Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jordan Ball’un Warriors Şampiyonası Basketbol Mirasını Güçlendirdi – NBC Sports Bay Area ve California

Jordan Ball’un Warriors Şampiyonası Basketbol Mirasını Güçlendirdi – NBC Sports Bay Area ve California

Eski Warriors guardı Jordan Poole, Washington D.C.’de ülke çapında yeni bir şey inşa ediyor, ancak ilk normal sezon maçını Wizards formasıyla oynamadan önce, dört yıl boyunca elde ettiği başarılar sayesinde basketbol mirasının çoktan sağlamlaştığına inanıyor. Körfez Bölgesi.. .

“Sevdiğim oyunu en üst düzeyde oynayabiliyorum, ailemle ilgileniliyor ve basketbol mirasımla ilgileniliyor [championship] Paul anlattı… Korucu Logan Murdock. Muhtemelen hayatımda ilk kez hiçbir baskı olmadan basketbol oynuyorum. Yani olaya böyle bakıyorsunuz.

“ama [playing in Washington] Bu gerçekten iyi bir fırsat. “Bu harika bir fırsat, harika bir fırsat.”

Paul, Warriors’la geçirdiği ilk üç sezonda ilk turda seçilen bir oyuncuyken G League oyunculuğuna ve şampiyonluğa katkıda bulunan bir oyuncuya dönüştü. 2021-22 sezonunda ileriye doğru büyük bir adım attı ve gerektiğinde süperstar Steph Curry’nin yerine geçerek Warriors’ın 2022 şampiyonluk koşusunda büyük bir etki yarattı ve takıma yedek kulübesinden bir kıvılcım sağladı.

Curry, o yıl Warriors’ın son 12 normal sezon maçını kaçırınca, Ball 12 müsabakanın tamamına başladı ve üç sayı mesafesinden yüzde 37,4 şut atarak 25,8 sayı ortalaması yakaladı. Playofflar öncesinde takımı üst üste beş galibiyete taşıdı.

Paul sezon sonrası dönemde de elinden gelenin en iyisini yaptı. İlk turdaki beş maçın tamamına Denver Nuggets’a karşı başladı ve 1. Maçta takımın gol atmasına liderlik etti. Ayrıca Batı Konferansı yarı finalinde Memphis Grizzlies karşısında 31 sayı attı. Paul, NBA Finallerinde Boston Celtics karşısında %38,5 üçlük isabetiyle 13,2 sayı ortalamasıyla oynadı.

Bundan daha fazlası bir şampiyonluk yüzüğüne sahip.

Şimdi Paul, 2009’da draft edildiğinden bu yana Golden State’te bu görevi üstlenen Curry’den öğrendiği araçları kullanarak Wizards kadrosunda lider olmak üzere görevlendirildi.

Paul bu ayın başlarında şöyle demişti: “Bir basketbol oyuncusu olarak, çocukken büyümek ve serinin yüzü olmak istersiniz.” “Bu gerçekten harika bir durum çünkü öğrendiğimi hissediyorum, bu ana hazırlanmak için birçok soru sordum.

READ  2022 Dünya Kupası özeti: İran, Galli kalecinin ihraç edilmesinin ardından 2-0 çekildi

Ball, 1979’dan bu yana Batı Konferansı yarı finallerinin ötesine geçemeyen Washington’da tutarlı bir kazanan yaratabilirse, bu onun sahadaki mirasına büyük katkı sağlayacak.

Dubs Talk Podcast’i indirin ve takip edin