Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Minnesota Timberwolves’tan Karl-Anthony Towns, Memphis Grizzlies’i mağlup ettiği 4. maçta toparlandı

Minnesota Timberwolves'tan Karl-Anthony Towns, Memphis Grizzlies'i mağlup ettiği 4. maçta toparlandı

MINNEAPOLIS – Minnesota Timberwolves 3’ün kaybıyla cansız bir yürüyüşten çıkış, Karl Anthony’nin Şehirleri Cumartesi gecesi 4. Maçta Minnesota’nın Memphis Grizzlies’i 119-118 mağlup ettiği maçta üretken bir performansla karşılık verdi. Yediden iyi bir seri çıkmazı şimdi 2-2.

2015 NBA Draftı’nda üç kez All-Star seçilen ve 1 numaralı seçim olan Towns, önceki iki maçta mücadele etti ve her ikisi de Minnesota’ya yenildi. 2. ve 3. oyunlarda 10 kişisel faul yaptı, ancak Grizzlies sahanın ortasında ona birden fazla defans oyuncusu fırlatırken sadece yedi saha golü attı.

Townes, dördüncü oyuna yaklaşmakta olan ruh hali hakkında “Bir avuç öfke,” dedi, “ona ne atarsa ​​atsın kontrol etmenin yollarını bulmaya çalışıyor.” [at me] İkili, üçlü, dörtlü, koç sahaya geliyor ve beni de koruyor – ve topu kovaya koymanın yollarını arıyor.”

Ward Towns 33 sayı ve 14 ribaund ile oynadı Kevin Garnett 30 ve 10’da playoff oynayan tek Timberwolves oyuncusu olarak. NBA’deki en büyük hücum adamlarından biri olan Towns, repertuarının tamamını gösterdi. Pick-and-Roll’da başarılı oldu, Memphis’teki üstün büyük savunmacılara karşı tek golcü olarak liderlik etti ve hatta uzun mesafe şutör olarak ekranlardan düştü. Topa sahip olma başına 1.43 aktif sayı attı.

Minnesota teknik direktörü Chris Finch, Towns’ın maçtan önceki durumu hakkında “Kızgındı” dedi. “Başından beri gerçekten çok iyiydi: agresif, onlara baskı yapıyor, düdük çalıyor, serbest atış çizgisine geliyor, son iki maçta pek sık yapmadığı şeyler.”

Township Cumartesi günü serbest atış çizgisinde hayatını kazandı ve sepete giden yolda Grizzlies’in savunmasına meydan okudu. 17 serbest atış denemesinden 14’ünü kaybetti ve 4. Oyundaki genel başarısının çoğunu bardaki performansına bağladı.

Townes, “Bana kenarda serbest atışlar veriyor” dedi. “Basketbola iyi bir dokunuş sağlıyor. Bana iyi bir ritim veriyor. Ve benim için en önemlisi, kişisel olarak sakinleşmemi sağlıyor.”

READ  Sırtından sakatlanan Ben Simmons, Brooklyn Nets'te antrenmanlara başladı.

Bu serbest atışlar arasında Timberwolves’u donduran ve 4.4 saniye kala onları dörde atan ikili vardı. %83,3 serbest atışla şutör olan Towns, son şutu boşa harcayacağından oldukça emin olduğunu söyledi.

“İyi olduğunu biliyordum – oyun bitti” dedi. “Ne yiyeceğimi düşünüyordum.”

Ardından, Grizzlies’i koruyun Ja Morante Minnesota’nın 3. Oyundaki tarihi çöküşündeki zayıf performansı ışığında Townes’ın çabalarını övdü.

Morant, “KAT, yıldıza olması gerektiği gibi yanıt verdi” dedi.

16 asist eşliğinde sahadan 13’e 4 şutunda sadece 11 sayı için mücadele eden Morant, Salı gecesi Memphis’teki 5. Maçta kendisine karşılık verme şansına sahip olacak.