Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LGBTQ+ aktivistleri, hedeflenen bir tepkiden sonra eşitliği teşvik etmek için yeni stratejiler çağrısında bulunuyor

LGBTQ+ aktivistleri, hedeflenen bir tepkiden sonra eşitliği teşvik etmek için yeni stratejiler çağrısında bulunuyor

RICHMOND, Va. (AP) — Hedefi takip edin Duyuru geçen hafta Ürünleri kaldırırken ve Pride tekliflerini Güney’deki belirli mağazaların arkasına taşırken, LGBTQ+ topluluğundaki aktivistler, şirket liderlerini LGBTQ+ karşıtı gruplara boyun eğmemeye ikna etmek için yeni kampanyalar çağrısında bulunuyor.

LGBTQ Yasama Grubunun bir üyesi olan San Francisco Demokrat Kaliforniya Senatörü Scott Weiner, “LGBTQ insanları otobüsün altına atmak için muazzam bir baskı altında olan işletmelerle nasıl başa çıkılacağına dair bir stratejiye ihtiyacımız var” dedi.

“Kurumsal Amerika’ya, eğer bizim müttefikimizseniz – eğer gerçek bir müttefikseniz – sadece kolay olduğunda değil, zor olduğunda da müttefikimiz olmanız gerektiğine dair net bir mesaj göndermemiz gerekiyor” dedi.

Perakendeci, protestocuların Onur Yürüyüşü tabelalarını devirip mağazalarda işçilerle karşı karşıya gelmesinin ardından, eylemlerinin çalışanlarının güvenliğini ve esenliğini sağlamayı amaçladığını söylese de, tartışma, LGBT hakları mücadelesinin kızıştığı bir zamanda ortaya çıktı.

Yaklaşık 500 LGBTQ+ karşıtı yasa tasarısı ayak eyalet meclislerinde bu yıl ülke genelinde En az 18 eyalet, transseksüel küçükler için cinsiyet onayı sponsorluklarını kısıtlayan veya yasaklayan yasalar çıkardı.

Düşmanca ortam, bazı grupların Perşembe günü başlayacak olan Onur Ayı için planlanan faaliyetler konusunda kendilerine tavsiyelerde bulunması için güvenlik danışmanları tutmasına neden oldu.

Boston merkezli, kâr amacı gütmeyen bir yasal haklar kuruluşu olan GLBTQ Legal Advocates & Defenders’ın yönetici direktörü Janson Wu, şunları söyledi:

Portland, Oregon’daki Pride Northwest’in yönetici direktörü Debra Porta, olası bir boykot, bir mektup yazma kampanyası ve Target’a yönelik diğer eylemler hakkında tartışmalar olduğunu, ancak organize bir protesto planlarının henüz gerçekleşmediğini söyledi.

Porta, “Haberler oldukça yeni olduğu için, özellikle Onur Ayı yaklaşırken daha fazla önlem açıklanabilir.” Dedi.

READ  Google CEO'su: Gemini AI fotoğraf çeşitliliği skandalı 'kullanıcılarımızı rahatsız etti'

Kamu eleştirileriyle boğuşan tek şirket Target değil.

Bud Lite hala Serpinti ile başa çıkmak Olan Bir transseksüel etkileyici ile ortaklık Nisan ayında Instagram’da yüzünün olduğu bir bira kutusunun fotoğrafını paylaşan Dylan Mulvaney. Ardından gelen transfobik ve nefret dolu tepkiye yanıt olarak şirket, “asla insanları bölen bir tartışmanın parçası olmayı amaçlamadığını” söyledi, ancak doğrudan konuşmaya değinmedi veya Mulvaney’e açık bir destek göstermedi. Bud Light’ın ana şirketi Anheuser-Busch, ABD’deki pazarlama harcamalarının üç katı Bu yaz, kaybettiği satışları geri kazanmaya çalışırken.

