Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mets ve Justin Verlander, iki yıllık 86 milyon dolarlık bir sözleşme için anlaştı

Mets ve Justin Verlander, iki yıllık 86 milyon dolarlık bir sözleşme için anlaştı

SAN DIEGO — Jacob DeGrum’a veda ettikten üç gün sonra Mets, Justin Verlander’a merhaba diyor.

Kulüp ve 2022 MLS Cy Young’ın oybirliğiyle galibi Verlander, anlaşmayı bilen ve bunu kamuoyuna açıklama yetkisi olmayan bir kişiye göre Pazartesi günü 86 milyon dolar değerinde iki yıllık bir anlaşma üzerinde anlaştılar.

Birlikte neler yapabileceklerini görecekler. Anlaşma, kulübü şu anda yıllık maaşlarına göre beyzbol tarihindeki en değerli atıcıları çalıştıran takım sahibi Stephen A. Cohen’in cömertliğine bağlıydı. Max Scherzer’in yıllık ortalama 43.3 milyon dolarlık maaşı oyundaki en yüksek oyuncu olurken, Verlander’ın yeni anlaşması onu yıllık ortalama 43 milyon dolarlık maaşla ikinci sıraya yerleştiriyor.

Anlaşma, üç kez Cy Young kazananı olan 39 yaşındaki Verlander ile yine üç kez Cy Young kazananı olan 38 yaşındaki Scherzer’i eşleştiriyor. İki sağ elini kullanan oyuncu, 2011’den 2014’e kadar Detroit’te takım arkadaşıydı ve Tigers’a arka arkaya üç Amerikan Ligi Şampiyonası (2011’den 2013’e) ve bir Dünya Serisi (2012, San Francisco tarafından dört maçlık bir tarama) için yardım ettiklerinde takım arkadaşıydı.

New York’ta Detroit’te yapamadıklarını yapmaya çalışacaklar: Dünya Şampiyonasını kazanmak.

Tigers’ın genel menajeri ve Philadelphia Phillies’in şu anki beyzbol operasyonları başkanı Dave Dombrowski, 2013 sezonunu hala kaçan sezon olarak görüyor. Tigers, o yıl ALCS’nin 1. Maçında Fenway Park’ta Boston’u mağlup etti, ardından altıncı vuruşta 2. Maçı 5-0 önde götürdü ve Scherzer tepede ve Verlander, Detroit’te 3. Maça başlamayı planladı.

Ancak Scherzer, Red Sox’u yedi vuruşta bir turda tuttuktan sonra, Tigers’ın arenası yerden vazgeçmeye başladı ve Hall of Fame David Ortiz, sağ saha oyuncusu Torrey Hunter dramatik bir çıkmazda sağ saha çitinin üzerinden kaybolurken iki grand slam’i parçaladı. 6-5 geri dönüş zaferi. Kaplanlar asla dengelerini geri kazanamadı ve Verlander, Red Sox’u 3. Maçta sekiz isteka bir turda tutmasına rağmen, Boston o maçı da 1-0 kazandı ve Dünya Serisini kazandı.

READ  2023 NFL Playoffs AFC, NFC Şampiyona Turu: Nasıl izlenir?

O zamandan beri Verlander, Astros’un iki World Series şampiyonluğu kazanmasına (2017 ve 2022) ve Scherzer’in Washington Nationals’ı bir şampiyonluğa (2019) götürmesine yardımcı oldu.

Ama birlikte kazanamadılar. Ve Mets 1986’dan beri bir tane kazanamadı.

2022’de, Tommy John ameliyatından dönen ilk tam sezonu olan Verlander, MLB’nin en iyisi 1,75 ERA ile 18-4’tü. Ayrıca dokuz devrede izin verilen en az vuruşta büyüklere liderlik etti.

Verlander geçen ay ünlü kariyerinin ilk World Series maçını kazandığında, Mets evindeydi ve teknik direktör Buck Showalter yönetimindeki ilk sezonunda San’ın ellerinde bir joker tur çıkışıyla 101 galibiyetlik bir kampanya yürüttü. Diego Padres. 101 galibiyet, franchise tarihindeki en çok ikinci galibiyetti.

DeGrom’un sağ omzundaki zorlanma reaksiyonu nedeniyle 2022’de sadece 11 maçla sınırlı kalması ve Scherzer’in 23 start almasıyla, Mets’in rotasyonu geçen sezon 3.61 ERA ile Ulusal Lig’de hala ikinci sırada. Ayrıca, Milwaukee’yi 9.42’de oynanan dokuz devre başına vuruşlarda lig liderliği için berabere kıldı.

Mets üyesi olarak iki NL Cy Young Ödülü kazanan DeGrom, Cuma günü Texans ile beş yıllık 185 milyon dolarlık bir anlaşma yapmayı kabul etti.

20 Şubat’ta 40 yaşına girecek olan Verlander ile Mets, Rangers’tan aldıkları deGrom anlaşmasından daha büyük dolarlar ve daha kısa bir vade teklif etmeyi seçti. Verlander’in anlaşması, 2024’te en az 140 vuruş yaparsa 2025 için 35 milyon dolarlık bir hak ediş seçeneği içeriyor.

Verlander, geçen sezon dışında Houston ile iki yıllık, 50 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı, ancak 2023 için alması gereken 25 milyon dolarlık maaşı aldıktan sonra serbest kaldı. O ve Astros’un sahibi Jim Crane, Verlander’ın Houston’da kalması hakkında bazı konuşmalar yaptı. ancak Verlander kariyerinde ilk kez Ulusal Lig’e yükselecek.

READ  Lakers'tan LeBron James, NBA tarihinde 10.000 sayı, ribaund ve asist sayısına ulaşan ilk oyuncu oldu.

Scherzer ve Verlander’den sonra, Mets’in öngörülen 2023 rotasyonunda şu anda Carlos Carrasco, Taylor Miguel ve sol saha oyuncusu David Peterson yer alıyor. 2022 Mets çaylağının bir parçası olan sağ saha oyuncuları Chris Bassett ve Taiwan Walker serbest oyuncular.

Verlander, Mets ile anlaşmadan önce Los Angeles Dodgers ile de konuşuyordu ve anlaşmasının duyurulmasından kısa bir süre önce Dodgers, solak Clayton Kershaw ile 2023 için bir yıllık, 20 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladıklarını resmen duyurdu. Dodgers ve Kershaw, ayın şartlarına ulaştı Ancak geçmişte, kulüp açık bir kadro ve manevra kabiliyetini korumak istediği için sözleşmeyi resmileştirmediler.

Ancak Verlander, Mets ile anlaşmayı kabul ettiğinden, Los Angeles’ta açık kadroda en az bir yer ihtiyacı birdenbire o kadar gerekli değildi.