Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft ve Nintendo, PS5 zammına rağmen konsol fiyatlarını artırmayacak

Microsoft ve Nintendo, PS5 zammına rağmen konsol fiyatlarını artırmayacak

PS5, diğer iki konsolun yanında gökyüzünde uçar.

resim: Xbox / Nintendo / Sony / Kotaku / Toastphoto (stok mücadelesi)

Bugün erken saatlerde Sony, çoğu bölgede, PlayStation 5 fiyat artışı görecek enflasyonun sonucu. Bu habere cevaben insanlar diğer konsol üreticilerinin de benzer fiyat artışları uygulayıp uygulamayacağını merak etmeye başlıyor. Cevap, en azından şimdilik, hayır gibi görünüyor. Ancak Nintendo ve Microsoft, gelecekteki fiyat artışları olasılığını açık bırakmaya özen gösterdi.

Sony bunu onayladıktan sonra, Kalıcı küresel enflasyon nedeniylePS5’in her iki sürümü de birden fazla bölgede fiyat artışları görecek—Kanada, Meksika, Çin ve Birleşik Krallık dahilBirçoğunun sorduğu bir sonraki bariz soru şuydu: Başka herhangi bir şirket aynı sert adımı atar mı? Ne de olsa burası internet, insanların sürekli olarak hangi konsolun daha iyi veya daha kötü olduğu konusunda birbirlerine bağırdıkları ve sitelerin neden konsollar hakkında iyi veya kötü haberler yazdığını açıklamak için komplolar uydurduğu bir yer. Yani tabii ki Sony bir şey yaparsa, insanlar bir taraf seçip Xbox ve Nintendo hakkında sorular sormaya başlamalı.

Kotaku Xbox ile Sony PS5 fiyat artışı hakkında ve şirketin Xbox Series X veya S için benzer bir fiyat artışı planları varsa, iletişime geçtim. Microsoft’un yanıtı biraz zayıf, hiçbir şirketin şu veya bu şekilde planlamadığına dikkat çekiyor.

İşte tam açıklama:

Hayranlarımıza harika oyun seçenekleri sunmak için işimizi sürekli olarak değerlendiriyoruz. Xbox Series S’nin önerilen perakende fiyatı hala 299 dolar ve Xbox Series X 499 dolar. Bu aynı zamanda diğer pazarlar ve mevcut fiyatları için de geçerlidir.

While it did confirm that right now the price hasn’t changed, it leaves open the very real possibility that as inflation gets worse, the tech company could decide to increase the price on one or both of its Xbox variants.

Read More: Xbox Boss, şirket özel ürünler satın aldığından özel ürünlerin gelecek olmadığını söylüyor

Bu arada, bu ayın başlarında Nintendo Chief Shuntaro Furukawa dedi ki: Nikki Asya Şu anda Switch için bir fiyat artışını “düşünmüyor” ve şirketin insanları uber-popüler konsolu satın almaktan dışlamak istemediğini de sözlerine ekledi.

Furukawa, “Rekabetimiz dünyadaki çeşitli eğlencelerden oluşuyor” dedi. “Fiyatlandırmayı her zaman eğlencemizin değeri açısından düşünüyoruz…Nintendo bugüne kadar 100 milyondan fazla Switch birimi sattı ve genel iş ivmemizi korumak önemlidir.”

Bununla birlikte, bu açıklama, Nintendo’nun gerekirse Switch’te fiyatlandırmayı değiştirmesi için fiyatlandırma sorununu açık bırakır. Ancak, Nintendo bir şekilde fiyatı artırdı Geçen yıl piyasaya sürülen geliştirilmiş OLED modeliyle geçiş yapın. Nintendo, Sony’nin yaptığı gibi geleneksel fiyatları yükseltmek zorunda kalmadan konsollarında fiyatları genellikle bu şekilde yükseltir.

benİki şirket, gelecekteki enflasyonla nasıl başa çıkacaklarını düşünürken muhtemelen piyasaların, eleştirmenlerin ve hayranların Sony’nin PS5 fiyat artışlarına nasıl tepki verdiğini yakından izliyor olacak. Ve oyun piyasasının biraz yavaşlamaya başlamasıyla Pandemi sırasında gördüğünüz devasa rakamlardan sonra, insanlar video oyun konsollarına ve oyunlara harcayacakları daha az gelir elde etmeye başladıkça Nintendo gibi şirketlerin teknelerini su üstünde tutmaya yardımcı olmak için farklı yollara açık olduğuna inansanız iyi olur.

READ  Evet, Sony, PS5 için Final Fantasy 16'nın geliştirilmesine yardımcı oldu