Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, Nintendo kullanıcılarını bundan sonra “Xbox topluluğunun bir parçası” olarak görecek

Microsoft, Nintendo kullanıcılarını bundan sonra “Xbox topluluğunun bir parçası” olarak görecek
Resim: Nintendo Yaşamı

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, teknoloji devinin yakın zamanda Activision Blizzard’ı satın almasının tanıtımını yapmakla meşguldü ve bunun bir parçası olarak bir Japon satış noktasıyla konuştu. Famitsu Gelecekte diğer platformlarla nasıl çalışılacağı hakkında.

Phil ve ekip, Xbox’ın geleceğiyle ilgili olarak Nintendo ve PlayStation üyelerinin Microsoft’taki oyun topluluğunun bir parçası olduğunu düşünmek istiyor. İşte kaba bir çeviri:

“Tıpkı ROG Ally ve Steam Deck’i Xbox topluluğunun bir parçası olarak düşündüğümüz gibi, gelecekte birçok Nintendo Switch ve PlayStation kullanıcısını da Xbox topluluğunun bir parçası olarak düşünmemiz gerekiyor.

“Benzer şekilde, PC’de Game Pass oynayanlar da dahil olmak üzere Xbox oyunları oynamaya devam eden herkesin toplumda eşit hissetmesini sağlamanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Yapılacak çok iş var.”

Phil kısa bir süre önce diğer platformlardaki oyuncuların Microsoft’un “Call of Duty Nation” parçası olduğuna dair benzer yorumlarda bulunmuştu. Ayrıca içerik dağıtımı söz konusu olduğunda, DLC’ye kilitlenmeyerek ve oyunları mümkün olduğunca erişilebilir hale getirerek tüm platformları nasıl birbiriyle uyumlu tutmak istediğini de belirtti.

READ  Nintendo Switch Sports Ön Satın Alma Teklifi (ABD) ile susuzluğunuzu giderin