Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nipsey Hussle: Eric Holder rapçiyi vurmaktan suçlu bulundu

Nipsey Hussle: Eric Holder rapçiyi vurmaktan suçlu bulundu

CBS Los Angeles, Grammy adayı rapçi Nipsey Hussle’ı ölümcül şekilde vurmakla suçlanan Eric Holder’ın Çarşamba günü birinci derece cinayetten hüküm giydiğini bildirdi. Jüri, kararını vermeden önce yaklaşık altı saat tartıştı.

Associated Press’e göre, 32 yaşındaki Holder, iki görgü tanığı vurularak öldürüldüğü için iki kez birinci derece cinayete teşebbüsle suçlandı – ancak bir jüri onu bunun yerine iki cinayete teşebbüsten suçlu buldu.

Hussle, Ermias Ashgaid, Kan’da doğdu ölümcül kurşun Mart 2019’da Los Angeles’ta bir giyim mağazasının dışında. 33 yaşındaydı.

Nipsey Hussell davası
Sanık Eric Holder, 15 Haziran 2022 Çarşamba günü Los Angeles’taki Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ndeki cinayet davasında açılış konuşmaları sırasında dinliyor.

Frederick M. Brown/AFP


Duruşma geçen ay başladığında, Davacılar dedi Holder’ın saldırısı önceden planlanmıştı. Associated Press’e göre, Başsavcı Yardımcısı John McKinney, Holder’ın Hussle’ı öldüreceğini bildiğinden “şüphesiz” olduğunu söyledi ve Holder’ın Hussle’ı kaçmadan önce en az 10 kez vurduğunu ve kafasına tekme attığını da sözlerine ekledi.

AP’nin bildirdiğine göre McKinney, ikili arasında bir sürtüşme olduğunu söyledi – Hussle, Holder’ın bir muhbir olduğunu ve “temizlemek” istediğini duyduğunu söyledi. Başsavcı yardımcısı, çiftin, Hussell’in iki arkadaşıyla birlikte, Hussle’ın dükkânını ziyaret ederken yanında hiçbir güvenliğinin bulunmadığını belirterek, saldırıdan önce Holder ile “hoş bir sohbet” yaptıklarını söyledi.

Ancak savcılar tanıklık yapmak için tanık bulmakta zorlandılar. polis memuru Frekanslarını atfederler Associated Press’e göre muhbir olarak görülme korkusuyla.

Bu arada, Holder’ın avukatı Aaron Jansen, jüriye Hussle’ın öldürülmesinin planlanmadığını söyledi ve Holder’ın yoldan geçenleri vurmak istemediğini söyledi. Associated Press, saldırıyı “ateşli tutku” üzerine yorumladığını bildirdi.

geçen hafta, Sahibi ‘birden fazla kişi’ tarafından saldırıya uğradı Janssen bir hapishane hücresindeyken CBS News’e söyledi. Jansen, iddiaya göre bir jilet tarafından kesildiğini ve hastaneye götürüldüğünü, burada bir MRI ve başının arkasına iğneler yapıldığını söyledi.

Victoria Albert rapora katkıda bulundu.

READ  Lea Michele, Beanie Feldstein'ın ölümünden sonra Funny Girl'de oynayacak