Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MLB takım değerleri TV kargaşasının ortasında yükselirken Yankees 7,1 milyar dolar değerinde

MLB takım değerleri TV kargaşasının ortasında yükselirken Yankees 7,1 milyar dolar değerinde

John LeeESPNokumak için 3 dakika

Oswaldo Cabrera, Yankees için bir HR’yi sola çarptırdı

Oswaldo Cabrera asılı bir kaydırakta bekliyor ve duvarda üçüncü bahar antrenmanını yapıyor.

Birinci lig beysbol franchise değerleri yükselişte, Ancak Forbes’a göre, Diamond Sports’un son iflas duyurusundan kaynaklanan kargaşa ve bölgesel spor ağı modelinin devam eden dağılması, bu sezon ve sonrasında beyzbol yayınlarını değiştirebilir.

New York Yankees, Perşembe günü Forbes tarafından en iyi beyzbol takımı olarak yayınlanan listede, 2022’ye göre %18 artışla 7,1 milyar dolar değerinde birinci oldu.

Yankees’i 4,8 milyar dolar (%18 artış) ile Los Angeles Dodgers, 4,5 milyar dolar (%15 artış) ile Boston Red Sox, 4,1 milyar dolar (%8 artış) ile Chicago Cubs ve 3,7 milyar dolar ile San Francisco Giants ( %8 arttı. %6 arttı).

Genel olarak, ortalama MLB ekibinin değeri geçen yıla göre %12 artarak 2,32 milyar $’a yükseldi ve gelir %7,8 artarak 10,3 milyar $’a ulaştı. Bu paranın çoğu, sezon sonrası antrenman ve bahar antrenmanı da dahil olmak üzere bilet gelirindeki %64’lük artıştan geldi.

Beyzbolun en değerli takımı olan Yankees, ülkenin en karlı ve en çok izlenen bölgesel spor ağı olan YES Network’te maçlar yayınlayarak 2022’de kablolu yayından 143 milyon dolar kazandı. Toplamda, 30 MLB ekibi, 2022’de yaklaşık 2,3 milyar dolar yerel televizyon geliri elde etti; bu, borç ödemeden önceki toplam gelirlerinin %22’si.

MLB’den farklı olarak NHL, toplam gelirinin %14’ü olan yerel televizyonda 838 milyon dolar kazanırken, NBA 1.31 milyar dolar veya gelirinin %13’ünü elde etti. NFL, medya gelirini takımlar arasında eşit olarak böler.

Yerel televizyonun düşüşü, Arizona Diamondbacks, Cincinnati Reds, Cleveland Guardians, Colorado Rockies, Minnesota Twins, Pittsburgh Pirates, Oakland Athletics ve San Diego Padres gibi daha küçük pazarlardaki takımları etkiledi. Biletler, süitler ve reklamlardan elde edilen artan stadyum geliri nedeniyle reytingleri yükselen Rockies ve Padres dışındaki her takım, yerel televizyon ücreti kesintilerinin riskleri nedeniyle reyting artışı görmedi.

Satılacak son MLB takımı, Kasım 2020’de serbest fon yöneticisi Steve Cohen tarafından 2,42 milyar dolara satın alınan New York Mets’ti. Mets, Forbes tarafından 2,9 milyar dolarla altıncı sırada yer alıyor.

Washington Nationals’ın sahibi olan Lerner ailesi, geçen Nisan ayında Forbes’un 2 milyar dolar değerindeki franchise’ı satmayı araştırdığını duyurdu.

Los Angeles Angels’ın sahibi Arte Moreno, geçen Ağustos ayında kendisinin de franchise’ı satmayı düşündüğünü söyledi, ancak kısa süre önce fikrini değiştirdi ve iki ay önce Forbes tarafından Mets’in ardından 2,7 milyar dolar değerindeki franchise’ının artık mevcut olmadığını duyurdu. satılık.

READ  Leicester, Tottenham Hotspur'dan Harry Winks'i imzalamaya çok yakın