Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Muhteşem illüzyonlar – ve çok zor bir satış

Muhteşem illüzyonlar – ve çok zor bir satış

Bu yüzük neden havada asılı duruyor? Bu insanlar oradan oraya nasıl geldiler? Antonio Diaz’ın birçok fantezisini gerçekleştirmesini izlemek için El Magoo Pop Broadway’de (27 Ağustos’a kadar Ethel Barrymore Tiyatrosu) yerlerde heyecan verici. Büyüsü yaklaşık 3 milyon kişi tarafından görülüyor gibi görünüyor. İspanya’da bir tiyatro satın alan Diaz, Amerika Birleşik Devletleri merkezli olacak olan Branson, Missouri’de bir tane daha satın aldı ve Broadway sahnesine giren en genç dolandırıcı.

Facebook’taki en ünlü numarasının bir versiyonunu görmüş olabilirsiniz. Bugün Son zamanlarda, – seyircilerin gözleri önünde – bir grup insanı bir şeffaf kutudan diğerine hava yoluyla aktarıyormuş gibi göründüğünde gösterildi. Büyük bir dolandırıcı, ülkenin dört bir yanına binlerce kaşık dolusu mısır gevreğini çöpe atmış olmalı.

Diaz, izlemeye değer uygun bir final olarak Broadway’de bunun bir varyasyonunu yeniden canlandırıyor. Zamanı sihirli bir şekilde dondurmadığı ya da bir şekilde seyirci ile sahne arasında görünmez bir perde olmadığı ve projeksiyonlarda fantastik bir şeyler olmadığı sürece, bu insanların kutudan kutuya nasıl geldikleri bir muamma. Katılımcılara bir şey hissederlerse hareket etmemelerini söyler. Ve bir kumaş parçasının arkasında, sözde ışınlanmanın gerçekleştiği yerde bir miktar titreşim görüyoruz. Her ne ise, bu harika.

Diaz, 20 yaşında ilk şirketini kurdu ve 2018’de dünyanın en çok hasılat yapan Avrupalı ​​görselleştiricisi seçildi. Forbes. netflix’te göster, El Majo Pop’tan İnsan Büyüsü192 ülkede yayınlandı ve bu programın “uluslararasılaşmasını teşvik ettiğini” belirtiyor.

Tiyatro gösterisinin ayrı ayrı heyecanları var. Ama aynı zamanda, bu hileler arasında, Diaz lehine hayati karşılaşmaların biraz zorlayıcı bir beyanı; Kendi kendini güçlendirme, kendi kendini tanıtma ve açık sözlü reklam parçalarıyla iç içe geçmiş bir sahne şovunda biraz kaybolmuş hissettiren ne kadar zekice illüzyon parçaları.

READ  Jada Pinkett Smith'in ayrıldığını duyurmasının ardından Will Smith'in ilk tepkisi

Bazı açılardan, bir sanatçının gösterinin ne hakkında olduğu konusunda gururla dürüst olduğunu görmek sevindirici: bir markayı satmak, markayla ilgili şeyleri satmak. Broadway şovu sadece 80 dakika uzunluğunda, ancak olduğundan daha fazlasını arzulama baskısı – bir dizi dublör – aşikar. Adımları, yapısı ve tonu, bağlantıları gizlemek için çok çalışma gerektiriyor.

Seyirci, seçilmiş olma veya fırlatma topu kullanma yoluyla, saat ve sayı seçimleri ve diğer küçük görevler ve istemler için galip gelir. Bunlar, kart hilesi kurulumlarının yapı taşlarıdır: İzleyiciler tarafından haykırılan bir dizi yanıt bir araya getirilir.

Diaz’ın bir şakacı olarak becerileri kusursuz, ancak gösteri sahnenin bir parçası gibi geliyor. Diaz, hilelerinden takdire şayan bir şekilde sorumlu hissediyor, ancak şovu bir şov olarak değil. Seyirci etkileşimleri dalgalı ve bağımsız görünüyor. Sahnede büyütülen küçük bir çocuğa hafife alınıyordu (sinir bozucu değil ama garip). Diaz, başka bir şaşırtıcı illüzyonun özellikle kadınların katılımını gerektirdiğini söyledi. Ancak, illüzyona tanık olduktan sonra (bu, gözlerinizi inanamayarak ovuşturmanıza neden olur), bu, seyircinin şöyle düşünmesine neden oldu: Belki o bir erkekti. Neden özellikle kadın?

El Mago Pop’taki Antonio Diaz.

Emilio Madrid

Gösterinin sonuna doğru, sahne boyunca uçarak geçtiği ve duvarlarda yürüyormuş gibi göründüğü bir set var, ancak oldukça sıradan trapez tellerin – birçok sahne gösterisinde olduğu gibi – önünü görmeyi kolaylaştırdığını zaten tahmin edebiliyoruz. bize, açıklanabilir görünüyor. . Bazı ayarlardan yee-gadzooks’un kreşendo’suna giden ipuçları, mucizelerinin havada asılı kalmasına izin vermek yerine, gösterinin tuhaf hızında düzensiz hissedebilir ve çok hızlı yutabilir.

Hileler arasında ve Diaz’ın ekibine bir sonraki merak anına hazırlanmaları için zaman vermek için, bize onun hayatı boyunca bir rollercoaster yolculuğu ya da en azından yaptığı şeyi yapma ilhamı veriliyor. Bu, küçük bir çocukken dramalarda ve çizgi romanlarda tasvir edilen sahneleri içerir. Bunlar, açıklayıcı veya derin olmaktan çok dolgu maddesi gibi hissettiriyor. Sahnenin kenarlarında Netflix logosunun titreşen kırmızı dikey çizgilerini görüyoruz. En azından bu eleştirmenin katıldığı şov için, kamera ekibi başka birinin hizmetinde, muhtemelen Broadway’e odaklanmış çekim yapıyordu.

READ  Johnny Depp'in Amber Heard'e karşı davası canlı yayından güncellemeler: Bugünün son dakika haberi, karara tepki, temyiz...

Yer yer olduğu kadar şaşırtıcı ve görsel olarak çarpıcı, El Magoo Pop Ayrıca Díaz’ın markasını oluşturma ve ürünleri pazarlama hizmetinde olduğunu düşünüyor ve bu konuda çok açık. Muhtemelen bunda yanlış bir şey yok – Diaz, şöhret oyununda diğerlerinden daha fazla konuşuyor. Ancak paradoksal bir şekilde, el çabukluğuna ve açıklayamadığımız şeylerin gözümüzün önünde olmasına bu kadar dayanan bir dizide, ürün değişikliğine yönelik bu bariz, bariz arzu, Diaz’ın gerçekleştirmekten çok mutlu olduğu heyecan verici illüzyonların yanı sıra patlıyor. Gizleme, gizem ve sürpriz perdesinin altında. En iyi illüzyonlarında olduğu gibi, biraz göster ve anlat gerçekten harikalar yaratacaktır.