Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mercedes-Benz Türk imzalı tırlar Avrupa yollarında

Mercedes-Benz Türk imzalı tırlar Avrupa yollarında
Mercedes-Benz Türk imzalı tırlar Avrupa yollarında

1967 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan Mercedes-Benz Türk, Türkiye iç pazarında Ocak-Kasım döneminde 3.191 kamyon ve 6.333 çekici olmak üzere 9.524 adet olmak üzere toplam 2021 adet kamyon satışı gerçekleştirdi. Türkiye pazarındaki başarılı performansını sürdüren Mercedes-Benz Türk, Axare kamyon fabrikasında ürettiği kamyonların ihracatına hız kesmeden devam ediyor.

Avrupa’nın en büyük ihracat pazarı

Mercedes-Benz Türk’ün Axrey Kamyon Fabrikası’nda üretilen kamyonlar başta Almanya, Fransa ve İtalya olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir.

Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasında üretilen kamyonların ihracatı Kasım 2021’de kesintisiz olarak devam etse de en büyük ihracatçı ayda 623 adet ile Almanya oldu. Ülkeyi 329 adet ile Polonya ve 234 adet kamyon ihracatı ile İspanya takip ediyor.

Toplam ihracat 89.000 adeti aştı

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, Batı ve Doğu Avrupa’da 10’dan fazla uluslararası pazara yüksek kaliteli ve standart ürünler üretmekte ve kamyon ihraç etmektedir. Mercedes-Benz Türk Aksaray fabrikasından yapılan kamyon ihracatı, Türkiye’den ihraç edilen her 8 kamyondan 10’unu üretiyor ve ihracat 89.000’den 2001 adede ulaşıyor.

Anadolu’nun merkezi Aksare’de bir başarı hikayesi

Daimler Truck AG’nin amiral gemisi üretim tesislerinden biri olan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, dünya standartlarında kamyonlar üretiyor ve kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlarla kendini sürekli güncelliyor. Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, Türkiye’de üretilen her 7 kamyondan 10’unu üretiyor; Üretimi, istihdamı, Ar-Ge faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

500 yılı aşkın süredir 35 milyon liranın üzerinde yatırım yapan ve bugün 1.600’den fazla kişiye istihdam sağlayan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ayrıca bir Ar-Ge merkezi ve kamyon üretimi bulunuyor. Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasına üretimin yanı sıra önemli yatırımlar yapılıyor, hem istihdamı artıran ürün geliştirme ve teknoloji çözümleri hem de bir ilke imza atarak tüm dünyaya mühendislik ihraç ediyor.

READ  Dr. Bir şey söylemek gerekirse: Slovence ve Slovenya'nın güzel bir yanı, çok tranczyjsko poslushni!