Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Matt Fitzpatrick ve Robert McIntyre, Avrupa Takımı için altı otomatik eleme maçını tamamladı

Matt Fitzpatrick ve Robert McIntyre, Avrupa Takımı için altı otomatik eleme maçını tamamladı

Matt Fitzpatrick ve Robert McIntyre, 2023 Ryder Cup Avrupa Takımı’nda Tyrell Hatton, Viktor Hovland, Rory McIlroy ve Jon Rahm’a katılarak Luke Donald’ın kadrosundaki son iki otomatik eleme yerini garantiledi.

Fitzpatrick, İsviçre’deki Omega European Masters yarışmasını üçüncü bitirdikten sonra Hatton ve Hovland ile birlikte dünya puan listesinde yer aldı. 2022 ABD Açık şampiyonu, 29 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Roma’daki Marco Simone Golf and Country Club’da üçüncü Ryder Cup’ta oynayacak ve 2016 ve 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önceki maçlarına kendi sahasında forma giyecek. .

İskoç McIntyre, iki yılda bir düzenlenen yarışmaya ilk kez katılacak ve McIlroy ve Rahm ile birlikte Avrupa puan listesine girmeye hak kazandı. Roma’da ikinci DP Dünya Turu şampiyonluğunu aldıktan bir yıl sonra Avrupa Takımının bir parçası olarak Marco Simone ile birlikte oynayacak.

Kaptan Donald şunları söyledi: “Her Ryder Cup yolculuğunda pek çok dönüm noktası vardır, ancak Avrupa Takımının doğrudan elemelerinde bitirmenin kesinlikle bunlardan biri olduğuna şüphe yok.

“Bu altı oyuncu play-off’larda olağanüstü bir performans sergiledi ve her birini resmi olarak 2023 kadrosuna davet etmekten büyük heyecan duyuyorum.”

McIlroy ve Rahm, İtalya’da düzenlenen ilk Ryder Cup’ta yerlerini ayırtan ilk oyuncular oldu; dört kez büyük kazanan ve dünyanın iki numarası McIlroy, Avrupa elemelerinde en deneyimli kişi olarak art arda yedinci Ryder Cup görünümüne ulaştı.

Kuzey İrlandalı oyuncu, 2010’daki ilk başlangıcından bu yana Golf’ün En Büyük Takımları yarışmasının her edisyonunda yer aldı (dört kez kazanan takımda yer aldı) ve son görünümünü Dubai ve İskoçya’daki Rolex Serisi zaferlerinin yardımıyla tamamladı.

Dünyanın üç numarası Rahm, Nisan ayında Augusta National’da ikinci büyük galibiyetini aldığı yılda Marco Simone’da Avrupa Takımı’na üçüncü kez çıkacak.

READ  Nota göre, PGA Tour, önümüzdeki ay Londra'daki açılış LIV etkinliğinde yarışmak isteyen oyuncuların yayınlarını reddediyor.

İspanyol oyuncu, 2018’de Le Golf National’da Thomas Bjorn’un galip gelen takımının bir parçasıydı ve üç yıl sonra Whistling Straits’te Avrupa adına olağanüstü bir performans sergileyerek beş maçtan 3,5 puanla katkıda bulundu.

FedEx Kupası şampiyonu Hovland, Kaptan Donald’ın kadrosundaki yerini garantiye alacak ve 25 yaşındaki oyuncu, iki yıl önce Ryder Cup’ta oynayan ilk Norveçli olarak tarih yazdıktan sonra evinde sahneye çıkacak.

Hatton, bu hafta İsviçre’de oynanacak final elemelerinden önce yer almayı başaran son oyuncu oldu. İngiliz oyuncu art arda üçüncü kez sahaya çıkacak ve 2018’de Paris’teki ilk maçından sonra kendi sahasında ikinci bir galibiyet almayı hedefliyor.

Donald, 4 Eylül Pazartesi günü saat 14:00’te (BST) altı kaptanlık seçimini açıkladığında 12 kişilik kadrosunu tamamlayacak.

Captain’s Picks Show, İngiltere’de Sky Sports’ta, ABD’de Golf Channel’da ve dünya çapında Ryder Cup Avrupa platformlarında canlı olarak yayınlanacak.