Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NASA, Lucy’nin zahmetli güneş dizisini düzeltme girişimlerini durdurdu

NASA, Lucy’nin zahmetli güneş dizisini düzeltme girişimlerini durdurdu

Lucy uzay aracının her iki dairesel güneş enerjisi dizisinin tamamen konuşlandırılmış çizimi.
açıklama: Güneybatı Araştırma Enstitüsü

NASA ara veriyor Çabalar açmak için Lucy uzay aracında küçük bir güneş enerjisi dizisi, sondanın olduğunu iddia ediyor Çok havalı ve bu çabalar Matrisi gönderirken olabilir Aralık 2024’te Lucy’nin Güneş’e en yakın olduğu zaman en verimli olanıdır..

alansmandan sonra Ekim 2021’deUzay aracı,s iki 24 fit genişliğinde (7 metre genişliğinde) güneş panelleri, o tedarik Lucy için güç, Tamamen başarısız Çiçek açmak, kaldırılmış modda takılıp kalır. NASA yapılırken Matrisi tamamen yayınlamak için önceki girişimlerAjans Bir blog gönderisinde Lucy’nin ekibinin askıya alınacağını duyurun Diyerek Matrix’in kilidini tamamen açmaya çalışıyor. yıldız gemisi çok soğuk.

Ancak NASA sorunu dert etmiyor, tahmin ediliyor bir blog yazısında Matrisin %98 oranında yayılmış olması ve geri kalanını alabilecek olması Lucy’nin Jüpiter’in gaz devinin etrafında ve ötesinde yörüngede dönen gizemli Truva asteroitlerini ziyaret etme 12 yıllık görevi.

Bu hikaye hakkında daha fazlası: NASA’nın Jüpiter Truva Asteroitlerine ilk görevi hakkında bilinmesi gereken 7 şey

NASA İletişim Sorumlusu Erin Morton, geçen hafta gönderisinde, “Yer testleri, uzay aracı daha sıcak ve güneşe daha yakınken konuşlandırma girişimlerinin daha verimli olduğunu gösterdi.” Uzay aracının Güneş’ten 123 milyon mil (197 milyon km) uzakta olması (Güneş’ten Dünya’dan 1,3 kat daha uzak) ve saatte 20.000 mil (35.000 km/s) hızla uzaklaşması nedeniyle ekip, mevcut koşullarda daha fazla konuşlandırma girişiminin yararlı olmasını beklemiyor. koşullar.”

NASA Güneş paneliyle ilgili sorunlar fark ettim Görev başlatıldıktan kısa bir süre sonrave kordonda bir gerginlik kaybı olduğu sonucuna vardı. Dairesel matrisi açmak için kullanılır. Lucy şimdi güneşten hızla uzaklaşıyor, gittikçe soğuyor, ancak Aralık 2024’te yerçekimi yardımı için Dünya’ya dönecek. Şu anda, Lucy ekibi uzay aracının tekrar denemek için yeterince sıcak olmasını umuyor.

Bu arada Lucy’nin arkasındaki ekip, Lucy ziyaret görevine devam ederken biraz arızalı durumunda nasıl performans gösterdiğini görmek için yaramazlık yapan güneş paneli hakkında veri toplayacak. Jüpiter Truva grupları.

More: NASA’nın ay fenerinde yıldırım sorunları var

READ  NASA görüntüleri Mars'ta kışın ürkütücü güzelliğini gösteriyor