Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kaynaklar – Big Ten antrenörleri çağrı üzerine Michigan’a karşı eylem çağrısında bulundu

Kaynaklar – Big Ten antrenörleri çağrı üzerine Michigan’a karşı eylem çağrısında bulundu

Thamel Eviespn1 Kasım 2023 23:56 ETOkumak için 4 dakika

Finebaum, tabela çalma iddiaları nedeniyle Harbaugh’u kızdırıyor

Paul Finebaum, Michigan’a yönelik tabela hırsızlığı iddialarından tiksinti duyuyor ve Jim Harbaugh’a şüphe avantajı sağladığı için pişmanlık duyuyor.

Big Ten koçlarının büyük çoğunluğu, devam eden tabela çalma soruşturmasından duydukları hayal kırıklığını dile getirdi. Kaynakların ESPN’e verdiği bilgiye göre Michigan Çarşamba günü Komisyon Üyesi Tony Pettitte ile görüntülü görüşme yapıyor.

90 dakika süren görüşme, konferans koçlarının Michigan’a yönelik NCAA soruşturması hakkında özgürce konuşmasına izin vermek için düzenli olarak planlanan Big Ten görüşmesinin ardından telefonu kapatan Michigan koçu Jim Harbaugh’un olmadığı yaklaşık bir saat sürdü.

Çağrıya aşina olan beş kaynağa göre, yoğun ve duygusal olarak tanımlanan bir çağrıyla bir grup ses Pettitte’yi Michigan’a karşı harekete geçmeye teşvik etti.

Çağrıya aşina bir kaynak, “Koçlar toplu olarak Büyük On’un hemen harekete geçmesini istiyor” dedi. “Neyi bekliyoruz? Ne olduğunu biliyoruz.”

NCAA, Michigan’ı yaklaşık iki haftadır araştırıyor ve Big Ten, NCAA’nın tabela hırsızlığıyla ilgili soruşturmasını 19 Ekim’de doğruladı. O zamandan beri ESPN, Michigan çalışanı Connor Stallions’ın soruşturmada odak noktası olarak ortaya çıktığını ve bilet satın aldığını bildirdi. Son üç yılda 13 Büyük On rakibin 12’sinin maçları için.

ESPN’in haberine göre, genel olarak Stallions son üç yılda en az 17 stadyumda 35’ten fazla maça bilet satın aldı. Michigan, ESPN’in soruşturmanın merkezi olduğunu bildirdiği gün Aygırları uzaklaştırdı. Eski Division III koçu ayrıca ESPN’e birkaç Big Ten okulundaki video oyunları için Stallions tarafından kendisine ödeme yapıldığını söyledi.

Big Ten’deki koçlar, Nisan ayında işe alınan Petitti’ye, Michigan’ın son üç yılda yasadışı bir şekilde muhalefet sinyallerini erken elde ettiği iddiasıyla ne kadar belirgin bir şematik avantaja sahip olduğunu açıkladı.

Otobüslerin çağrıda Michigan’ın tabela çalma planını tanımlamak için “kusurlu”, “sahtekarlık” ve “eşi görülmemiş” gibi kelimeler kullandığı iddia edildi. Kaynaklara göre, çağrıların çoğu koçların Pettitti’ye nasıl çalıştığını ve bunun kendilerini ve programlarını nasıl etkilediğini anlatmasıydı. NCAA kuralları, rakibin şahsen gözlenmesine ve işaretleri çalmak için elektronik ekipman kullanılmasına izin vermiyor.

Üç yıl içinde Stallions, Michigan’daki rakiplerinin maçlarına bilet almak için kağıt izi bıraktı, Wolverines genel klasmanda 33-3 ve Big Ten oyununda 22-1 kazandı. Önceki üç yılda genel klasmanda 21-11, ligde ise 16-8 öndeydiler.

Başka bir kaynak ise “İnsanlar konunun ciddiyetini anlayamıyor” dedi. “Bu, oyun planını gerçekten nasıl etkiledi. Bunun koşu mu yoksa pas mı olduğunu bilmek için insanlar Michigan’ın ne kadar avantajlı olduğunu anlamıyorlar.”

Görüşme boyunca öfke vardı ve bir kaynak bu duyguyu şu şekilde tanımladı: “Oynadıkları her oyun lekeli.”

Koçlar, Wolverines’in Kolej Futbolu Playoff ön sıralamasında 8-0 ve 3. sırada yer alması nedeniyle NCAA’nın uygulama zaman çizelgesinin bu sezon Michigan’ı etkilemeyeceğine ilişkin çağrıda gerçeği kabul etti. Big Ten antrenörlerinin Big Ten’i harekete geçirmesinin nedenlerinden biri de budur.

Kaynaklar Petitti’nin koçları dikkatle dinlediğini ancak elini gidebileceği yöne hareket ettirmediğini belirtti. Kaynaklar, Büyük On’un gerçekten harekete geçmekle mi yoksa sadece koçların sesini duyurmak için onları dinlemekle mi ilgilendiğini merak ettiklerini ifade etti.

Big Ten, teknik olarak sportmenlik politikası kapsamında Michigan’ı veya antrenör kadrosunu cezalandırma yetkisine sahiptir.

Bir NCAA davasının gerçek zamanlı olarak ortaya çıkması alışılmadık bir durum olduğundan, yakın gelecekte bu davada bunun pek olası olmadığı değerlendiriliyor. Medya raporlarında pek çok kanıt ortaya çıksa da lig muhtemelen bunları karar vermek için belirli gerçekler olarak kullanamayacak.

Lig ayrıca Big Ten’in sportmenlik politikasının olası ihlallerine ilişkin kendi soruşturmasını başlatabilir. Petitti’nin disiplini emretme yetkisi olsa da, eğer bir konu standardı aşarsa, bu disiplini onaylayabilecek, reddedebilecek veya azaltabilecek bir yürütme komitesi tarafından değerlendirilmelidir.

Lig yetkilileri Çarşamba günü geç saatlerde yorum talebine yanıt vermedi.

Başka bir kaynak şöyle dedi: “Büyük On’un herkesin ne kadar üzgün olduğunu anladığını sanmıyorum.” “Çağrının amacı Büyük On’dan konferans ve başkanlara liderlik göstermesini istemekti. Kuralların benzeri görülmemiş bir ihlali, Büyük On’un benzeri görülmemiş bir eylemde bulunmasını gerektirecekti.”

READ  MLB takım değerleri TV kargaşasının ortasında yükselirken Yankees 7,1 milyar dolar değerinde