Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nintendo Switch’e özel Sports Story, oyun geliştirme eleştirilerini gizli bir odaya saklıyor

Nintendo Switch indie özel Sports Story, oyun içindeki gizli bir odaya gizlenmiş olan oyunun gelişimine yönelik eleştirilerini kaldıracak şekilde güncellendi.

Sevilen golf destanının devamı niteliğindeki Sports Story’nin kendisi sert bir dönemeç içeriyor ve başlangıçta 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Nihayet geçen yılın sonunda geldiılık bir karşılama ve Bugs Today’in piyasaya sürülmesine rağmen.

Daha sonra hayranların bir oyun odasını – görünüşte memnun olmayan işçilerle dolu bir oyun geliştirme ofisi – keşfetmesi, o sırada kaşlarını kaldırdı. Odayı keşfetmek, iş arkadaşları arasında proje teslim süresi, yorum yazma ve hata testi ile ilgili sert eleştirileri ortaya koyuyor.

Sports Story’nin resmi fragmanı.

Şimdi, yeni yayınlanan bir yama, bölgeye erişimi engellediğini iddia ediyor – ancak maceraperest hayranlar hala girmenin bir yolunu buldu. İçeride, oyuncular diyaloğunun değiştirildiğini ve eleştirilerin artık mevcut olmadığını gördüler.

Daha önce gizli odada gösterilen diyalog, “Çalkantılı bir gelişmeye tanık olduğumuzu söyleyebilirsiniz” diyor. “Ayrıca birisinin sürekli yeni özellikler istediğini ve benim orijinal vizyonumun artık var olmadığını da söyleyebilirsiniz.”


Sports Story’deki gizli geliştirici odasının oyunun gelişimine yönelik eleştirileri içeren orijinal versiyonu.

Yama yaptıktan sonra odayı ziyaret edin, bu farklı bir hikaye.

Diyalog şimdi “Geliştirme için programın ilerisinde olmakla kalmıyor, aynı zamanda çalışan mutluluğunda da rekorlar kırıyoruz” diyor. “Personelimizin tamamı iyi dinlenmiş, iyi beslenmiş ve özgüvenleri artıyor. Sizi temin ederim, burada işler hemen hemen kontrol altında! Söz veriyorum.”

Sports Story geliştiricisi Sidebar Games, bölgeye erişimin kaldırıldığını iddia eden son yama notlarında gizli odanın varlığını kabul etti. Ancak, geliştirici içeriği hâlâ doğrudan ele alıyor ve Eurogamer yorum için Sidebar Games ile iletişime geçti.