Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oyuncular, devre arasında çifte oyuna girmelerine rağmen Korsanlar gol atarken garip ‘dördüncü vuruş kuralı’ yüzünden hüsrana uğradı

Oyuncular, devre arasında çifte oyuna girmelerine rağmen Korsanlar gol atarken garip 'dördüncü vuruş kuralı' yüzünden hüsrana uğradı

Herhangi bir günde sahada ne göreceğinizi asla bilemezsiniz ve Çarşamba öğleden sonra seri finalinde nadir görülen “dördüncü vuruş kuralı” ortaya çıktı. Washington vatandaşları Ve Pittsburgh Korsanları Ulusal Parkta (Oyun Takipçisi).

Sahne: Ke’Bryan Hayes, birinci kaleci Josh Bell’de yumuşak bir sürüşe çarptığında, Pittsburgh’da iki sürücü (Hoy Jun Park) ve üçüncü (Jack Suwinski) bir çıkış vardı. Park ve Swinsky uzandı, Bell balık tuttu, sonra etiketin ikinci olarak etiketlenmeyen Park’a uygulanabilmesi için üçüncülüğü attı. İşte oyun:

Açık görünüyor, değil mi? Bell birini yakaladı, ardından Park ilk yarının sonunda çifte oyunu tamamlaması için bir başkasına işaretlendi. Karışıklık Suwinski’den kaynaklanıyor. Üçüncü kalede işaretlenmemiş tahtayı geç ve koş saymak Etiketleme olmamasına rağmen. Bunun nedeni, vatandaşların Suwinski’den erken ayrılmaya devam etmemiş olmalarıdır.

Bu, MLB 5.09(c) kuralı kapsamındadır.temyiz oyunlarını kapsayan bölüm, halk dilinde “Dördüncü Kural” olarak bilinir. Kural kitabından:

(c) Temyiz oyunları

Bir koşucu şu durumlarda temyize çağrılmalıdır:

(1) Uçan bir top yakalandıktan sonra, üzerine veya orijinal tabanına işaretlenmeden önce orijinal tabanını değiştirmez;

Bu kural kapsamındaki herhangi bir itiraz, bir sonraki atıştan veya herhangi bir oyundan veya oyuna teşebbüsten önce yapılmalıdır. İhlal, oyunun yarısını bitiren oyun sırasında meydana gelirse, savunma takımı sahayı terk etmeden önce itiraz yapılmalıdır.

Tüm Nationals oyuncuları, takım Swinsky’nin üçüncü kaleden ayrılmasını erkenden başlatamadan (ki o açıkça yaptı) sahayı terk etti, bu yüzden Washington temyiz şansını kaybetti. Suwinski’nin koşusu, Hayes hattı motorunda üçüncü kalede işaretlenmemiş olmasına rağmen hesaplandı. Sahadaki hakemler, kuralı doğrulamak için New York’taki tekrar ekibiyle kontrol etti.

Vatandaşlar zamanında devam etseydi, Swinsky çağrılır ve uçuşu sayılmazdı ve turun “dördüncüsü” olurdu. Ne yazık ki, 4. muhalifler bir sonraki tura ya da bunun gibi bir şeye geçmiyor. Bu sadece nadiren devreye giren bir kural kitabı tuhaflığı. Neredeyse Çarşamba günü oldu, ancak Ulusallar zamanında devam etmedi ve sonuçta maçı bir turda kaybetti.

READ  Mets, cesur eski okul beyzbol oynayarak kazanır