Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nintendo, Smash World Tour’u iptal ettikten sonra tam bir açıklama yayınladı

Nintendo, Smash World Tour'u iptal ettikten sonra tam bir açıklama yayınladı
Resim: Nintendo

Güncelleme #2 [Tue 6th Dec, 2022 04:05 GMT]: Panda Global, Alan Beni’nin artık CEO olmadığını açıklayan kendi açıklamasını yayınladı. Panda Kupası finali de personel ve yükleniciler için güvenlik endişeleri nedeniyle ertelendi. Açıklamanın tamamını aşağıda görebilirsiniz:


Modernizasyon [Fri 2nd Dec, 2022 11:30 GMT]: Bu haftanın başlarında, resmi olmayan Smash Bros. turnuvalarının ve bir sonraki turun, Nintendo’dan bir durdurma ve vazgeçme bildirimi aldıktan sonra derhal geçerli olmak üzere iptal edileceğini duyduk.

Bu turnuvanın iptal ücretlerinde büyük miktarda paraya mal olması bekleniyordu ve daha önce Nintendo lisanslarıyla arası iyi olan marka için bir dolambaçlı yol gibi görünüyordu.

Bugün yaptığı açıklamada, IGNNintendo, neden SWT lisansını geri çekip etkinliği sonlandırmayı seçtiğine dair bazı açıklamalar yaptı. Açıklama, Nintendo’nun [SWT’s] lisanssız faaliyetler” dediğini belirterek, bunun bir son dakika kararı olmadığını belirterek, ruhsatın geri çekildiğini daha önce düzenleyici kurumlara bildirdiğini iddia etti.

Belki de en önemlisi, açıklama, Nintendo’nun “oyuncular üzerindeki etkiyi” gerekçe göstererek 2022 turnuvasının kapatılmasını asla talep etmediğini belirtiyor. Bu nedenle açıklamada, “SWT 2022’yi iptal etme kararının kendi tercihleri ​​olduğunu ve öyle kalacağını” iddia ediyor.

Bu istemler aşağıdaki alıntıda bulunabilir:

Nintendo’nun kararı, yalnızca SWT tarafından yapılan tekliflere ilişkin değerlendirmemize ve izinsiz faaliyetlerine ilişkin değerlendirmemize dayanıyordu. Bu karar, Panda Global gibi herhangi bir üçüncü şahıstan etkilenmemiştir. Taraftarlarımızın sağlığı ve güvenliği söz konusu olduğunda lisans verdiğimiz tüm ortaklar yüksek standartlarımızı karşılamalıdır. İş Ortağının marka ve fikri mülkiyet yönergelerine bağlı kalması ve profesyonel ve kurumsal en iyi uygulamalara uygun hareket etmesi de önemlidir. Tüm ortakları bağımsız olarak değerlendirmek için aynı yaklaşımı kullanıyoruz. Bir ortağın uygunsuz bir şey yaptığını fark edersek, bunu düzeltmek için çalışırız.

SWT’ye 2022 veya 2023’teki faaliyetlerini lisanslamayacağımızı bildirdiğimizde, oyuncular üzerindeki etkisi nedeniyle 2022 Finalleri etkinliğini iptal etmelerini istemediğimizi sözlü olarak da söyledik. Bu nedenle, SWT 2022’yi iptal etme kararı kendi tercihleriydi ve öyle olmaya devam ediyor.

Nintendo’nun açıklamasının tamamı okunabilir IGNSWT’nin CEO’su tarafından tehdit edildiğini iddia etmesinden sonra şirketin turnuvanın resmi sunucusu Panda Global ile çalışmaya devam etme kararının ayrıntılarını veriyor.

READ  En İyi 48 Saatlik Flaş İndirim Fırsatları: Bulduğumuz 6 Harika Teknoloji Fırsatı

Başka bir açıklama yayınlanır yayınlanmaz hepinizi güncel tutacağımızdan emin olacağız.


orijinal makale [Wed 30th Nov, 2022 00:45 GMT]: gayri resmi Süper Smash Bros. “Smash World Tour” serisi, “yaklaşan Smash World Tour” turnuvasının yanı sıra 2023 turunun da iptal edildiğini duyurdu. Etkinlik, “250.000 $’ın üzerinde Smash tarihindeki en büyük ödül havuzuna” sahip olmasıyla biliniyor ve sahip olması ayarlandı. “350.000 doların üzerinde” bir ödül havuzu “Gelecek yıl.

Nintendo ile görünüşte olumlu görüşmelerin ardından, Smash World Tour’un video oyun şirketinden resmi bir lisans olmadan gelecekteki etkinlikleri “artık oynayamayacağına” dair bir bildirim aldığı iddia edildi. Etkinlik organizatörü, “Nintendo’nun eylemleri nedeniyle yüzlerce ve binlerce dolar kaybedeceğini” iddia ediyor, ancak “sohbeti sürdürmeye açık”.

“Herhangi bir uyarı olmaksızın, Şükran Günü’nden önceki gece Nintendo’dan artık faaliyet gösteremeyeceğimize dair bir bildirim aldık. Son 12 aydır Nintendo ile olan retoriğimiz düşünüldüğünde bu özellikle şok ediciydi. O zamandan beri, lojistik olarak uygun adımları atmak ve bu beyanı uygun yasal rehberlikle hazırlamak.”

“…geçen Çarşamba akşamı (23 Kasım), Nintendo ile en son görüşmemizi yaptık. Nintendo temsilcimiz bize, bundan böyle Nintendo’nun bizden yalnızca bir ticari lisansımız olduğunu ve 2023’teki gelecek turnuvalar veya herhangi bir etkinlik için sahip olmayacağımızı. Bunu da yazılı olarak aldık.

“… Nintendo, Smash World Tour’un devam etmesini istemiyormuş gibi geldi. Bu noktada, tüm bu zaman boyunca gergin olduğumuzu hissettik.”

Aynı açıklamada Smash World Tour, Panda Global (resmi lisanslı Smash Tournament sunucusu) ile olan geçmişini ve (Nintendo tarafından “değerlendirilmekte olan”) Panda CEO’sunun diğer organizatörlere SWT’nin tehdit ederken “kapatıldığını” nasıl söylediğini anlattı. “Panda Kupası’na katılmazlarsa” Kapanış ile aynı etkinlikler.

Smash World Tour’un genişletilmiş açıklamasını aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz:

READ  Cyber ​​​​Monday fırsatı: 49 inç Samsung Odyssey Neo G9 Oyun Monitöründe 900 $ indirim