Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lions, Vikings'i geride bırakarak 30 yıl aradan sonra ilk NFC klasmanı şampiyonluğunu elde etti

Lions, Vikings'i geride bırakarak 30 yıl aradan sonra ilk NFC klasmanı şampiyonluğunu elde etti

Justin Jefferson Pazar günü üç saniyede 20 yarda koştu ve Nick Mullins'in top çalmasına daldı, bu da Vikinglerin Lions'a 1:48 kala kaybetmesine yol açacaktı. Bir sonraki oyun öncesindeki toplantıda Jefferson, Mullens'a şunu söyledi: “Ne olursa olsun, onu at gitsin.” Mullens, Kirk Cousins'in bir yıl önce Buffalo'da yaptığının aynısını yaptı ve Jefferson, üçüncü ve 27'de 28 yarda kazanç elde etmek için iki Lions savunucusundan topu, bir beşinci sınıf öğrencisinin topu aşağıya doğru kaydırabilmesiyle aynı kolaylıkla çaldı. bir anaokulu öğrencisinin tarlası.

Topu bir hakeme verdi ve Mullins bir sonraki oyunda Brandon Powell'a 26 sayı vurdu. Vikings altı sayı gerideyken ve top son bölgeden 30 yard uzaktayken Jefferson, Lions'ın güvenliği Ifatu Melifonwu'ya çift hamle yaptı ve pası yakalayacakmış gibi görünen bir yerden içeri girerek Mullens'ı Vikings'i başlatacak dördüncü farklı QB yapacaktı. 'Bu sezon kazan.

Zaman zaman, Cousins'in sağ Aşil tendonunu yırtmasından bu yana geçen 56 gün içinde, sanki Vikingler, lastikleri kontrolden çıkan bir arabanın direksiyonunu sıkıca desteklemiş ve hendeğe sürüklenmeyi önleyecek kadar düz tutmuş gibi görünüyordu. Antrenör Kevin O'Connell, Vikings formasıyla ilk fotoğraflarında Joshua Dobbs ile konuştu. Yardımcı QB antrenörü Grant Udinsky, Cuma günkü antrenmandan sonra yeni başlayanlarla uzun saatler boyunca sahada kaldı. Vikinglerin Dobbs'u Mullins ile takas ettiği gün, savunma koordinatörü Brian Flores, dört gün sonra 63 sayı atan Raiders takımının oyun dışı bırakılmasını yönetti.

Vikinglerin Pazar günü Lions'a karşı 30-24'lük mağlubiyeti, Mullins'in pasının Jefferson'u geçmesiyle sona erdi; Jefferson, Melifono, Lions'ın günün dördüncü müdahalesiyle yere düştüğünde boş yere topu kısa kesmeye çalıştı. Bu oyun, Lions'ın 1993'te eski NFC Central şampiyonluğunu kazanmasından bu yana ilk lig şampiyonluğunu perçinledi, Vikinglerin U.S. Bank Stadyumu'nda Detroit karşısında kazandığı altı maçlık galibiyet serisine son verdi ve Packers'a karşı oynadıkları Yılbaşı Gecesi maçının son maçları olmasını sağladı. evde. bu bölüm. Aynı zamanda onları haftalardır bir şekilde kaçınmayı başardıkları bir yola da soktu.

READ  Heat, Celtics dışında bir mucize daha gerçekleştiriyor

Play-off'lara ulaşmak için, NFC sıralamasında Rams veya Seahawks ile bir maça girmeleri gerekecek; muhtemelen Green Bay ve Detroit'e karşı iki maç kazanırken Los Angeles veya Seattle'a bir maç kaybederek. Cousins'in sakatlığından bu yana yedek oyun kurucularla 3-4 durumdalar. Artık yürüme ayakkabısından çıkan Cousins, Pazar günkü ameliyatından bu yana ilk kez takım arkadaşlarıyla birlikte saha kenarına geri döndü.

Mullins'in Vikings tarihinde aynı oyunda 400 yarda atış yapan ve dört kez müdahale eden ikinci oyun kurucu olduğunu gördü ve bir QB'nin ne kadar çabuk sakinleşebileceğini hatırlattı.

Jefferson, “Bunun gerçekten dünyanın geri kalanına Kirk'ün nasıl bir oyuncu olduğunu göstereceğini düşünüyorum” dedi. “Günün sonunda bu zor bir rol. Biliyorsunuz, herkes bu iş için uygun değil. Dolayısıyla orada olmamak zor.” [No.] 8 İşte yüzbaşı, komutan. O harika bir oyuncu. Nick'ten hiçbir şey alınmadı. Nick de olağanüstü bir oyuncu. Sadece sahip olduğumuz güvenin üzerine inşa etmemiz gerekiyor. “Antrenman sahasına çıkıp doğru zamanlamayı yaptığımızdan ve topun olması gereken yerde olduğundan emin olmamız gerekiyor.”

Vikingler, Lions'ın 38:22 boyunca topu tutmasına izin verdi, 143 yarda koştu ve oyun kurucu Jared Goff'u destekledi; Jared Goff, 40 pasından 30'unu 257 yarda tamamladı ve Flores'in çalıştırdığı savunmayı ilk kez alt etmek için bir touchdown yaptı. onun kariyeri. Profesyonel hayat. Vikingler, kuadriseps sakatlığı nedeniyle sahadan çıkarılan pas koşucusu DJ Wonnum'u ve omuz sakatlığından sonuç alamadan geri dönmeye çalışan çaylak defans oyuncusu Mekhi Blackmon'u kaybetti. Vikingler maçı Andrew Booth Jr. ve Jaylen Williams ile kornerde tamamladı, sol müdahalede Blackmon ve korner oyuncusu Akayleb Evans oyundan çıkarıldı.

