Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oregon'da 1.326 milyar dolarlık Powerball bileti kazanmak

Oregon'da 1.326 milyar dolarlık Powerball bileti kazanmak

Powerball, Cumartesi gecesi yapılan çekilişin “ön çekiliş prosedürleri” nedeniyle ertelenmesinin ardından Oregon'da satılan bir Powerball biletinin, 1.326 milyar dolarlık büyük ikramiye için altı rakamın hepsini eşleştirdiğini söyledi.

Kazanan sayılar 22, 27, 44, 52 ve 69 numaralı beyaz toplar ile 9 numaralı kırmızı top oldu. Powerball, Cumartesi günkü büyük ikramiyenin nakit değerinin 621 milyon dolar olduğunu söyledi.

Çok Devletli Piyango Birliği Cumartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, 22:59 ET'de gerçekleşmesi planlanan 1,3 milyar dolarlık Powerball ikramiyesinin çekilişinin, katılan bir piyangonun çekiliş prosedürlerini tamamlamak için ek süreye ihtiyaç duyması nedeniyle ertelendiğini duyurdu. Yeni çizim 02:29 ET'de yapıldı.

Ligden yapılan açıklamada, “Powerball kuralları, kazanan numaralar çekilmeden önce ülke çapında satılan her biletin iki farklı bilgisayar sistemi tarafından taranmasını ve doğrulanmasını gerektiriyor” dedi. “Bu gece, ön para çekme sürecini tamamlamak için ek süreye ihtiyaç duyan bir yetki alanımız var.”

Powerball'a göre, Cumartesi gecesi yapılan çekilişte 4,5 milyondan fazla kazanan bilet üretildi; bunlara beş beyaz topun tamamıyla eşleşen yedi bilet de dahil olmak üzere 1 milyon dolar ödül kazandı.

Michigan'da tek bir biletin 842,2 milyon dolarlık büyük ikramiye rakamlarını taşıdığı Yeni Yıl Günü'nde birisinin Powerball büyük ikramiyesini kazandığı son seferden bu yana art arda 40 çekiliş yapıldı.

Cumartesi günü gerçekleştirilen 41. çekiliş gecesi, daha önce 2022 ve 2021'de iki kez düzenlenen çekilişler için bir rekor kırdı. Cumartesi günü büyük ödül… Tüm zamanların dördüncü en büyük Powerball oyunu Amerikan piyango tarihinin en büyük sekizincisi.

Amerikan piyango tarihinde sekizinci sırada yer alan büyük ikramiyenin bu kadar büyük olmasının nedeni, 292,2 milyonda 1 gibi uzun bir oranın kazanmayı çok zorlaştırmasıdır. Bu, ikramiyenin birkaç ay boyunca haftada üç kez yenilenmesini mümkün kıldı.

1,3 milyar dolarlık ödül, ilk ödeme ve ardından yıllık 29 taksitle yıllık taksitlerle ödenen tek bir kazanana ayrıldı. Kazananlar ayrıca 621 milyon dolarlık nakit ödemeyi de tercih edebilecek.

Oyuncular beş beyaz topun tamamını ve kırmızı Powerball topunu eşleştirerek büyük ikramiyeyi kazanırlar.

Powerball biletleri 2 dolar olup çekilişler pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri yapılır. Powerball 45 eyaletin yanı sıra Washington, D.C., Porto Riko ve ABD Virgin Adaları'nda oynanmaktadır.

READ  Microsoft, Güneydoğu Asya genişlemesinin ortasında Tayland'da veri merkezi açtı