Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nathan’ın Sosisli Sandviç Yeme Yarışması: Patrick Bertoletti ve Miki Sudo kazandı

Nathan’ın Sosisli Sandviç Yeme Yarışması: Patrick Bertoletti ve Miki Sudo kazandı

NEW YORK (AP) – Chicago’dan Patrick Bertoletti, her yıl düzenlenen Nathan’s Famous 4 Temmuz sosisli sandviç yeme yarışmasında erkekler kategorisinde ilk şampiyonluğunu kazandı.

Bertoletti, liderin ileri geri gittiği yaklaşık 10 dakikalık bir yarışta 58 sosisli sandviç yiyerek kazandı. Kişisel rekoru olan 55 sosisli sandviçi geride bıraktı.

39 yaşındaki Bertoletti, dünyanın dört bir yanından 13 rakibini mağlup etti. Şu anki erkekler şampiyonu Joey “Gus” Chestnut bu yılki yarışmaya katılmadı çünkü… Teff bakımıBunun yerine günün ilerleyen saatlerinde El Paso’daki ABD Ordusu üssündeki askerlerle yarışacak.

Daha önce Florida’dan son şampiyon Miki Sudo kadınlar kategorisinde onuncu şampiyonluğunu kazanmıştı.

Bu bir son dakika haber güncellemesidir. Aşağıda Associated Press’in önceki haberi yer alıyor.

NEW YORK (AP) — Florida’dan diş hijyeni öğrencisi Miki Sudo, her yıl düzenlenen Nathan’ın Ünlü Dört Temmuz yarışmasında 10. şampiyonluğunu kazandı. Sosisli sandviç yeme yarışması.

Sudo, perşembe günü New York’ta 10 dakikada 51 sosisli sandviç yiyerek kadınlar arasında yeni bir dünya rekoru kırdı.

Sudo, 10. pembe kemerini kazandıktan sonra, “Çok mutluyum çünkü bunun bir yıl daha benim olacağını söyleyebilirim” dedi.

38 yaşındaki şampiyon, geçen yıl 39 buçuk sosisli sandviç yemeye zorlandıktan sonra şampiyonluğu kazanmıştı.

Sudo Perşembe günü, 28 yaşındaki Japon rakibi Mayui Ebihara da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 13 rakibini yendi. Ebihara, 10 dakikada 37 sosisli sandviç yiyerek ikinci sırada yer aldı. Ayrıca 2023 yılında da ikinci oldu.

Etkinliğin en büyük yıldızı Joey “Gus” Chestnut’un bu yıl yarış dışı kalmasıyla Sudo’nun sonucu, kadınlar şampiyonunun erkekler galibini geride bırakacağı olası bir senaryoya zemin hazırladı. Geçen yıl ikinci olan Jeffrey Esper de kişisel rekorunu 51’e çıkardı ancak geçen yıl sadece 49 yemek yedi.

READ  Oyuncular, PGA Şampiyonasının İkinci Gününde Tam Oklahoma Etkisine Sahip Oldu

Daha önce katıldığı 17 yarışmanın 16’sını kazanan Kestane, müsabakaya katılamayacak… Teff bakımıBunun yerine günün ilerleyen saatlerinde El Paso’daki ABD Ordusu üssündeki askerlerle yarışacak. Bu, Brooklyn’deki geleneksel etkinliğin, dünyanın dört bir yanından gelen yemek yiyenlerin ABD Bağımsızlık Günü’nde 10 dakikada kaç sosisli sandviç yiyebileceklerini görmek için yarıştığı, erkekler kategorisinde yeni bir kazanana açık kalmasına neden oluyor.

Nathan’ın orijinal lokasyonu olan, tema parkları ve yaz karnavalı kültürüyle dolu bir sahil destinasyonu olan Brooklyn’in Coney Adası’nda düzenlenen etkinliğe her yıl binlerce hayran akın ediyor. ESPN yarışmayı canlı olarak yayınlıyor. Erkekler müsabakası saat 12.20’de başlayacak.

Yarışmacılar bir düzineden fazla ülkeden ve beş kıtadan geliyor; Brezilya, Japonya, Birleşik Krallık, Güney Kore, Avustralya ve Çek Cumhuriyeti’nden gelen potansiyel müşteriler prestijli unvan ve 10.000 dolarlık para ödülü için yarışıyor.

Sekiz dakikada 70 çörek yiyerek dünya rekorunu elinde bulunduran Avustralyalı James Webb, Çarşamba günü New York’ta düzenlenen bir ön etkinlikte “Yeni bir şampiyon olacak” dedi.

geçen yıl kestaneIndiana’lı Amerikalı John Kerry, 62 köpeği ve eti 10 dakikada sindirmeyi başararak şampiyonluğu kazandı. 2021’deki rekoru 76 köpekti.

Sudo Çarşamba günü “Kendime meydan okumaya çalışacağım” dedi. Rakibi Japonya’dan Mayui Ebihara, bir tercüman aracılığıyla, 50 sosisli sandviç yeme hedefiyle bayılana kadar yemek yiyeceğini söyledi.

Kestane birinci oldu davetsiz Etkinlikten, bitki bazlı et alternatifleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Impossible Foods ile yapılan sponsorluk anlaşması yoluyla.

Nathan’s Famous’ı organize eden Major League Eating, yasağın kaldırıldığını duyurdu ancak Chestnut yine de tatili askerlerle geçirmeye karar verdi.

Chestnut, Coney Island yarışmasına özür dilemeden dönmeyeceğini söyledi.

Etkinliğin El Paso’daki Fort Bliss Ordu Üssü’nde saat 17.00’de başlaması planlanıyor ve Chestnut beş dakika içinde dörtten fazla askeri yemeye çalışacağı için geleneksel sosisli sandviçler kullanılacak.

READ  ACC Yeniden Düzenlenmesinden Şikayetçi Olmak: 7 Okul Hak Vermeyi Düşünüyor. Ama gidebilirler mi?

Impossible Foods, bitki bazlı ürünlerini yemeyecek olsa da Los Angeles ve Miami üzerinde pankartlar taşıyan uçaklar uçurarak programın YouTube’daki canlı yayınını tanıtıyor. Bir şirket sözcüsü, etkinlikte yenen sosisli sandviç sayısına göre askeri aileleri destekleyen bir kuruluşa da bağışta bulunacağını söyledi.