Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Orioles sonunda Adley Rutschman dönemini mümkün olan en kötü zamanda silip süpürdü ve ALDS’den çıkış için büyük bir neden vardı.

Orioles sonunda Adley Rutschman dönemini mümkün olan en kötü zamanda silip süpürdü ve ALDS’den çıkış için büyük bir neden vardı.

ALDS’nin 3. maçında Salı gecesi Teksas’ta yaşadıkları sezon sonu bombardımanına kadar bu Orioles, süpürmeye yabancıydı. Etkileyici bir genç çekirdekten güç alan Orioles, 2023 normal sezonunun tamamı boyunca süpürülmedi. Hatta Tigers’ın onları üç maçta silip süpürmesinden bu yana en az iki maçlık normal sezon serisinde de süpürülmedi. 13-15 Mayıs 2022.

Bu, süpürülmeden art arda 91 normal sezon serisinden oluşan bir seridir. Bu, 2023 O’lar gibi 101 galibiyetli bir takımın standartlarına göre bile etkileyici bir şey.

Bazıları, Detroit’teki başarının, birçok açıdan Orioles’in yeniden yapılanmasının ve son zamanlardaki başarılarının yüzü olan, franchise yakalayıcı Adley Rutschman’ın birinci ligdeki ilk maçından önce geldiğini belirtebilir. Rutschman için artık 90 ardışık normal sezon serisi oldu. Bu onu MLB tarihinde bir kariyere başlamak için ikinci en uzun “sürükleyici” seri.

Artık tüm Orioles’in süpürülmeyen satır notlarına, yukarıdaki ifadede fark etmiş olabileceğiniz temel bir niteleyici eklenmiştir: normal sezon. Baltimore’un 2023 sezonu, takım tek bir play-off galibiyeti kaydedemeden sona erdi. Orioles’in AL’daki en iyi seribaşı statüsü göz önüne alındığında, Rangers’ın elindeki ALDS taraması zaten yeterince şaşırtıcıydı. Ele geçirilmelerinin üzerinden ne kadar zaman geçtiğini düşünürsek bu daha da şaşırtıcı.

Peki, riskin en yüksek olduğu son dönemdeki süpürmenin sorumlusu neydi? Bunun nedeni neredeyse herkesin Orioles’in ölümcül kusuru olduğunu söylediği şey: rotasyon.

Alıcının son teslim tarihinin Baltimore’a büyük ihtimalle play-off şansı vereceği 2022 sezonuna girerken O’lar, görünürdeki rotasyon sıkıntısını gidermek için çok az şey yaptı. Kyle Gibson’ı imzaladılar ve ona Winter adını verdiler. Takas süresinin bitiminden önce ve hâlâ rotasyondaki kusurlarla karşı karşıya olduklarından, Jack Flaherty’yi takas etmek için yarım yamalak bir önlem aldılar. Hem Gibson hem de Flaherty, kısa süre önce tamamlanan sezon sonu serisi için mücadeledeydi.

READ  2023 Los Angeles Angels sezonu için en iyi 30 tahminin listesi

Başlayan başlangıç ​​oyuncularına gelince – Kyle Bradish, Grayson Rodriguez ve Dean Kramer – ALDS’de korkunç bir 14.63 ERA’ya adım atmak için bir araya geldiler. Rangers’ın güçlü bir hücumu var ve Baltimore’un ilk beş oyuncularına bu yeteneklerini güçlü bir şekilde hatırlattılar. İster takım sahibi John Angelos’un bir Dünya Serisi yarışmacısıyla uzaktan bile eşleşecek seviyelerde harcama yapma konusundaki isteksizliği (oyuncu maaş bordrosunda 25. sırada yer alıyor), genel menajer Mike Elias’ı kucaklaması ya da her ikisinin birleşimi olsun, bu çıkıştan karar vericiler sorumlu. Utanç verici olan şey, Teksas’a karşı sonlarını getirecek manevrayı kasten ihmal edenlerin onlar olmasıydı.

Onlar için karşı örnek elmastı. Rangers, Jacob deGrom ve 3. maçın galibi Nathan Eovaldi ile anlaştı. Yaralandıklarında Teksaslılar Jordan Montgomery ve Max Scherzer’i dağıttı. Bu Mülkiyetten ve ön bürodan destek almak, Baltimore’da eksik olan şey bu.

Kış boyunca ve son teslim tarihinde farklı davranışların bu sonucu değiştireceğinin garantisi yok, ancak bu, beyzbol gibi çok fazla rastlantısallığa sahip bir sporda çok agresif davranmanın tehlikesidir. Bazen işler yolunda gitmez. Ancak bu, en azından yarım yamalak çatışmaya girip yok edilip istila edilmekten daha teselli edicidir.

Angelos ve Elias, hayranlarına ve Rutschmann, Rodriguez, Gunnar Henderson ve yakında Jackson Holiday gibi genç oyunculara bundan daha fazlasını borçlu. Belki de bu, Ekim ayının geri kalanında üzerinde düşünecek ve öğrenecek zamanları olacak bir derstir. Kulübün geleceği hala çok parlak, ancak kulüp sahibi ve kilit karar vericilerin önümüzdeki yıllarda Şampiyonayı kazanma şanslarını en üst düzeye çıkarmak için üzerlerine düşeni yapmaları gerekiyor. Bu sefer bunu yapmadılar.