Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MLB saha saati ayarlamasını ve diğer kural değişikliklerini duyurdu

MLB saha saati ayarlamasını ve diğer kural değişikliklerini duyurdu

13:27: Major League Baseball Players Association’ın genel müdürü Tony Clark, yaptığı açıklamada, yarışma komitesindeki oyuncuların bugünkü değişiklik listesine karşı oy kullandığını duyurdu.

Açıklamada, “Bu öğleden sonra oyuncu temsilcileri, komiserin ofisi tarafından önerilen 2024 kural değişikliklerine karşı oy kullandı” denildi. “Müsabaka Komitesinde açıkça ifade ettikleri gibi, oyuncular geçen sezon oyunun temel kurallarında yapılan köklü değişikliklerin ardından, acilen başka değişikliklerin gerekli olmadığını ve taraftarlara, oyunculara veya taraftarlara anlamlı bir fayda sağlamadığını güçlü bir şekilde hissediyorlar. Bu sezon, ek verileri bir araya getirmek ve iyileşme süresinin kısalmasının sağlık, güvenlik ve sakatlık etkilerine ilişkin kapsamlı bir çalışmayı bir araya getirmek için kullanılmalı; odak noktamız burası olacak.”

13:15: Major League Baseball, MLB Müsabaka Komitesi (altı sahip, dört oyuncu ve bir hakemden oluşan) tarafından onaylanan, oyunun Resmi Kurallarında yapılan değişikliklerin bir listesini duyurdu. Ligin basın açıklamasına göre değişiklikler şu şekilde gerçekleşti:

 • Koşucunun şeridi: Koşucunun şeridi, faul çizgisi ile çim arasındaki toprak alanı da kapsayacak şekilde genişletilecektir. Koridorun genişletilmesi, vurucuların müdahaleden korunurken ilk kaleye daha doğrudan bir yol izlemesine olanak tanır. Faul çizgisi ile saha çimi arasındaki mesafe tüm parklarda 18 ila 24 inç arasında olacaktır ve sahayı değiştirmenin zorluğundan dolayı (örneğin suni çim saha) MLB tarafından bazı sınırlı ödemesiz süreler verilecektir.
 • Oyun temposu: MLB, sezon ilerledikçe oyun süresindeki artışı ele almak için oyun temposu düzenlemelerinde küçük değişiklikler önerdi – dokuz atışlık bir oyunun ortalama süresi Nisan’dan Eylül’e kadar yedi dakika arttı (oyun sayısı kontrol edildikten beş dakika sonra) sahalar, molalar ve puanlanan koşular).
  • Stadyumlar arası zamanlama: Koşucular üsteyken süreyi 20 saniyeden 18 saniyeye düşürün. Atıcılar, 2023’te 20 saniyelik zamanlayıcıda ortalama 7,3 saniye kala teslimatlara başlıyor. Atıcılar, herhangi bir ceza olmaksızın iki defaya kadar aşağı inme ve saati sıfırlama yeteneğini koruyor. 2023’te koşucuların sahada olduğu ihlaller en az sıklıkta görülen ihlallerdi (tüm ihlallerin %14’üne karşılık tüm sahaların %32’si). Triple-A sezonunun son ayında kullanılan 17 saniyelik dünya saati, koşucuların sahada olduğu ihlalleri artırmadı .
  • Karışımın teslim süresi: MLB, oyuncuların geri bildirimlerine dayanarak, ev sahibi hakemin, vurucunun mola almasının hemen ardından Saha Saatini sıfırlamasını gerektiren bir teklifi geri çekti.
  • Teklif değişiklikleri: Vuruş mola saatinde 2:00’den az kala yeni bir atıcı uyarı parkuruna girerse, saat 2023’te olduğu gibi 2:15 yerine 2:00’a sıfırlanacaktır. Atış 2023’te 2 dakika 35 saniyedir (yayıncılara yalnızca 2 dakikalık reklam süresi garanti edilir).
  • Tepe ziyaretleri: Tümsek ziyaretleri oyun başına beşten dörde düşürülecek ve eğer savunma takımının sekizinci turun sonunda hiç tepesi kalmamışsa, dokuzuncu turda ek bir tümsek ziyareti verilecek. Höyüğün ziyaretleri, beyzbolda taraftarların en az sevdiği etkinlikler arasında yer alıyor. Kulüpler 2023’te maç başına ortalama yalnızca 2,3 ziyaret gerçekleştirdi. Geçen sezon maçların %98’i dört ziyaret sınırını aşmadı. Hakemler ayrıca, oyunun temposunu artırmaya yardımcı olmak için savunma oyuncularının tümseği ziyaret etmeden tümseği ziyaret etmek için sinyal vermelerine de izin verecek.
  • Sahtekar: FTC (Saha Zamanlama Koordinatörü) artık ölü bir topun ardından süreyi yeniden başlatacak (örnek, faul top) atıcı topa sahip olduğunda ve oyun devam etmeye hazır olduğunda. Atıcının artık tümseğin üzerinde olması gerekmeyecek, bu da atıcının tümseğin kenarında dolaşarak zamanlayıcının başlamasını geciktirme yeteneğini ortadan kaldıracak.
  • Isınma aşamasındaki bir atıcı en az bir vurucuyla karşılaşmalıdır: Turda ısınmak için gönderilen bir atıcının en az bir vuruşla karşılaşması gerekir (minimum üç vuruş kuralı kapsamındaki gereksinimlere ek olarak). Bu sezon, atış yapmadan önce ısınan bir atıcının atışlar arasında değiştirildiği 24 örnek yaşandı (her olaya yaklaşık üç dakikalık ölü zaman eklendi). 2023 Dünya Şampiyonası’nda buna benzer iki örnek yaşandı.
READ  NFL ilk hafta sezon öncesi sonuçları, önemli noktalar, güncellemeler, program: Bills Rookie Matt Araiza'nın 82 yarda tekme botu

Koşucu şeridinin görüntüsü Major League Baseball İletişim Departmanı’nın izniyle.