Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Martin Crane her bakımdan onurlandırılıyor

Martin Crane her bakımdan onurlandırılıyor

Kelsey Grammer’ın “Frasier” yeniden canlandırılması, 2018’de 77 yaşında ölen aktör John Mahoney’e ve 1993-2004 yılları arasında NBC’de yayınlanan orijinal dizide Mahoney’nin canlandırdığı sevilen karakter Martin Crane’e saygı duruşunda bulunulmasını konu alıyor.

Mahoney, Seattle merkezli dizinin başarısında, psikiyatrist oğulları Frasier (Grammer) ve Niles Crane’in (David Hyde Pierce) mütevazi emekli polis dedektifi babası olarak çok önemli bir rol oynadı.

Joe Cristalli’yle birlikte “Frasier”in yeniden çevrimini yaratan Chris Harris, “John’un kendisinin ve Martin Crane karakterinin etkisi etrafındaki herkeste açıkça görülüyordu” diyor. “Bu mirası onurlandırmak Kelsey için bir öncelikti.”

Anma, Frasier’in canlanma serisinde sık sık ziyaret ettiği Mahoney’s Taproom adlı yeni Boston barıyla başlıyor ve üzerinde “1940’tan beri” (Mahoney’nin doğum yılı) yazan boyalı bir tabela var. Bir başka saygı duruşu da Frasier’in, gerçek hayatta bir Boston itfaiyecisi olan ve Büyükbaba Martin’e çok yakın olan oğlu Freddie’de (Jack Cutmore Scott) görülebilir.

Ancak Mahoney ve Martin’e yapılan saygı, Perşembe günkü Paramount+ galasında özellikle öne çıktı (ilk iki bölüm 17 Ekim’de 9:15 EST/PDT’de CBS’de yayınlanacak). İşte nasıl:

Fraser, Martin’in cenazesinden sonra Boston’a geldi: ‘Özlenecek’

Frasier’in Boston’a gelmesinin asıl nedeni, Frasier’in eski karısı olan annesi Lilith (Bebe Neuwirth) tarafından büyütülen oğlu Freddy ile bağlarını onarmaktır. Freddie, Martin’in son cenazesini kaçırdı. Ancak Frasier Boston havaalanına vardığında Harvard’lı profesör arkadaşı Alan’a (Nicholas Lyndhurst) cenazenin nasıl olduğunu sorar.

Fraser “Duygusal” diye yanıtlıyor. “Ama iyi bir uğurlamaydı. Onu özleyeceğiz.”

Daha sonra Fraser, tamamı titiz Martin tarafından planlanan cenaze (kamera dışı) hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Fraser’ın söylediği gibi polisten vedalaşmalar ve orijinal serideki karakterlerden önemli anlar yer alıyordu. Martin’in eski hizmetçisi Daphne (daha sonra Niles’ın karısı, Jane Leeves tarafından canlandırıldı) ve düzenli spor spikeri Bulldog’un (Dan Butler) söylediği “Ave Maria” kadeh kaldırdı.

READ  Şarkıcı, 7 Şarkı Daha Verdiği '3AM Edition'ı Bıraktı - Rolling Stone

Fraser, Grammer’ın Mahoney hakkındaki düşüncelerini temsil eden son bir saygı duruşunda bulundu

Prömiyerin son sahnelerinden birinde Frasier, Freddy’ye aynı zamanda bir savaş gazisi olan “Dedektif Martin Crane onuruna” Washington Eyaleti Meclis Binası üzerinde dalgalanan bayrağı verirken görülüyor.

Freddie, “Onu özleyeceğim” diyor.

“Ben de” diye yanıtlıyor Frasier. “Harika bir adamdı, takip edilmesi zor bir adamdı.”

Orijinal Frasier bölümlerinin çoğunu ve yeniden yapımın ilk iki bölümünü yöneten “Cheers”ın yaratıcısı James Burrows, o sahneyi çekmenin herkes için duygusal olduğunu söylüyor. Burroughs, Fraser’in sözlerinin “kesinlikle” Grammer’ın Mahoney hakkındaki görüşünü temsil ettiğini söylüyor; “John harikaydı. Hepimiz onu özlüyoruz.”

Crystal, Grammer’ın “sürekli ağladığı” versiyonlar da dahil olmak üzere bu anlamlı sahnenin birkaç çekiminin bulunduğunu söylüyor.

Mahoney bölümü “Her şey yolunda gidiyor” diyerek bitirdi.

Bölümün sonundaki “Sevgi dolu Anı” bölümü senaryo amirini onurlandırıyor Gabriel JamesHem “Cheers” hem de “Frasier”de kim çalıştı? James Aralık 2022’de 88 yaşında öldü.

Nicholas’ın oğlu aktör Archie Lyndhurst de tanındı. Archie Trajik bir şekilde öldü Eylül 2020’de on dokuz yaşındayken beyin kanaması geçirdi.

Son sahne, Mahoney’nin Martin rolünde, kendine özgü gömleğini giyen, gürleyen bir ateşin önünde çekilmiş kısa bir klip. Mahoney gülümseyerek “Her şey iyi gidiyor” diyor.

Burroughs, Mahoney’nin son hareketi hakkında “En basit çizgilerle anılar yaratabilirsiniz” diyor. “Çok etkili.”

Crystal, sevilen oyuncuya en etkileyici rolünde son bir bakış göstermek istediklerini söylüyor.

Crystal, “John’un konuşmasını duymak istedik” diyor. “Genel olarak hayattan bahsediyor ama aynı zamanda Freddie ve Frasier’in ilişkisinden de bahsediyor. Sanki herkes için her şey her zaman yolunda gitmiyormuş gibi ama devam edersen her şey yoluna girecek.”