Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NASA’dan Makenzie Lystrup, Sagan’ın ‘Soluk Mavi Noktası’ üzerine yemin etti

NASA’dan Makenzie Lystrup, Sagan’ın ‘Soluk Mavi Noktası’ üzerine yemin etti

Dr. MacKenzie Leistrup, NASA’nın yeni yöneticisi olarak yemin ettiğinde Goddard Uzay Uçuş Merkezi Geçen hafta, İncil’e veya Amerika Birleşik Devletleri Anayasasına göre değil, her yerdeki uzay meraklıları tarafından saygı duyulan bir kitap üzerine yemin ettiniz: Carl Sagan Soluk mavi nokta.

1994 yılında yayınlanan kitap, adını Dünya’nın ikonik görüntüsüVoyager 1 sondası tarafından çekilen görüntü, gezegeni uzay boşluğu tarafından boğulmuş küçük bir atom olarak tasvir ediyor. Bu görüntü astronom Carl Sagan’a şöyle yazmasına ilham verdi: “Geri dönüp o noktaya bakın. Burası burası. Bu ev. Bu biziz.” Birçoğu için kitap, insanlığın evrendeki yerini ve ana gezegenimizi koruma ihtiyacını hatırlatıyor ve onu yeni atanan NASA Yöneticisinin İnciline benzetiyor.

Perşembe günü Lystrup, NASA Yöneticisi Bill Nelson’ın önünde yemin ederken sol elini Sagan’ın kitabının üzerine koymayı seçtiğinde, fotoğrafçı o anı yakaladı ve NASA Goddard’ın sosyal medya paylaşımı fotoğrafı paylaştı.

Anayasa, kamu görevlilerinin belirli bir hüküm kullanarak yemin etmelerini şart koşmaz, yalnızca “bu Anayasayı sürdürmek için yemin veya tasdikle bağlanmaları gerekir”. Amerikalı politikacıların ve yetkililerin çoğu sonunda Mukaddes Kitabı kullanır.

Ancak yıllar içinde birçok yetkili yemin ederken doğaçlama yaptı. 2018’de maria parker Elini “Malcolm X’in Otobiyografisi” nin bir nüshasına dayayarak, Atina-Clark İlçe Komiserlerinin bir üyesi olarak yemin etti. ABD’nin eski İsviçre büyükelçisiyken Susie Levine 2014 yılında elini Kindle’ına koyarak yemin etti. Keith EllisonKongre’ye seçilen ilk Müslüman, 2007’de Kuran’ı Kerim kullanarak yemin etmişti.

READ  James Webb Uzay Teleskobu, uzak bir gezegenin atmosferinde karbondioksit tespit ediyor

Sagan gibi bir gezegen bilimcisi olan Listrup, seçimini kamuoyuna açıklamadı. soluk mavi nokta, Ancak Sagan, uzay araştırmalarına yaptığı öncü katkılardan dolayı uzay bilimi camiasında saygın bir figür.

Lystrup olurdu Bir kadın merkezinin ilk müdürü Greenbelt, Maryland’deki bir ana kampüsün yanı sıra Virginia’daki Wallops Uçuş Tesisi, Batı Virginia’daki Katharine Johnson Bağımsız Doğrulama ve Validasyon Tesisi, New York’taki Goddard Uzay Araştırmaları Enstitüsü’nü içeren Goddard Uzay Uçuş Merkezi’nden ve New Mexico’daki White Sands Kompleksi ve Teksas’taki Columbia Balon Bilimsel Tesisi.

NASA’ya göre Goddard, Dünya ve uzay bilimlerinde uzmanlaşmış en büyük bilim adamı, mühendis ve teknoloji uzmanına ev sahipliği yapıyor.

Hayatınızdaki daha fazla uzay uçuşu için bizi izlemeye devam edin twitter ve Gizmodo için işaretlenmiş uzay uçuşları sayfa.