Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kanada istihbarat teşkilatı başkanı, Çin hükümetinin TikTok kullanıcı verilerine erişimi olduğunu söyledi

Kanada istihbarat teşkilatı başkanı, Çin hükümetinin TikTok kullanıcı verilerine erişimi olduğunu söyledi

Kanada Güvenlik Ajansı, Kanadalıların TikTok’u kullanmasını engellemeye çalışıyor ve kullanıcılara verilerinin “Çin hükümetinin kullanımına açık” olduğunu söylüyor.

Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi direktörü David Vigneault, CBC News’e Cumartesi günü yayınlanması planlanan bir röportajda şunları söyledi: “Çin hükümetinin bu bilgileri elde edebilmek için çok net bir stratejisi var. .kişisel bilgi.” Dünyanın her tarafından” CBC Raporlar.

Vigneault, “Büyük veri analitiği kullanıyorlar, verileri işleyen harika bilgisayar çiftliklerine sahipler ve bu verilerin kullanımına dayalı olarak yapay zeka geliştiriyorlar” diye ekledi.

Çin hükümetinin kullanıcı verilerine erişme yeteneği, ABD’nin uygulamayı düzenleme ve hatta belki de yasaklama çabalarının ön saflarında yer alıyor. Kongre, Nisan ayında ana şirketi Pekin merkezli ByteDance’ten ayrılmadığı sürece TikTok’u yasaklayacak bir yasa tasarısını kabul etti. TikTok, yaklaşan yasağın anayasaya aykırı olduğunu öne sürerek Mayıs ayında ABD hükümetine yasa nedeniyle dava açmıştı.

TikTok daha önce Çin’deki çalışanların ABD ve Avrupalı ​​kullanıcıların verilerine erişemediğini iddia etmişti. Şirket, kullanıcı verilerini Çin’den izole etmek için iki büyük kurumsal yeniden yapılandırma çalışması gerçekleştirdi: Project Texas ve Project Clover, sırasıyla Amerika ve Avrupa çabalarına gönderme yapıyor. ABD kullanıcı verileri Oracle’ın bulut altyapısında barındırılıyor ve yakın tarihli bir rapora rağmen ABD dışından hiç kimsenin bu verilere erişememesi gerekiyor. şans ABD’deki kullanıcı verilerini güvence altına alma çabalarının “büyük ölçüde kozmetik” olduğunu belirtiyor.

TikTok sözcüsü Danielle Morgan, “Bu iddialar kanıtlarla desteklenmiyor ve gerçek şu ki TikTok, Kanada kullanıcı verilerini Çin hükümetiyle hiçbir zaman paylaşmadı ve biz sorsak bunu yapmaz” dedi. kenar.

READ  Venedik Bienali: Papa tarihi bir ziyarette bulunarak “dünyanın sanatçılara ihtiyacı var” dedi