Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NBA Hakem Kurulu’nun turnuvada oynamayı kalıcı hale getirmek için oy kullanması bekleniyor.

NBA Hakem Kurulu'nun turnuvada oynamayı kalıcı hale getirmek için oy kullanması bekleniyor.

Kaynaklar ESPN’e, NBA Hakem Kurulu’nun Salı günü turnuvayı gelecek lig sezonlarının düzenli bir parçası olarak onaylamasının beklendiğini söyledi.

NBA, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için yıllık bazda oynamayı dahil etmek için oy kullanıyordu, ancak rekabeti normal bir lige dönüştürmek için Salı günkü yaz ligi sahiplik toplantılarından önce destek veriliyor. Kaynakların ESPN’e verdiği demeçte, lig tablosunun bir bileşeni.

Kaynaklar, Guvernörler Kurulu’nun ayrıca serbest atışlar ve topa sahip olma ile yapılan hızlı molalarda “ihlalleri” cezalandıran bir kural yayınlamasının beklendiğini söyledi.

Tournament Play, son birkaç yılda organizasyonlar ve hayranlar arasında popülerlik ve rahatlık açısından arttı. Her iki konferansta da yedinci-10. sırada yer alan takımların yedinci ve sekizinci sırayı doldurmak için mücadele ettiği ligin ilk umutlarından biri, takımlar arasındaki bozulmayı azaltmak ve normal sezonda daha uzun süre daha fazla franchise ve daha fazla hayran kitlesi sürdürmekti.

Ulusal Basketbol Birliği (NBA), bu kuralın ve daha kötü rekorlara sahip takımlar için piyango oranlarını düzleştirmenin, daha yüksek draft seçimlerinde daha iyi şanslar peşinde koşmak için daha az takımı aktif olarak sıralamada aşağı çekmeye motive ettiğine inanıyor.

Kaynaklar, ligin normal sezon takviminde yapılan bir başka değişikliğin – sezondaki şampiyonluğun – Salı günkü toplantıda daha fazla tartışma konusu olması bekleniyor. Komisyon Üyesi Adam Silver ve lig, sezonun şampiyonluğunu ve bunun program ve gelir üzerindeki etkisini oyuncular birliği ile sürekli olarak tartışıyor.

Hem turnuvalarda hem de sezonda Federasyon ile toplu pazarlık yapılmalıdır.

ESPN’e konuşan kaynaklar, görüşmelerin, en iyi rekorlara sahip takımların Noel’den önce sonuçlanması beklenen sekiz takımlı bir turnuvaya geçmeden önce normal sezon programının bir parçası olarak bilardo oyunuyla başlayacak sezon içi bir turnuvaya odaklandığını söyledi. Kaynaklar, tekliflerden birinin normal sezonu 82 maçtan 78 maça kısaltmak olduğunu söyledi.

READ  Charles Barkley, LIV Golf şovu için son tarih ve serinin ilgisini çeken 'son derece stresli' haftanın ayrıntılarını verdi

Kaynaklar, iki tarafın kazanan takıma oyuncu başına 1 milyon dolar tahsis etmeyi tartıştığını ve oyuncuların formül üzerinde bir anlaşmaya varmadan önce daha fazla finansal ve rekabetçi teşvik göreceklerini söyledi. NBA, ligin uzun vadeli finansal büyüme yaratmasını umduğu kazançlı televizyon ve sponsorluk geliri potansiyeli tarafından yönlendirildi.