Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, OneDrive’ın 15. yılını yeniden tasarım ve yeni özelliklerle kutluyor

Microsoft, OneDrive'ın 15. yılını yeniden tasarım ve yeni özelliklerle kutluyor

Microsoft, OneDrive’ın 15. yıl dönümünü kutluyor OneDrive Home adlı yeni bir açılış sayfasıyla, işinizi takip etmeyi kolaylaştırması gerekiyor. OneDrive’ı ilk açtığınızda Dosyalarım sekmesine erişmek yerine, kendinizi Office’in çevrimiçi sürümündeki bu panoya benzeyen yeni giriş sayfasında bulacaksınız.

Office web uygulaması gibi, OneDrive Home da dosyalarınızın bir listesini içerir ve bunlara ne kadar yakın zamanda eriştiğinize göre düzenlenir. Listenin üstünde, belgelerinizi Word, Excel, PowerPoint ve PDF dosya türlerine göre sıralamanıza izin veren filtreler bulunur.

Yeni değişiklikleri bir kez gördüğünüzde anlamak daha kolaydır.
Fotoğraf: Microsoft

Ayrıca, “Sahip” dosya alanının sağ tarafında, birisi yorum bıraktığında, @ başka bir kullanıcıyı belirttiğinde veya paylaşılan bir belgede size bir görev atadığında size bildiren yeni bir “Etkinlik” sütunu vardır. Giriş Görünümü’nün sol tarafına Microsoft, (tıpkı Windows’ta olduğu gibi) sık erişilen alanları bulabileceğiniz ve sabitleyebileceğiniz yeni bir Hızlı Erişim bölümü ekliyor.

Ne yazık ki, bu değişiklikler henüz etkili değil – Microsoft, OneDrive Home’un “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacağını söylüyor. Görünüşe göre, yeni ana sayfa, uzaktan işbirliği yaparken düzenli kalmanıza yardımcı olan merkezi bir merkez görevi görebilir.

Microsoft, OneDrive web uygulamasının yanı sıra dosyaları da kullanıma sunuyor. Fotoğraf hikayesi özelliği Avustralya’daki kullanıcılar için OneDrive mobil uygulaması (esas olarak OneDrive – Instagram Stories’in eşdeğeri). Bu özellik, bu yılın sonlarına kadar ABD’deki veya diğer bölgelerdeki kullanıcılara ulaşmıyor.

READ  AMD, En Yeni Sürücülerde Gürültü Engelleme Teknolojisi ve %92'ye Varan OpenGL Performans Artışı Sunuyor