Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Modern Warfare 3 oyuncuları gizli görevin “kötü tasarım gözetimi” konusunda bölünmüş durumda

Modern Warfare 3 oyuncuları gizli görevin “kötü tasarım gözetimi” konusunda bölünmüş durumda

yayınlanan: 2023-11-06T13:09:07

Güncellenmiş: 2023-11-06T13:09:18

Modern Warfare 3’ün harekâtındaki Derin Koruma görevi, bazı oyuncuların gizli oynanışı zorlayan anında öldürme mekaniğinden rahatsız olması nedeniyle ayrılıkçı oldu.

MW3’ün kampanyası pek iyi karşılanmadı çünkü pek çok kişi on beş görevini yeterince uzun bulmadı.

Eleştiriler arasında onu sadece “ara sahnelerle Warzone” olarak adlandırmak vardı, diğerleri ise oyunu bozan hataları hedef aldı, ancak Sledgehammer Games bu hataları büyük ölçüde ele aldı.

Şimdi belirli bir görevle ilgili olarak oyuncuları bunun ne kadar doğrusal olduğu konusunda üzen başka bir eleştiri geldi, ancak herkes bu “tasarım gözetiminin” kötü bir şey olduğu konusunda hemfikir değil.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Yaratıcı ProBorn, Deep Cover görevinin bir bölümünü gösteren bir videoya eşlik ederek “MW3’teki tasarım gözetiminin ne kadar kötü olduğunu kelimelerle bile anlatamam” diye tweet attı.

Videoda ProReborn, kendisini düşman kuvvetlerine ifşa ederek hedefi ıskalıyor. Daha sonra saklanır ve gardiyanların onu itmesini bekler, ancak hemen düşer ve görevi başaramaz. Yaratıcı bu skoru “şimdiye kadar bir video oyununda gördüğüm en kötü yazılı şey” olarak tanımladı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bu, oyuncuları gizlice oynamadıkları ve gözden uzak durdukları için cezalandırmak için tasarlanmış yazılı bir başarısızlıktır. Her ne kadar görev tasarımına uygun olsa da böylesine doğrusal bir yaklaşımı herkes takdir etmiyor.

Dexerto’ya ücretsiz kaydolun ve şunları edinin:

Daha az reklam|Karanlık mod|Oyun, TV, Filmler ve Teknoloji Programları

Yanıtlardan biri şöyleydi: “Tüm görevler arasında bu an en kötü olanıydı. Bu kısım dışında kampanyayı sevdim. Kurallara uyarak öldüm, farklı yapmaya çalıştım, ne yaparsam yapayım gitgide daha yavaş ve daha hızlı hareket ettim. ikinci kişi beni görür görmez.” Herkes orada olduğumu biliyordu ve bunun bir aksaklık olduğunu düşündüm.

Başka bir rahatsız oyuncu, Sledgehammer’ın neden bu kadar bariz bir yaklaşım benimsediğini merak ederek, “Kolay görev başarısız oldu, üssü uyardım, seni öldürme kısmının çok gereksiz olduğunu düşünüyorum” diye yanıt verdi.

Ancak herkes bunun bir sorun olduğu konusunda hemfikir değildi; bazı yorumlar bunun yerine sorumluluğu ProReborn’a yükledi.

Bu yanıtlar arasında “Belki de görev amaçlandığı gibi gerçekleşir? Bu açık bir savaş değil” ve “Demek istediğim, bu özel görevin amacı bu değildi, yani evet, bunu yapacağı açıktı diyebilirim. ve amaç tamamen fark edilmemek, öyleyse neden sorun yaratalım ki?” Bunda hiçbir şey yok.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bunun gibi senaryolu başarısızlıklar Modern Warfare 3’e özgü değildir, çünkü her Call of Duty kampanyasında bir dereceye kadar bunlara yer verilir. Ancak tüm oyuncuların MW3’te yer almaları gerektiğini düşünmediği açık.