Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ön büro netlik ararken Warriors'ın programı sert gerçekleri anlatmaya başlıyor – NBC Sports Bay Area ve California

Ön büro netlik ararken Warriors'ın programı sert gerçekleri anlatmaya başlıyor – NBC Sports Bay Area ve California

SAN FRANCISCO — Warriors'ın dört gün önce üst üste beş galibiyet alarak Denver'a gitmesini sağlayan olumlu havalar azaldı ve bunun sorumlusunun gerileme olup olmadığı henüz belli değil.

Çoğunlukla daha yüksek düzeyde bir rekabetle yüzleşmekle ilgilidir. Golden State'in galibiyet serisi çoğunlukla NBA'deki zayıf oyunculara karşı geldi.

Noel Günü Nuggets'a karşı aldıkları mağlubiyetle tarihe geçen Warriors, Perşembe gecesi eve dönerek iki konuda uzmanlaşmış Miami Heat takımını selamladı. Birincisi, rakiplerin her pozisyonda ter dökmesine neden oluyor; İkincisi, en tehlikeli rakibi kontrol altına almaya büyük miktarda enerji ayırın.

Heat her ikisinde de başarılıydı ve Warriors, Chase Center sahasından 114-102'lik bir mağlubiyetle ayrıldı, bu da onları .500'ün altına (15-16'da) düşürdü ve onları bir kez daha kaliteli bir rakibi yenmenin bir yolunu aramaya bıraktı. Stephen, Curry'yi kendi seviyesinden çok aşağıdan vuruyor.

Koç Steve Kerr, “Biz koçlukta geride kaldık, daha iyi çalıştık ve daha iyi oynadık” dedi.

Heat'te (19-12, art arda dört maçın galibi) Jimmy Butler ve Kyle Lowry'nin yıldızları yoktu ancak her zamanki disiplinlerini ve şiddetli kararlılıklarını gösterdiler. Ribaundda Warriors'ı geniş bir farkla geride bıraktılar (%48,4'e 42,0), boyalı alanda onları geride bıraktılar (60-50 pota) ve hatta ribaundda da onları geride bıraktılar (44-43), ancak Golden State bu kategoride NBA'e liderlik ederek oyuna girdi.

Etkileyici hücum çeşitliliği ve ikili takımlar Curry'nin Steph'e benzemesini de engelledi. Sahadan 3/15 şut atarak, 2/8'lik yayın gerisi de dahil olmak üzere, Klay Thompson'ı takımının en yüksek puanına taşıyan 13 sayıyla maçı tamamladı.

Boşluğu doldurmak için kimse öne çıkmadı. Diğer altı Warriors çift haneli rakamlara ulaştı ve hepsi 10 ya da 11 sayı kaydetti. 27 Mart 2018'den bu yana ilk kez en skorer isimleri 13 sayıya ulaştı.

READ  Tom Allen, 7 sezonun ardından Indiana Hoosiers'ın baş futbol koçu olarak görevden alındı.

Kerr, “Bu o gecelerden biri” dedi. “Görünüşe göre tüm yıl boyunca her maçta oradaydık. Her maç birbirine yakındı. Rekabetçi ve zorluyduk. Bu gece, rekabet gücümüzü bir nevi kaybettik. Şutlar atılmadığında hayal kırıklığına uğradığımızı hissettik.” Vuruluyor, henüz bize götürdüler.

Play-off'lara giden takımlara karşı üst üste aldıkları yenilgilerin ardından, Warriors'ı yenme şansı bekleyen daha fazla takım var. Bundan sonra Chase Center'da Dallas Mavericks (18-14), Orlando Magic (18-12) ve Nuggets (23-10) var.

Golden State'in planı artık gerçeği arıyor.

Ön büro netlik aradığında.

Warriors, sezonun ilk yarısında ve belki de tüm sezonda çok önemli bir dönemin ortasında. En az birkaç maç daha Draymond Green'den yoksunlar, NBA'deki takas süresinin bitimine tam olarak altı hafta kaldı ve Green'in iki hafta önce süresiz uzaklaştırılmasının ardından Mike Dunleavy'nin sözleri geldi.

Dunleavy, 14 Aralık'ta Los Angeles'ta yaptığı açıklamada, “En büyük etki, önümüzdeki 15-20 maçın nasıl oynanacağı olacak” dedi. “Bu muhtemelen bu özel olaydan ziyade nereye gideceğimizi veya ne kadar süreceğini belirleyecek (Green). Durumun gerçeği şu ki, eğer Draymond'u değerlendiriyorsanız, onun yeteneği harikaydı. Onun müsaitliği değil. Bize ihtiyacı var.” ona daha çok çünkü o oynadığında gerçekten iyi ol, biz gerçekten iyiyiz ve asıl önemli olan da bu.

“Bir oyuncu olarak Draymond'un daha fazla değerlendirilmesine ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Bu takımın, kimyanın, kadronun ve diğer şeylerin daha fazla değerlendirilmesine ihtiyacım var.”

Dunleavy listeyi ölçüyordu. Green olmasaydı nasıl olurdu diye merak etti. Ticareti yapmaya yönelik bir eylem olup olmayacağını belirlemek nasıl olurdu? Warriors Noel Günü'nden önce yedi maçın altısını kazandığında GM'nin karşılığında elde ettiği şey abartılmıştı.

Ancak şimdi, güçlü takımlara karşı üst üste iki kez mağlup olduktan sonra Dunleavy ve yardımcılarının kesin olarak bildiği tek şey, Golden State'in kadrosunun derin olduğu. Ancak Curry'ye rağmen durumun NBA'in elit takımını alaşağı edecek kadar ciddi olup olmadığını merak etmeleri gerekiyor.

READ  Rams, Aaron Donald'ı durdurmalı (ve yapmazlarsa NFL yapmalı)

Sonraki dört maç Warriors'ın açıklama yapması için bir fırsat olacak. Büyük ligde oynayabilirler mi? Savunma dişlerini bulabilecekler mi?

Aksi kanıtlanana kadar, bu beş maçlık galibiyet serisi, gelecek güzel günlerin ön izlemesinden çok, aptalın altını gibi görünüyor.

Dubs Talk Podcast'ini indirin ve takip edin