Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MW3 oyuncuları, “tuhaf” sezon ilerlemesi nedeniyle CoD’un klasik prestij sistemini kaçırıyor.

MW3 oyuncuları, “tuhaf” sezon ilerlemesi nedeniyle CoD’un klasik prestij sistemini kaçırıyor.

Modern Warfare 3 oyuncuları eski günleri anımsatıyor ve “tuhaf” yeni sezon ilerleme sistemi yerine Call of Duty’nin eski prestij sistemini özlediklerini iddia ediyor.

Yıllar geçtikçe Call of Duty’de birçok değişiklik gördük. Bir süreliğine exo kostümü döneminden geçtik ve ardından klasik yerde çizme oyununa döndük.

Seri boyunca ayrıca donanım sistemi, hareket, beceriye dayalı eşleştirme ve daha fazlasında da birçok değişiklik gördük.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

2019’un Modern Warfare’iyle oyuncular, CoD’un ilerleme sisteminin tamamen elden geçirildiğini gördü; geliştiriciler, on yılı aşkın bir süredir serinin temelini oluşturan prestij sistemi yerine sezonluk ilerlemeyi tercih etti. Bunun sonucunda oyuncular artık Call of Duty’nin eski prestij sistemini özlediklerini iddia ediyorlar.

MW3 oyuncuları eski prestij sistemini hatırlıyor

Ve 25 Kasım’da Reddit konusuBir MW3 oyuncusu, daha önce oyuncuların prestij kazanabilmeleri için maksimum seviyeye ulaşmaları gerektiğinden, prestij yeteneğini kaçırdıklarını ve böylece onları tekrar birinci seviyeye sıfırladıklarını açıkladı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Belki bu sadece CoD’den düşünecek kadar keyif aldığımdan bu yana ne kadar zaman geçtiğini gösteriyor, ama gerçekten bir kült statüsü elde edebileceğimi umuyorum” diye yazdılar.

Dexerto’ya ücretsiz kaydolun ve şunları edinin:

Daha az reklam|Karanlık mod|Oyun, TV, Filmler ve Teknoloji Programları

Oyuncu, “Bu benim için her zaman CoD’un bu özel versiyonunu ne kadar sevdiğime dair kişisel bir işaret olmuştur ve dürüst olmak gerekirse MP, MW2’de bunun %500 tamamlandığını söyleyerek benimle dalga geçti” dedi.

Şunları eklediler: “Eminim kaldırılmasının bir nedeni vardır? Şimdiye kadar en az iki kez prestij elde edecek kadar MWIII oynadım. Açık olmak gerekirse, onun rütbesini maksimuma çıkardığı, yükseldiği zamandan bahsediyorum. Bu tuhaf sezonluk konum yerine 1. sıraya yükselip 1. sıraya geri dönüyoruz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Diğer oyuncular da eski sistemi özlediklerini belirterek yanıtlara katıldı. Bazıları mevcut sistemin XP’yi boşa harcadığını çünkü bir sonraki sezona kadar sınırda kaldığını fark etti. Bir başkası şöyle dedi: “Ben de bunu çok özledim dostum. Seviye sınırlaması yapmak ve XP’yi boşuna harcamak berbat bir şey,” dedi bir başkası: “Oyunun başlangıcından itibaren tüm bu XP’ler, onu 55’e ayarladıkları için boşa gitti.”

Bir oyuncu, eski prestij sisteminin oyunu her zaman “ilginç” ve “zorlu” hale getirdiğini iddia etti. Bazılarının, geliştiricilerin onu neden ilk etapta kaldırdığı konusunda kafası karışmıştı. Bir oyuncu, “Neden kaldırdılar? Birkaç yıldır COD oynamadım ama temel bir özellikti” diye açıkladı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Modern Warfare 3’te sistemin geri dönüşünü görmemiz pek mümkün olmasa da belki bir sonraki Call of Duty’de prestij sisteminin geri dönüşünü görebiliriz.