İkinci çeyrekte iki çağrıya dahil oldular: İkinci ve 21'de Patrick Jones'a sert bir ceza ve Camryn Bynum'un 82 yarda geri göndermesinin ardından incelemede eksik pas olarak değerlendirilen bir Goff fumble'ı. touchdown – bu 10 puanlık bir salınımla sonuçlandı.

READ  Kovulan Draymond, galibiyetten sonra tünelde Steve'e NSFW selamı verdi

O'Connell, “Bunun resmi bir karar olduğunu duymak isterdim, belki bayrağı fırlatıp meydan okuyabilirdim” dedi. “Sahip olduğum görüşler bunu tam olarak aynı şekilde görmüyordu. Demek istediğim, savunmanız bir top kaybı yaratıp bundan yedi puan alabildiğinde momentum en saf haliyledir. Büyük bir momentum oynuyor.”

Vikinglerin top kayıpları, ilk yedi mağlubiyetlerinin çoğunda olduğu gibi, sekizinci mağlubiyetlerinin de ana temasıydı.

Hücumda Mullens, NFL tarihinde 16. oyun kurucu oldu ve 2019'daki Jameis Winston'dan bu yana aynı oyunda 400 yarda atış yapan ve dört müdahale yapan ilk oyun kurucu oldu. Warren Moon'un Kasım 1994'te Jets'e 31-21 yenildiği maçtan sonra, Vikings'in tartışmalı bir double'a imza atan ikinci oyun kurucusu oldu.

“Çok fazla top yerleştirme [issues]. Çok iyi bir orta saha oyuncusu olduğumu düşünüyorum. Mullins, “Bugün pek çok iyi atış yaptım” dedi. “Kararlar ve doğruluk konusunda her zaman elit olmalısınız. Oyun yapma ve hücumu ilerletme konusunda iyi bir iş çıkardım ve hücumu ilerletmek için kolektif olarak çok çalıştık. Ancak bu hatalardan kaçınmalısınız.”

Çaylak Brian Branch, Lions'ın 20'sinde günün ilk müdahalesi için Jordan Addison'ı seçti ve güvenlik Kirby Joseph, ikinci çeyreğin sonlarında Addison'ı hedef aldığında Mullins'in orta sahanın yakınında attığı pası yakaladı.

O'Connell, Mullins'in son sürüşte Jefferson'a vurduğu oyunda Vikinglerin aynı üç seviyeli rota konseptini kullandığını söyledi. Ancak ikinci çeyreğin sonunda Mullens, topu Vikings'in yan çizgisine yaklaştırmayı başaramadığı için büyük bir tamamlama için alanı kaçırdı. Addison, Joseph'in müdahale dönüşünde takım arkadaşıyla çarpıştığında ayak bileğinden yaralandı.

O'Connell, “Sadece derin savunmacının avantajından yararlanmaya çalışıyoruz ve elimizdeki alanı onu savunmacıdan uzak tutmak için kullanıyoruz” dedi. “[Joseph] Geri gelip Jordan'ın futbola dönüşünü baltalamayı başardı. “Normalde güvenlik söz konusu olduğunda, bu muhtemelen topu defans oyuncusundan uzaklaştırabileceğimiz anlamına gelir.”

READ  Oklahoma Eyaleti beyzbolu, Texas Tech'i yener ve Big 12 rövanşını zorlar

Bu top kaybı Lions'ın golüyle sonuçlandı ve ilk yarının bitimine iki dakikadan az kala Detroit 17-7 oldu. Vikingler, Jefferson'un Mullins'in cebine girdikten sonra attığı 20 yarda pası yakalamasının ardından ilk yarıdan önce gol attı ve Mullins, KJ Osborne'u son bölgenin arka köşesinde bulduğunda zekice tasarlanmış bir oyunda liderliği ele geçirdi. İlk yarıdan sonra altı yardalık bir skor için.

Ardından, Lions, ikinci yarının toplam 14:12'sini alan bir çift acı verici sürüşte dokuz sayı öne geçtikten sonra, Vikingler, Greg Joseph'in şutunu atması için 75 yardlık bir sürüşte altı sayıya yaklaştı. saha golü. Takım arkadaşlarının çağrılmaması gerektiğini düşündüğü Williams'a yapılan bir savunma faulünden kurtuldular ve Wonnum ve Blackmon'u kaybeden yorgun savunmayı durdurmaya ikna edildiler.

Bu onların Seahawks'a cevap vermek ve geleceklerinin kontrolünü yeniden ele geçirmek için ihtiyaç duydukları galibiyeti almalarını sağladı.

Bunun yerine Jefferson, U.S. Bank Stadyumu çimlerinde diz çöktü ve Vikingleri resmi olarak köşeye taşıyan son pasın ardından üzüntülü bir şekilde nefesini tuttu.

“Zor bir dönem olduğunu biliyorduk. Kolay olmayacağını da biliyorduk” dedi. “Bu takım harika bir takım. Zayıf bir takım değiller. Lig şampiyonluğunu ellerinde tutmalarının bir nedeni var. Sadece buna bağlı kalmamız ve düzeltmemiz gereken şeylerin farkına varmamız gerekiyor.”