Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Konum, Olay 38 Turks ve Caicos’u Haritalama

Konum, Olay 38 Turks ve Caicos’u Haritalama

Event 38 Turks ve Caicos'u HaritalamakEvent 38 ve PLACE, E400 insansız hava araçları kullanarak Turks ve Caicos Adaları’nın haritasını çıkarmak için iş birliği yapıyor

DRONELIFE Personel Yazarı Ian M. Crosby

Haritalama uçağı üreticisi Olay 38 İnsansız Sistemler en az on yıldır haritası çıkarılmamış olan Turks ve Caicos Adaları’nda hava görüntüleri ve haritalama verileri toplamak için E400 sabit kanatlı haritalama insansız hava aracının başarılı bir şekilde konuşlandırıldığını duyurdu. Birkaç gün içinde drone, toplam 238 kilometrekarelik iki adanın tam ortomozasını yapmak için yeterli veri topladı. Proje, hiper yerel ve doğru optik görüntüler sağlayarak haritalama verilerine erişim sağlayan, kar amacı gütmeyen küresel bir kuruluş olan PLACE tarafından yürütüldü.

PLACE kurucusu Peter Robley, “Çalıştığımız coğrafyalara uçak götürmek zor ve pahalı olabilir. Uydu görüntüleri, verileri düzenlemek ve işlemek için çok karmaşıktır ve bu coğrafyaların çoğu, görüntüleri bozabilecek yoğun bulut örtüsüne sahiptir” dedi. . “Bazı ülkeler, harita verilerinin bir kerelik kullanımı için bir dış uydu şirketine ödeme yapmak zorunda kalmalarından hoşlanmazlar ve yeni bir lisans için daha fazla ödeme yapmadan türev çalışmalar oluşturamazlar.”

Event 38’in kurucusu ve CEO’su Jeff Taylor, “PLACE, geniş alanları haritalayabilen ve yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalayabilen sabit kanatlı bir VTOL drone arıyor” dedi. “E400, doksan dakikalık sektör lideri uçuş süresi ve dikey kalkış ve iniş özellikleri dahil olmak üzere tüm gereksinimlerini karşıladı. Çalışırken değiştirilebilir faydalı yük, az bakım gerektiren E400’ü mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirmeyi hedefledik. elektrikli aktarma organları ve açık kaynak entegrasyonları.Önemli araştırma ve veri Toplama Projeleri.”

Robley, “E400, Afrika ülkeleri ve küçük ada devletleri için haritalamanın demokratikleştirilmesinde oyunun kurallarını tamamen değiştiriyor” dedi. “Operasyon ve bakım açısından daha yönetilebilir ve insan kaynakları yetenekleri için daha düşük bir eşiğe sahip.”

READ  Pakistanlılar ve Türkler Cumhuriyet Bayramı'nda milli marşı söylüyor

PLACE, Karayip ada ülkesi Turks ve Caicos’ta E400 kullanarak ilk haritalama projesini gerçekleştirdi. Adaların güncel olmayan haritalama verileri ve mevcut uydu verileri, kasırga hazırlığı ve hafifletme gibi yerel uygulamalar için yetersizdir. Event 38 ekibi, iki adanın tamamının haritasını çıkarmak için kullanılan drone’un kullanımı ve bakımı konusunda PLACE’a eğitim verdi.

Ekip hava görüntülerini toplamayı bitirdikten sadece iki gün sonra, son derece ayrıntılı ortomozaikler oluşturabildiler. E400 ile Turks ve Caicos hükümeti, emlak vergisi sistemlerinde büyük bir yükseltme ve iyileştirilmiş iklim azaltma modellemesi ve planlaması gibi birkaç önemli projeyi başlatmak için yeterli doğruluk ve çözünürlükte verilere erişebiliyor. Bu veriler şu anda yaklaşan nüfus sayımı ve diğer hayati işlevler için kullanılıyor.

Turks ve Caicos’ta E400’e yükseltme, iki ek model daha satın almış olan PLACE için pek çok yükseltmenin ilkidir. Hızla artan nüfusa sahip yerler ve özellikle iklim değişikliği riski taşıyan şehirler için gelişmiş haritalama verilerine erişim çok önemlidir. Güncel ve doğru veriler, hükümetlerin iklim değişikliğini hafifletme, iyileştirilmiş kanalizasyon sistemleri, gelişmiş hareketlilik ve sağlık hizmetleri dahil olmak üzere kamu hizmetleri ve altyapısının geliştirilmesinde ilerlemesine yardımcı olur.

“PLACE ile Turks ve Caicos’ta geçirdiğimiz süre boyunca öğrendiklerimize dayanarak, hem E400’de hem de iş akışında pek çok heyecan verici değişiklik yaparak tüm platformu uzak konumlar için daha uygun hale getiriyoruz. , onarım tesisleri ve erişilebilir hava durumu verileri,” dedi Taylor. “Daha hafif bir taşıma çantasına ve ADS-B aktarıcısına ve daha büyük görevler için gelişmiş görüntü coğrafi etiketleme iş akışlarına zaten yatırım yaptık ve daha fazla yükseltme yapılıyor.”

Robley, “Uzayda amacımız veri toplamayı demokratikleştirmek ve yerelleştirmek ve E400 bunu daha uygun fiyatlı hale getiriyor” dedi. “Veriler anlıktır ve devlete aittir, dolayısıyla herhangi bir lisanslama veya kullanım kısıtlaması yoktur.”

READ  Türkiye'nin üst düzey diplomatı Moskova'da Ahıska Türkleriyle buluştu

Taylor, “Event 38, PLACE’ın önemli çalışmalarını ve misyonunu desteklemekten inanılmaz derecede gurur duyuyor” dedi. “Diğer müşterilerimizin E400 ile neler yaptığını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

devamını oku:

Ian, 2019’da İngilizce lisans derecesini aldığı California Dominik Üniversitesi’ne katıldı. Yazma ve hikaye anlatma konusunda ömür boyu sürecek bir tutku ve teknolojiye büyük bir ilgiyle, şimdi DroneLife’a kadrolu yazar olarak katkıda bulunuyor.