Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

OpenAI, yapay zekasını gönderileriniz üzerinde eğitmek için Reddit ile anlaştı

OpenAI, yapay zekasını gönderileriniz üzerinde eğitmek için Reddit ile anlaştı

Anlaşma aynı zamanda “Reddit’in Redditor’lara ve modlara yeni AI destekli özellikler getirmesini sağlayacak” ve uygulamalar oluşturmak için OpenAI’nin geniş dil modellerini kullanacak. OpenAI ayrıca Reddit’te reklam ortağı olmak için de kaydoldu.

Mali koşullar açıklanmadı Sıralamaları açıklayan blog yazısındaHer iki şirket de eğitim verilerinden bahsetmedi. Bu son ayrıntılar, Reddit’in Google’a “modelleri eğitmek için daha etkili yollar” sağlayacağını açıkça belirttiği Google ile yapılan anlaşmadan farklı. Ancak OpenAI CEO’su Sam Altman’ın da Reddit katılımcısı olduğunu ancak “bu ortaklığın OpenAI’nin COO’su tarafından yönetildiğini ve bağımsız yönetim kurulu tarafından onaylandığını” belirten bir açıklama var.

“Reddit, her şey hakkında orijinal, alakalı ve her zaman güncel insan konuşmalarının yer aldığı internetin en büyük açık arşivlerinden biri haline geldi. ChatGPT’ye dahil edilmesi, bağlantılı bir internete olan inancımızı destekliyor ve insanların istediklerinden daha fazlasını bulmasına yardımcı oluyor. Reddit CEO’su Steve Huffman onun hakkında diyor ve yeni hayranların Reddit’te bir topluluk bulmasına yardımcı oluyor.

Şirket, yapay zeka modellerini eğitmek için verilerini toplayan şirketlere karşı her zaman dostane davranmadı. Google’ın web tarayıcılarının siteye erişimini engellemekle tehdit etti. OpenAI’nin ayrıca r/ChatGPT alt dizininin moderatörlerine, ChatGPT logosunu ekran görüntüsü olarak kullanarak OpenAI’nin telif hakkını ihlal ettiklerini söylediği bildirildi.

READ  Stellantis, Illinois tesisini atıl durumda bırakacak, artan EV maliyetlerini gerekçe göstererek 1.000'den fazla işçiyi işten çıkarıyor