Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Marvels’ın jenerik sonrası sahnesi açıklandı

Marvels’ın jenerik sonrası sahnesi açıklandı

Bu yazı spoiler içerir Harikalar.

Harikalar Her şeye sahipti: Kaptan Marvel namı diğer Carol Danvers’ın (Brie Larson) dönüşü, Bayan Marvel namı diğer Kamala Khan’ın (Iman Vellani) beyazperdeye çıkışı ve Monica Rambeau’nun (Teyonah Parris) tam teşekküllü bir süper kahramana dönüşmesi . Bu muhteşem üçlü bir araya gelecek, Harikalar haline gelecek ve günü, dev bir çekici olan ve dünyaların doğal kaynaklarını tüketmeye yönelik saplantılı bir susuzluğa sahip güzel bir Kree uzaylısı olan Dar-Benn’den (Zawe Ashton) kurtaracaktı. Andrew Lloyd Webber’in Cats müzikalinden bir şarkıyla birlikte bir grup kedi benzeri uzaylı vardı.

Bütün bunlar göz önüne alındığında Marvel’ın daha fazla şey yapmakta gecikebileceğini düşünebilirsiniz. Ama bu Marvel, filmlerine bir teaser ya da bir tür Paskalya yumurtası eklemekten kendini alamayan stüdyo. Ve uzun süredir süper kahraman hayranları için bu filmin çok büyük bir artısı var.

Aşağıdaki harikalar için spoiler…

Marvels jeneriği sahnesi bir kez daha X-Men’in tanıtımını yapıyor

Filmin finalinde Kaptan Marvel, Bayan Marvel ve Monica Rambeau, Dar Ben’in karışıklığını düzeltmek zorundadır.

Dar Ben ölmeden önce, Monica’nın tanımladığı gibi, başka bir dünyaya açılan bir solucan deliği yaratarak, uzay ve zamanı parçalamak için muazzam miktarda güç kullanıyor. Evet, MCU çoklu evrene geri döndü ama neyse ki burada her şey oldukça basit: Kimsenin Kang’ı, Kuantum Diyarları’nı ya da bu yıl ortaya çıkan karmaşık şeyleri bilmesine gerek yok. Kuantum takıntısı. Monica, tüm evrenlerin sağlam kalabilmesi için deliği kapatmak için ışık güçlerini kullanmalıdır.

Monica onları kapatabilir ama bunu yaparken paralel bir evrene geçer. Kaptan Marvel onu kurtarmaya çalışır ama artık çok geç kalmıştır. Film, Monica’nın Carol ve Kamala’dan ayrılmasıyla sona erer.

Kredi sahnesinde Monica, tıbbi bir ünite gibi görünen bir yerde uyanır. Yukarıya baktığında ölmüş annesi Maria Rambeau’ya (Lashana Lynch) benzeyen bir kadın görür. Kadın Monica’yı tanımadı ve uzaklaştı. Monica yavaş yavaş bu kadının annesine benzemesine rağmen (sonuçta o aynı oyuncu) Monica’nın tanıdığı Maria olmadığını fark etmeye başlar. Maria olmayabilir.

Monica Rambeau uzay giysisi giymiş.

Çizgi romanlarda Monica Rambeau bir zamanlar “Kaptan Marvel” kod adını taşıyordu ve bu onu… Harikalar Daha kafa karıştırıcı.
Marvel Studios’un izniyle

İki kadın ne olduğunu anlamaya çalışırken görünmeyen bir kişi odaya girer ve onlara bilgi vermeye başlar. Erkek sesi, Monica’nın Binary adında biri tarafından uzayda yüzerken bulunduğunu ve Binary’nin Monica’yı tıbbi yardım almaya götürdüğünü açıklıyor. Ses, Monica’nın farklı bir dünyadanmış gibi göründüğünü söylüyor. Kamera, konuşan kişinin Beast, diğer adıyla Hank McCoy, diğer adıyla X-Men’den biri olduğunu ortaya çıkarıyor. Fox dizisinde canavarı canlandıran Kelsey Grammer X Men Filmlerde rolünü yeniden canlandırıyor.

