Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, oyunlar için yeni Xbox reklam teknolojisi yaratıyor

Microsoft, oyunlar için yeni Xbox reklam teknolojisi yaratıyor

Xbox logolu boş bir reklam panosuna bakan Fortnite karakterlerinin ekran görüntüsü.

resim: Xbox / Epic / Kotaku

En sevdiğiniz video oyunlarında daha fazla reklam görmek için heyecanlıysanız elinizi kaldırın. Ben bir el görmüyorum. Kötü haber: Yeni bir rapor, Microsoft’un “belirli markalara” daha sonra ücretsiz olarak görünecek reklamları satın alma yeteneği vermek için bir reklam programı oluşturduğunu iddia ediyor. Xbox oyunları. Raporda Microsoft ve Xbox’ın oyuncuları “heyecanlandırmamak” veya oyunları bozmamak konusunda dikkatli oldukları belirtilse de, çoğu insanın oyun içi reklamları görmekten hoşlanmaması pek olası değil.

ticaretle ilgilenen Raporlar Microsoft, markaların ve reklamcıların reklam satın almasına ve bunları ücretsiz Xbox oyunlarına yerleştirmesine izin verecek bir sistem oluşturmak için reklam teknolojisi şirketleriyle birlikte çalışmak istiyor. içinden Programın planlanması ve devam eden müzakerelerine dahil oldukları söyleniyor.

Bu kaynaklara göre reklamlar, ucu açık bir yarış veya macera oyununda dijital reklam panoları olarak görünebilir. Ancak, bu ücretsiz reklamların başka hangi şekillerde gösterilebileceği veya video veya ses içerip içermeyeceği şu anda bilinmiyor. ticaretle ilgilenen Ayrıca Microsoft ve Xbox’ın yeni reklam platformunda reklamverenleri ve markaları tanıtmaya başlayıp başlamadığını da doğrulayamadı. Ne olursa olsun, bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir Microsoft sözcüsü söyledi Kotaku “Her zaman oyuncular ve geliştiriciler için deneyimi iyileştirmenin yollarını ararken”, şirketin bildirilen reklam sistemi hakkında paylaşacak başka bir şeyi yoktu.

Daha fazla oku: Xbox Game Pass’teki En İyi 24 Oyun

Belirtildiği gibi ticaretle ilgilenenMicrosoft gerçekten de konsollarında pano reklamları ve üçüncü taraflar aracılığıyla belirli oyun içi reklam anlaşmaları yoluyla sınırlı bir reklam alanı satıyor. Ancak bu yeni program, Microsoft ve Xbox’ın, çoğu daha genç olan, kablolu yayın izlemeyen ve giderek daha da zorlaşan, büyüyen bir oyun kitlesine reklam vermenin yollarını arayan daha fazla markaya genişleme girişimidir. Ayrıca Microsoft’un oynaması ücretsiz daha fazla geliştirici çekmek istediği de öne sürülmektedir. X-Box bu reklamları kullanarak

İlginç bir şekilde, Microsoft, normalde konsol oyunlarında reklamlarla karşılaşmayı beklemeyen oyuncuları üzmekten çok endişe duyuyor. Bu, oyun sırasında reklamların devre dışı bırakılmamasını sağlamak amacıyla Microsoft’un yalnızca belirli markaların erişimine izin verilen bir “özel pazar yeri” oluşturacağı daha temkinli bir yaklaşıma yol açmıştır.

Tabii ki bu, reklamları video oyunlarına aktarmaya çalışan şirketleri ilk kez görmüyoruz. alaycı bir şekilde Azizler 2. Sıra Zaten her şeyi “gerçek dünya reklam panoları” yapmaya çalıştım Çok eğlenceli ve harika bir deneyimdi. Ancak oynaması ücretsiz oyunlar konsollarda büyüdükçe ve mevcut yöntemleri kullanarak daha genç oyunculara reklam vermek gittikçe zorlaştıkça, şirketlerin giderek daha fazla video oyununa reklam yerleştirmek istediğini görmek şaşırtıcı değil.

Konsollar kapalı bahçeler olduğundan, modlara veya hack’lere kolayca erişemediğinden, bu, ziyaret ettiğinizde yaptığınız gibi bu reklamları gizlemek için bir reklam engelleyici yükleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Kotaku.

READ  Küçük bir masaüstüne sığdırılmış Lenovo ThinkStation P360 Ultra 16 çekirdekli CPU ve GPU