Mayıs ayı başlarında, Chicago’daki birkaç gey bar, şirketin tepkisini protesto etmek için Anheuser-Busch ürünlerinin satışını durdurdu.

Chicago’daki 2Bears Tavern, şirketin yanıtının “Anheuser-Busch’ın LGBTQIA+ topluluğunu, özellikle de bu ülkede amansız saldırıya uğrayan trans topluluğunu ne kadar az önemsediğini gösterdiğini” söyledi.

Şirket, “Anheuser-Busch bizi desteklemediği için biz de desteklemeyeceğiz” dedi.

Midwest’in en büyük gey barı Sidetrack, Anheuser-Busch’un “transseksüel topluluğu desteklemeyen ve LGBTQ + vizyonunu silmek isteyenlerin taleplerine boyun eğmenin sorun olmadığı görüşünü yanlış bir şekilde kanıtladığını” söyleyerek aynısını yaptı.

Florida’da Disney katıldı hukuk savaşında Şirket muhalefetini dile getirdiğinden beri Vali Ron DeSantis ile Devlet sınıf sınırları Cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim tartışması üzerine.

Ve Los Angeles Dodgers geçen hafta Sisters of Perpetual Indulgence adlı hicivli bir LGBTQ+ grubunun olacağını duyurdu. tekrar merhaba ekibin yıllık Onur Gecesi’nde – ekibin orijinal davetini geri çekmesinden yaklaşık bir hafta sonra, grubu Hıristiyan inancıyla alay etmekle suçlayan muhafazakar Roma Katolikleri ve politikacıların tepkisine atıfta bulundu.

Brian K dedi ki: 1973’te LGBT bireyleri ve ailelerini savunmak için kurulan bir kuruluş olan PFLAG’ın yönetici direktörü Bond, “şimdi geri çekilme zamanı değil.”

“Bence hem iş adamları hem de biz vatandaşlar olarak yeni stratejiler için kendi içimize bakmalıyız. Eski modeller her zaman işe yaramıyor” dedi.

READ  SHIB, WIF ve PEPE fiyatları %10'dan fazla kayıp görüyor - memecoin sezonu şimdilik bitti mi?

Richmond’daki muhafazakar bir dini kuruluş olan Virginia Ailesi Vakfı başkanı Victoria Cobb, bazı insanların Target Pride gösterilerinin çocuklar üzerindeki etkisinden endişe duymaya devam ettiğini söyledi.

Cobb, yaptığı açıklamada, “Niyet, çocuklara bedenleriyle yetinmemelerini söylemenin bedelini ödemek, ideolojiyi yatırımcıların çıkarlarının önüne koymak ve çocuklu ebeveynler için düşmanca bir alışveriş ortamı yaratmaktır” dedi.

Pazar günü bir Richmond Target mağazasında, Pride ürünleri mağazanın önünde göze çarpacak şekilde sergileniyor.

75 yaşındaki emekli Brenda Alston, LGBTQ+ topluluğuna ve Target’a desteğini göstermek için bir çift gökkuşağı renkli sandalet aldığını söyledi.

Alston, “Mağazaya gelirseniz ve desteklediğiniz şey bu değilse, yürümeye devam edin ve ihtiyacınız olanı mağazanın başka bir bölümünden alın,” dedi. “Sen kimsin ki bana ne alacağımı ve Target’ın müşterilerine neler sunacağını söyleyeceksin?”

Ancak bazıları, Target’a ve diğer perakendecilere yönelik düşmanlığı, on yıllardır süren eşitlik mücadelesindeki en son engel olarak görüyor.

Atlanta banliyösünde kocası ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan eşcinsel avukat Derek Meese, “Benim için bu zaferimizin bir işareti” dedi.

“Arkamızda inleyen bu insanların ölmekte olan bir önyargının son nefesi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Toplum değişiyor ve çoğu insan bir LGBTQ tişörtü satmakla ilgilenmiyor.”

___

Selsky, Salem, Oregon’dan bildirdi.