Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NASA Sızdıran Artemis’i Değiştiriyor 1. Yakıt Contaları

Igor Bonifacic

NASA’nın sahip olduğu Kritik bir onarımı tamamlayın Yeni nesil bir Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) roketi. Cuma günü, mühendisler değiştirildi sızıntı sızıntısı Bu, ajansı Artemis 1’i başlatmak için son girişimini ortadan kaldırmaya zorladı. 3 Eylül’de, SLS’ye giden yakıt hatlarından biri hidrojen sızdırmaya başladı. Kennedy Uzay Merkezi’ndeki yer ekibi, yalnızca sızıntının devam etmesi ve NASA’yı fırlatma girişimini iptal etmeye zorlamak için sorunu üç kez gidermeye ve çözmeye çalıştı. Cuma günü mühendisler, daha önceki bir dönemde daha küçük bir sızıntıdan sorumlu olan 4 inçlik hidrojen “sıvılaştırma hattındaki” contayı da değiştirdiler. 29 Ağustos’u başlatma girişimi.

Yeni contalar yerleştirildiğinde NASA, bunların amaçlandığı gibi çalıştıklarını doğrulamak için bir yakıt ikmali testi yapmayı planlıyor. Kuru çalışma, mühendislerin SLS’yi normal bir uçuş sırasında 736.000 galon hidrojen ve sıvı oksijene ihtiyaç duyduğu her şeyle yüklemeye çalıştıklarını görecekti. NASA, bu testi 17 Eylül gibi erken bir tarihte başarıyla tamamlamayı umuyor. Ajans, “Bu gösteri, mühendislerin yeni contaları, lansman gününde ve bir sonraki fırlatma girişimine başlamadan önce beklendiği gibi kriyojenik veya ultra soğuk koşullar altında incelemesine izin verecek.” Dedi.

Perşembe, NASA duyurmak Artemis 1’i yedek olarak 27 Eylül ile uzaya göndermek için başka bir girişim için 23 Eylül’ü hedefliyordu. Bu tarihleri ​​belirleyip belirleyemeyeceği, önümüzdeki hafta yapılacak yakıt ikmali testine ve ABD Uzay Kuvvetleri’nin kararına bağlı olacak. Havacılık düzenlemeleri, NASA’nın Artemis 1 uçuş sonlandırma sistemi pilini 20 günde bir test etmesini gerektirir. Bu, yalnızca Kennedy Uzay Merkezi’ndeki araç montaj binasının içinde yapılabilecek bir şey. Uzay Gücü daha önce ajansa 20 günlük sürenin uzatılmasını vermişti. NASA şimdi başka bir feragat talebinde bulundu.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketten bağımsız olarak editoryal ekibimiz tarafından özenle seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Tüm fiyatlar yayınlandığı tarihte doğrudur.