Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kaynak – Lamar Jackson’ın yeni Ravens anlaşması 185 milyon dolar garantili

Jamison HensleyESPN personel yazarıokumak için 3 dakika

Spears, Lamar’ı temsilcisi olmadan anlaşma yaptığı için övdü

Marcus Spears, Lamar Jackson’ın Ravens ile beş yıllık sözleşme imzalamasına tepki gösteriyor.

OWINGS MILLS, Md. Bir ay içinde oyun kurucu lamar jackson Baltimore’dan ayrılmayı istemekten, dünyanın en büyük anlaşmasını imzalamaya gittim… kargalar tarih.

Bunu, Jackson’ın dönen hareketlerinden biri olarak kabul edin.

Ekip, 27 aylık zorlu müzakerelerin ardından Perşembe günü Jackson’ın Ravens ile beş yıllık bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

ESPN’ye konuşan bir kaynak, anlaşmanın 260 milyon dolar değerinde olduğunu ve Jackson’ı yıllık 52 milyon dolarla ligde en çok kazanan oyuncu yaptığını söyledi. Kaynak, 185 milyon dolarlık teminatlı fonları içerdiğini söyledi. Kaynaklar daha önce Jackson’ın 230 milyon dolar garantili para istediğini söyledi. Deshaun Watson ondan aldım Cleveland Browns geçen yıl.

Jackson, Ravens tarafından Twitter hesabına gönderilen bir videoda, “Geçtiğimiz birkaç ay içinde söylediği çok şey oldu,” dedi. “Bir sürü tırnak yeme. Bir sürü kafa kaşıma oluyor.”

Jackson daha sonra Kuzgunlar temalı bir futbol topunu kaldırdı ve “Ama önümüzdeki beş yıl içinde pek çok ‘sürü’ oluyor” dedi.

Müzakerelerde kendisini temsil eden Jackson, anlaşmayı 10 gün sonra aldı. Jalen Acıyor 180 milyon $ garantili olmak üzere 255 milyon $’ lık beş yıllık sözleşme uzatması imzalanıyor. Anlaşma ayrıca, Kuzgunların ilk turda bir oyun kurucu seçebildiği NFL Taslağının başlamasından kısa bir süre önce geldi.

Geçen ay Kuzgunlar, Jackson’a münhasır olmayan bir franchise etiketi yerleştirerek, diğer takımlarla pazarlık yapmasına izin verdi ve Baltimore’a herhangi bir imzalı teklif kağıdını eşleştirme hakkı verdi. Ancak hiçbir takım alenen ona ilgi göstermedi.

Ancak, 27 Mart’ta Jackson, baş antrenör John Harbaugh’un NFL’nin yıllık toplantısında gazetecilere konuşmasından önce bir anlaşma istediğini açıkladığında, iki tarafın kaderi boşanmaya mahkum görünüyordu. Jackson, Twitter’da Crows’un sözleşme görüşmelerinde “değerime ulaşmakla ilgilenmediğini” yazdı.

Şimdi, Jackson, Kuzgunlara verdiği taslak günü sözünü yerine getirme konumunda. İlk turda son seçimle seçilen Jackson’ın, “İnan bana, Super Bowl’u elimden alacaklar” demesinin üzerinden beş yıl bir gün geçmişti.

Jackson, üç sezon üst üste play-off’ları kaçıran bir franchise’ı tekrar kazanana dönüştürdü. 46-16’lık (.738) kariyer rekoru, Super Bowl dönemindeki herhangi bir oyun kurucu arasında en iyi dördüncü.

İlk tam sezonu olan 2019’da Jackson, NFL MVP’si olarak oybirliğiyle ikinci seçim oldu. NFL’ye gol geçişlerinde liderlik etti (36) ve bir oyun kurucu (1.206) ile en çok koşan yarda için bir lig rekoru kırdı.

Ancak Jackson’ın performansı son zamanlarda sakatlıklar ve düzensiz oyunlarla dolu. Son iki sezonda 33 gol attı, 20 müdahale etti ve Nets’e 24-17 playoff mağlubiyeti de dahil olmak üzere toplam 11 maç kaçırdı. Cincinnati Bengals.

Yıllar boyunca sözleşme görüşmelerinde ilerleme olmamasına rağmen, Ravens yetkilileri anlaşmanın işe yarayacağı konusunda defalarca iyimser kaldılar. Bu ayın başlarında, Ravens genel menajeri Eric D’Costa, “O, bu takım için bizi olmak istediğimiz yere götürecek doğru oyuncu” demişti.

Kargalar, Jackson’ın beş yıl daha Baltimore’da kalacağını biliyor.

READ  Dodgers, Rift Rib ile IL'ye Mookie bahisleri koyacak