Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Looking Glass Go, cebinize sığabilecek katlanabilir bir 3D ekrandır

Looking Glass Go, cebinize sığabilecek katlanabilir bir 3D ekrandır

Ayna gider.
GIF: Cama bakmak

Şirketin önceki Looking Glass ekranlardan 10 kat daha ince olduğunu iddia ettiği 6 inçlik ekranıyla cebinize sığacak kadar küçük olan ilk monitördür; ancak bir USB-C veya isteğe bağlı harici USB güç bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. C pil kilidi, çünkü kendi dahili pili yoktur. Aynı zamanda “buluttan hologram alan” yerleşik Wi-Fi (ve ayrıca Bluetooth) özelliğine sahip ilk cihazdır.

6 inçlik ekran, önceki 7,9 inçlik ekrandan çok daha yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip olacak; 1440 x 2560 (491 ppi) ve 1536 x 2048 (325 ppi). Bunun netlik anlamına gelip gelmediği diğer faktörlere de bağlıdır; ancak Looking Glass, 7,9 inçlik modelle aynı 100 farklı perspektiften 58 derecelik görüş açısı sunduğunu söylüyor.

(Perspektif: Çoğu otoholografik ekran gibi, ayna da her yere aynı anda 3 boyutlu bir görüntü yayınlamaz. Onu düzgün görebilmeniz için gözlerinizin ekrana belirli açılarda olması gerekir. Bu nedenle, 2017’nin Yeni Nintendo 3DS’i de dahil olmak üzere bazı stereoskopik ekranlar şunları içerir: 2014, Yüz İzleme, ancak ekranı aynı anda birden fazla kişiye göstermek istediğinizde yüz izleme daha az tercih edilebilir.)

Looking Glass Go bir kez daha bir Kickstarter projesi ve görselleştirme öncekiyle hemen hemen aynı; 3 boyutlu nesneleri VR kulaklığı takmadan görmenin bir yolu, telefonunuzla çekebileceğiniz mekansal görüntüleri görüntülemenin bir yolu ve bu bir görüntülerden ortaya çıkan şekilleri üç boyutlu olarak görüntülemenin yolu NeRF’ler gibi Ve Gaussian Splats ve hatta belki de ChatGPT tarafından desteklenen 3D AI karakterleriyle etkileşime girmenin bir yolu. Bu tür bir etkileşimi bu hikayenin en üstünde şirketin YouTube videosunda görebilirsiniz – Looking Glass’ın “Liteforms”unu kendim deneyene kadar kararımı saklı tutacağım, ancak harika görünüyorlar!

READ  Alan Wake'in Remedyverse'ünün tamamı artık PC'de satışta

Ancak muhtemelen bir web sitesini masanızda açık bırakmazsınız veya hareket halindeyken gösteriş yapmak için çantanıza koymazsınız. Eğer bu ilginizi çekiyorsa, şirket şu anda Go hizmetini 199$’lık erken kayıt fiyatıyla sunuyor. Kickstarter’da 6 Aralık’a kadar siparişlerin Haziran 2024’te gönderilmesi bekleniyor.

Ayrıca ekstra 50 $ karşılığında özel sürüm şeffaf bir kutu da var.
Resim: Cama bakmak

Looking Glass, cihazın çelik, cam ve ABS plastikten yapıldığını, 235 gram ağırlığında, 0,76 inç (1,9 cm) kalınlığında ve 6,3 inç (16 cm) uzunluğunda ve 3,2 inç (8 cm) genişliğinde olduğunu söylüyor. Slayt gösterisi için ileri, geri ve duraklatma düğmeleri ve yan tarafta 3,5 mm ses girişi bulunur. Hoparlörü yoktur.