Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Light No Fire: No Man’s Sky’ın yaratıcısı Hey’den bir sonraki oyun…

Light No Fire: No Man’s Sky’ın yaratıcısı Hey’den bir sonraki oyun…

The Game Awards 2023 sırasında Hello Game CEO’su Sean Murray’in duyurduğu iddialı yeni bir duyuruya tanık olduk. Ancak bu sefer, on yıl öncesine göre çok daha umut verici görünüyor.

Light No Fire: Logonun No Man’s Sky ile pek çok ortak noktası var. | © Merhaba Oyunlar

Light No Fire, çok oyunculu işçilik, hayatta kalma ve keşif içeren sınırsız açık dünya maceralarını konu alan bir oyundur. Tam olarak Dünya büyüklüğündeki kurgusal bir gezegende geçiyor. Oyun, rol yapma oyununun derinliğini hayatta kalma sandbox oyununun özgürlüğüne taşıyor. Bu biraz tanıdık geliyor değil mi?

📌 Kısa Bilgiler Ateş değil ışık
yayın tarihi

Henüz açıklanmadı

Platformlar Bilgisayar
Geliştirici Merhaba oyunlar
Tip Aksiyon, macera, hayatta kalma

Birçoğumuz, genç ve deneyimsiz Sean Murray’in No Man’s Sky’ı tanıttığı 2013 Oyun Ödülleri’ndeki heyecan verici duyuruyu hâlâ hatırlıyoruz. Oyun dünya çapında ilgi gördü ancak sonuçta geliştiriciler önceki sözlerini yerine getiremediler.

Ancak No Man’s Sky’ı yakından takip edenler ve geliştiricilerin son on yılda harcadıkları zaman ve özveriye tanık olanlar, oyunun dikkate değer bir dönüşüm geçirdiğini biliyor. Başlangıçta yüzeyselliği ve tutulmayan vaatleri nedeniyle eleştirilen No Man’s Sky, 25’ten fazla ücretsiz güncellemeyle sınırsız olanaklara sahip uçsuz bucaksız bir dünyaya dönüştü.

Hello Games, hayranların sevgisini ve minnettarlığını kazanarak bir kurtuluş yolculuğuna başarıyla çıktı. Bunu sürekli oyun üzerinde çalışarak, asla umudunu kaybetmeden ve sürekli önemli güncellemeler sunarak başardılar.

Işık Yok, Ateş Yok: No Man’s Sky’dan sonra işler umut verici görünüyor

Hayatta kalma oyunu Light No Fire'dan ekran görüntüleri
Light No Fire: The Game Awards 2023’te gösterilen ilk oynanış görüntüleri. | © Merhaba Oyunlar

No Man’s Sky’ı yaratırken zorlu bir süreçten geçen Hello Games, Light No Fire ile olumlu bir yolda gibi görünüyor. Ekip, No Man’s Sky üzerinde çalıştığı yıllardan değerli deneyimler kazandı ve yeni oyun, fragmanda görüldüğü gibi bu etkileri açıkça yansıtıyor.

Hesaba katıldığında Ateş değil ışık Beş yıldır geliştirme aşamasında olan geliştiriciler artık milyonlarca galaksiyi yönetmek yerine tek bir gezegene odaklanabiliyor ve stüdyo için gelecek umut verici görünüyor.

READ  Larian Studios, Baldur's Gate 3 güncelleme yol haritasını ve gelen 1.000'den fazla düzeltme ve ince ayarı ortaya koyuyor

Topluluk Light No Fire’a yönelik olumlu duygularını ve gelecek oyunla ilgili beklentilerini dile getirdi. Sonuçta toplumun en çok değer verdiği ve sevdiği, sizin de son derece iyi olduğunuz bir formülü neden değiştiresiniz ki?

Aşağıdaki reklamın fragmanını izleyin: