Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kimin kökü | Bills, 16. Hafta AFC play-off sıralamasında nerede duruyor?

Kimin kökü |  Bills, 16. Hafta AFC play-off sıralamasında nerede duruyor?

Yunuslar'da Kovboylar (10-4) (10-4) | 24 Aralık Pazar 16.25'te FOX'ta

Kimin için kök salmalı: Kök için Kovboylar

Nedeni: 15. Hafta düşmanlarından 16. Hafta arkadaşlarına kadar NFL'de hayat hızla değişiyor. Bills'in AFC East'i kazanmak için hala meşru bir şansı var ve Cowboys'un bu hafta alacağı bir galibiyet, bu şansı canlı tutmak için uzun bir yol kat edecek.

Matematiksel olarak, Bills'in 18. Haftada ligi kazanma şansına sahip olması için Bills'in 17. Haftada Patriots'a karşı kazanması ve Dolphins'in eşleşmelerinden birini (DAL, BAL) kaybetmesi gerekiyor.

16. Haftada Dolphins'e yenilecek bir yenilgi, Buffalo'nun play-off şansını %85'e ve klasmanı kazanma şansını da %50'ye çıkaracak.

Patriots (3-11) Broncos'ta (7-7) | 24 Aralık Pazar 20:15'te NFL Network'te

Kimin için kök salmalı: Kök için Vatanseverler

Nedeni: Broncos'un buradaki kaybı onları 7-8'e düşürüyor ancak hala karışımda olan birkaç 8-6 takımla onları play-off mücadelesinden eliyor. Bu aynı zamanda önemli çünkü eğer ikisi de yılı aynı rekorla bitirirse Broncos'un Bills karşısında hâlâ bire bir play-off'u olacak.

Broncos'un mağlubiyeti Buffalo'nun play-off şansını %88'e çıkaracak.

Bölümsel tohumlama sürecinde önemli olabilecek oyunlar

coşturmak Kutu (7-7) Pazar günü Jags'ı (8-6) yenmek ve destek olmak Baskıncılar (6-8) Noel Günü Chiefs'i (9-5) yenmek.

Bu oyunların AFC East'in Wild Card yarışı üzerinde pek bir etkisi yok, ancak Bills kendi ligini kazanırsa yine de play-off sıralamasında yardımcı olabilirler. Eğer Bills, AFC East'i kazanırsa ve Chiefs ile aynı rekora sahip olursa, birinci sıra için eşitliği bozma şansına sahip olacaklar. Jags'ın 8-7'ye düşmesi, Buffalo'nun klasmanı kazanması durumunda Bills'e sıralama açısından da yardımcı olacaktır.

En kötü durum senaryosu

En iyi senaryo

Bir Texans mağlubiyeti + bir Colts mağlubiyeti + bir Dolphins mağlubiyeti + bir Broncos mağlubiyeti Buffalo'nun play-off'lara kalma şansını %90'a çıkaracaktır. Bu senaryoda Bills, 17. haftaya kadar AFC'de altıncı sırada yer alacak.