Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Naber… AT&T ve Rakuten Symphony, Nokia, T Telerk Telekom ve Red Hat, Open RAN

Bu MWC22 1. Gün haber özetindeki en büyük açık RAN ​​ortaklığı, Slicing News ve Türkiye’den bazı telekomünikasyon bulut geliştirmeleri.

Bu büyük bir gün Raguden Senfonisi. Japon cep telefonu operatörü Raguden Mobile, Open RAN merkezli satıcı Spin-Out Robin.io’yu satın aldığını duyurdu ve bir ortak girişim anlaşması imzaladı. AT&T “Greenfield ve Brownfield ortamlarında ağ planlamasını ve dağıtımını hızlandırmak için Simworld işletim sistemi içindeki çözümleri geliştirmek.” Symworld, Japonya’da Rakuten Mobile 4G ve 5G ağlarını planlamak, oluşturmak ve işletmek için kullanılan bulut tabanlı, sanallaştırılmış bir dizi işlev ve araç olan Rakuten İletişim Platformunun (RCP) derlenmiş, geliştirilmiş ve geliştirilmiş bir sürümüdür. Symphony, sistemlerini açık bir RAN etkin ağ kullanmakla ilgilenen küresel ağ operatörlerine entegre etme konusunda uzmanlaşmıştır. Symphony ve AT&T, “ABD’de AT&T ve Japonya’da Raguden Mobile için çok çeşitli ağ dağıtımları için şu anda kullanılan teknolojileri, deneyimi ve uzmanlığı kullanarak platform aracılığıyla pazar çözümleri yaratmayı ve pazarlamayı” hedefliyor. Daha fazla oku.

Hala Raguden ile… Tarek Amin meşgul bir adam. Zaten CEO Raguden SenfonisiAçık RAN ​​Teknoloji Satıcısı Offshoot Raguden Mobil, Japon mobil operatörünün büyümesini hızlandırmak amacıyla, artık Rakuten Mobile’ın yeni CEO’su olarak da adlandırılıyor. 30 Mart 2022’den itibaren Yoshihisa Yamada’nın yerini alacak. Bu, daha önce # MWC22 sırasında Barselona’daki gösteri katında Raguten Mobile CTO’su olan Amin’i daha arzu edilen bir iletişimci yapacak. Rakuten Mobile’ın şu anda 5,5 milyondan fazla müşterisi var, ancak yine de rapor veriyor Büyük işletme kayıplarıTamamlandı Fark etme Cuma günü geç saatlerde ‘yeni yönetim sistemi’ duyurusunda yorum veya açıklama eksikliği.

Nokia İskandinav şirketi, iki operatörün geliştirilmesiyle ticari mobil ağlarda dünyanın ilk 5G Kenar Dilimleme dağıtımını talep ediyor. Telia ve İsrail Hadi gidelim. Satıcının uç dilimleme çözümü, dünyanın dört bir yanındaki operatörlerin güvenebileceği yetenekleri – yani CSP’lerin kurumsal müşterilerine, özellikle hücresel sanal özel ağlar, 4G ve 5G ağları, güvenli ağ dilimleri sunma ve böylece yeni gelir elde etme becerisini garanti eder. Bulut tabanlı hizmet uzmanlarıyla işbirliği yapma fırsatları ve gelişmiş fırsat. Finlandiya, Tampere’de Telia, 5G dilimlemenin çeşitli dijital uygulamalar ve madencilik ekipmanlarıyla nasıl etkileşime girebileceğini görmek için mühendislik firması Sandvik ile bir hizmeti test etmek için Nokia ile birlikte çalışırken, İsrail’deki Cellcom ile yapılan testler ortak iş uygulamalarına ve kurumsal etkileşimlere odaklanıyor. .

READ  Tartışma merkezli öğrenme, derslerden daha fazla okumayı teşvik edebilir Nebraska Bugün

Dirk Telekom çalındı Kırmızı şapkaCloud-Native OpenShift işletim sistemi, geleneksel telekomünikasyon bilgi teknolojisi sistemlerinden 30 uygulamayı bulut ortamına çevirir. Türk operatör, bu hamleyle, müşteri taleplerinin hızlı bir şekilde karşılanabilmesi ve Govit-19 salgını tarafından hafifletilmesi için dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefliyor. Red Hat tarafından reklamı yapılan faydalar arasında, pazar süresinin günlerden saniyelere düşürülmesi, geliştirilmiş hizmet performansı ve operatör eğitimi ve desteğinin uyarlanması yer alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki birçok telekom şirketi, bulut tabanlı günlük operasyonları benimseyerek performanslarını iyileştirmeyi ve daha ‘akıllı’ ve daha çevik şirketler olmayı hedeflediğinden, bu hareket önemlidir. Eski iş uygulamaları.

MWC Organizatör, GSMAReuters, Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmaya tepki olarak “birkaç Rus şirketinin” gösteriye katılmasının engellendiğini bildirdi. GSMA, web sitesinde Rus pavyonunun da Barselona’daki etkinlikte bulunmadığını söyledi. Ayrıca Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini şiddetle kınadı. Endüstri derneği MWC’yi mevcut bağlamda önemsiz olarak tanımlasa da, Kongre bunun insanlara, endüstriye ve toplumun gelişmesine yardımcı olacak bir mobil ekosistem oluşturmayı amaçlayan entegre bir etkinlik olduğunu belirtti. GSMA ayrıca etkinliğin güvenliğinin sürekli olarak gözden geçirilmesini ve ayarlanmasını sağlar.