Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lok Sabha Seçim Sonucu 2024: Prashant Kishor’un çıkış anketlerinden sonraki ilk tepkisi “Vaktinizi boşa harcamayın…”

Lok Sabha Seçim Sonucu 2024: Prashant Kishor’un çıkış anketlerinden sonraki ilk tepkisi “Vaktinizi boşa harcamayın…”

BJP liderliğindeki NDA’nın ezici bir zafer öngördüğü 2024 çıkış anketi sonucunun açıklanmasından saatler sonra, siyasi stratejist Prashant Kishor Cumartesi günü halktan “sahte gazetecileri” ve “kendi kendini atayan uzmanları” analiz ederek “zaman kaybetmemelerini” istedi. Sosyal medya platformlarında.

Web sitesindeki bir yazıda “medya.”

1 Haziran’da yapılan kamuoyu yoklamaları, Başbakan Narendra Modi’nin üst üste üçüncü dönem iktidarda kalacağını ve BJP liderliğindeki NDA’nın genel seçimlerde büyük çoğunluğu kazanmasının beklendiğini gösteriyor.

Ayrıca okuyun | 2024 Lok Sabha seçimleri çıkış anketlerine ilişkin canlı güncellemeler

Cumartesi günü yapılan çıkış anketlerinin çoğu, BJP liderliğindeki NDA’nın 543 Lok Sabha sandalyesinin 350’sinden fazlasını alabileceğini gösterdi. Ek olarak, üç anket NDA’nın Lok Sabha seçimlerinde 400 sandalyeyi geçerek tarihi bir başarıya ulaşabileceğini gösteriyor.

Çeşitli kamuoyu yoklamaları da Kongre yönetimindeki Karnataka’da BJP’nin büyük bir zafer kazanacağını öngördü. Ayrıca Hint kanalı TV-CNX tarafından yürütülen anket, Chandrababu Naidu’nun TDP’si ve NDA’sının Andhra Pradesh’teki anketleri süpürmeye hazır olduğunu gösteriyor.

News18 anketine göre, BJP liderliğindeki Ulusal Demokratik İttifakın (NDA) Lok Sabha seçimleri sırasında güney eyaletlerindeki oy payını artırması bekleniyor. NDA’nın Tamil Nadu’da oyların yaklaşık %22’sini alması beklenirken, Hindistan Bloku’nun eyaletteki oyların %45’ini alması bekleniyor.

2024 Lok Sabha seçimleri, 17 Nisan’da başlayıp 1 Haziran’da sona eren yedi aşamaya yayıldı. Bu seçimler toplam 543 Lok Sabha sandalyesini kapsıyordu. Sonuçların 4 Haziran’da açıklanması planlanıyor.

Çok iyi durumdasın! Hindistan’ın 1 Numaralı Haber Destinasyonu (Kaynak: Basın Gazetesi). İş kapsamımız ve pazar analizlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın!

Yayınlanma: 02 Haziran 2024 09:38 IST