Beast, Monica’ya Charles’ın (X-Men’in başı Charles Xavier’de olduğu gibi) hepsiyle konuşmak istediğini ve annesi olduğunu düşündüğü kadının onu kurtaran kahraman Binary olduğunu söyler. Sahne, Monica’nın paralel bir zaman çizelgesinde sıkışıp kaldığı ve muhtemelen Beast, Binary, Charles ve muhtemelen X-Men’in yardımıyla eve nasıl döneceğini bulması gerektiği için her şeyi bir araya getirmesiyle kesiliyor. the X2 Karakter 2003 yapımı filmden sahne biterken oynuyor.

Ne HarikalarYani, jenerik sonrası sahne

Sahne birçok nedenden dolayı önemlidir, ancak en büyüğü X-Men’in MCU’ya er ya da geç gelme olasılığını arttırmasıdır. Marvel, X-Men’in film haklarını yeniden aldığından beri (Fox’un satın alınmasının bir parçası olarak), hayranlar şirketin mutantları MCU’ya ne zaman ve nasıl getireceğini öğrenmek için bekliyordu. Marvel, Avengers’ı milyarlarca dolarlık bir film serisine dönüştürmeden önce X-Men, Spider-Man ile birlikte şirketin en popüler ve kârlı kahramanlarıydı.

Eğer X-Men paralel bir evrende mevcutsa ve Monica Rambeau da oradaysa, ana zaman çizelgesine döndüğünde bir veya iki eğlenceli mutantımızın ona eşlik ettiği bir hikayenin olabileceği mantıklıdır.

Ama bu hepsi değil.

Monica Rambeau savaşıyor ve parlayan elini kameraya doğru uzatıyor.

Monica Rambeau’nun kendi zaman çizelgesine dönmek için X-Men’in yardımına ihtiyacı olabilir!
Marvel Studios’un izniyle

Bu, X-Man’in bir MCU filminde ikinci kez görünmesi. 2022’de Deliliğin Çoklu Evreninde Doctor StrangeProfesör X (Patrick Stewart) olarak da bilinen Charles Xavier, paralel bir evrende ortaya çıkıyor. Ancak Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) onu bir öfke anında öldürür. Profesörün ölümü Deliliğin çoklu evreni. Bu, MCU’da X-Men’in var olduğu ve ana MCU zaman çizelgesiyle etkileşime girdiği en az iki paralel evrenin olduğu anlamına gelir. Ve eğer bu alternatif gerçekliklerde X-Men varsa, bu, ana MCU zaman çizelgesinde zaten var olan X-Men ve mutantlarda bazı farklılıklar olabileceğini gösterebilir.

Kredi sahnesinde meydana gelen bir diğer şok edici şey de Binary’ye yapılan atıftır. Çizgi romanlarda ikili, Captain Marvel/Carol Danvers’ın en güçlü hali. Carol kozmik bir varlık haline gelir ve bu onun ışık hızında seyahat etmesine ve yıldız gücünü kontrol etmesine olanak tanır. Bu çizgi roman enkarnasyonu Carol’un insan bilincine sahipken, onların dualitelerine bağımsız, daha yüksek veya daha güçlü bir varlık olarak atıfta bulunulur. X-Men’in bir müttefikidir (temel olarak X-Men’in uzayda çok olması ve X-Men’in Carol’la arkadaş olması nedeniyle) ancak bir galaksiden diğerine yakınlaşarak evrende tek başına seyahat etmeyi ve macera yaşamayı tercih eder. X-Men genellikle Dünya’ya yakın durur.

Binary’nin Carol Danvers’la olan bağlantısı göz önüne alındığında, Monica’nın annesi olduğuna inandığı kadının (ve yine aktrisin canlandırdığı) aslında bu evrendeki Carol versiyonu olması mümkün. Ya da belki bu evrende Maria Rambeau biseksüel oluyor, bu da onun Monica’yı neden tanımadığını açıklıyor.

Açık olan şey, tüm bu X-Men karakterlerinin ikili ve çarpık intikamlarını tanıtmanın hayran teorilerini ve spekülasyonları teşvik edeceğidir – ve bu, MCU’nun cansız durumu göz önüne alındığında Marvel’ın ihtiyaç duyduğu bir şey. Çok fazla potansiyele sahip heyecan verici bir geçiş. Sorun şu ki, Monica ve üçlü yeniden bir araya geldiğinde X-Men’in MCU’yu nasıl etkileyeceğini tam olarak öğreneceğiz – ne zaman olursa olsun.

READ  Drake, New York City'deki Apollo Theatre'da sahne alıyor, Kalabalık Çıldırıyor