden yükseltti.

“Senato, kapalı kapılar ardında aylarca süren müzakerelerin ardından nihayet ek paketin metnini yayınlamaya hazır görünse de, Senato'nun liderliği, Temsilciler Meclisi'ni müzakerelere dahil edememekle herhangi bir yasayı hızlı bir şekilde değerlendirme olanağını ortadan kaldırdıklarını kabul ediyor.” o yazdı. Şöyle ekledi: “Son üç aydır sürekli olarak söylediğim gibi, Temsilciler Meclisi bu konularda iradesini kullanmak zorunda kalacak ve önceliklerimiz ele alınmalı.”

Senato'nun ulusal güvenlik paketini oylamaya doğru ilerlediği göz önüne alındığında, Temsilciler Meclisi'nin onaylaması halinde Schumer'in yalnızca İsrail'e yönelik tasarıyı Meclis'e sunup sunmayacağı belli değil. Senato lideri ekin içeriğini bir arada tutmaya çalıştı.

Johnson Cumartesi günü Senato'yu yasayı tartışmaya çağırdı.

Temsilciler Meclisi sözcüsü, “Meclisteki tartışmalar sırasında ve bunu takip eden birçok açıklamada Demokratlar, orijinal Meclis tasarısı ile asıl amaçlarının tazminatlar olduğunu açıkça belirttiler” diye yazdı. Şöyle ekledi: “Müttefikimize yönelik bu önemli desteğin hızlı bir şekilde kabul edilmesine karşı ne kadar yanlış yönlendirilmiş olursa olsun Senato'nun artık mazeretleri olmayacak.”

Telif Hakkı 2024 Nexstar Media Inc. tüm hakları saklıdır. Bu materyal yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.